Розповім вам про своє перше знайомство із портативними ПК.
(фото не моє, тому що Я — не некрофіл, щоб відкопувати те, що давно закопано 😉 Хоча… з огляду на статтю…)
Був в мене родич якому в Європі було нудно, і вирішив він купити собі “іграшку”. Не було в нього поруч людини, яка б пояснила йому, що це не Dendy, і що вбудованих ігор тут немає, і ось він зважився і купив цей апарат. На його щастя, там були вінда 98, і такі ігри як Косинка, Сапер та інші карткові пасьянси. І ось коли він уже задовбався проходити “Косинку”, і став у ній чи не лідером у класі speedrun, апарат перейшов до мене.
Він встановлював ігри, але в шутерах його постійно вбивали, адже на тачскріні багато в шутерах не навоюєш. А про мишу він не чув, на моє “щастя”. Дорослі — що з них взяти 😉
На той момент я вже мав якийсь Celeron. І коли до мене потрапив апарат із частотою майже 1Ггц, то я був на сьомому небі. А ось “сьоме небо” було іншої думки, оскільки воно по суті було міражем Оазису в якійсь пустелі Гобі.
За специфікацією я вже не пам’ятаю, що там було, бо навіть у ті часи була ця типова нісенітниця – “хочеш краще — плати більше”, специфікації відрізнялися один від одного навіть процесором. У моєму ж апараті було:
У ті часи я зробив висновок, що за портативність платиш дуже високу ціну – і зір, і слух, і нерви. Нині ситуація, безумовно, інша. Моє знайомство з ноутбуками в ті роки було коротким, тому що я майже відразу пересів назад за свій селерон, а ноутбук залишив батькам, спідранити Косинку.
Якщо коротко – такого не буває.
Якщо аргументовано, то давайте розберемо причини, чи я розберу, а читачі або погодяться, або ні.
На цей час, завдяки прогресу, можна впхнути в портативну коробку дуже потужну систему. Вона буде мало споживати, мало грітися, і виконувати завдання буде не слабше стаціонарного. Але є нюанси…
Якщо до “ігрового” ноутбука, для задоволення в іграх, потрібно підключити другий монітор, другу клавіатуру, мишку, то чим він відрізняється від стаціонарного, або, наприклад, нак-системи?
Є варіант, і може когось відвідували такі думки – підключити до ноутбука джойстик (геймпад) та грати в іграшки, лежачи на дивані, а ноутбуком гріти яйця. У такій редакції це має сенс. Але фішка приставки (консолі) в тому, що вона апскейліт низьку якість у велику майже без втрати якості (хоч і в 30-60фпс з просіданнями), і для приставки найкраще мати великий телевізор. А для всього іншого, як переносний калькулятор, ворд, інтернет через вай фай та інше, “ігровий ноут” не потрібен. Я особисто не бачив, щоб у кафе чи парку хтось грав у ігри на своєму “ігровому ноутбуці”
Є лише один виняток – смарт квартири. У таких немає місця для повноцінного робочого/ігрового столу та стаціонарного апарату. Але ми, по-перше, не в Європі, і більшість квартир поки що людські. По-друге, у такі квартири зазвичай беруть приставку (консоль). Ну а для інтернету використовують телефон або звичайний ноутбук.
А з вами був Я. Дякую за увагу!