Дайджест дописів – Вересень

Опублікував Назар Яворський

Дивлячись на погодні умови останні декілька тижнів, могло здатися, що літо все ще продовжується. З усім тим ми невпинно просуваємось в кінець місяця, а це значить, що пора підбивати підсумки платформи дописів IT Community в нашому традиційному дайджесті.

За останні 4 тижні активні автори спільноти написали близько 25 000 слів та понад два десятки статей, набравши при цьому близько 100000 переглядів і більш як 1000 коментарів. Для порівняння — це половина журнальних видань минулих років, і все це силами ком’юніті!

ТОП дописів місяця

Автор Стаття: Досягнення:
Тім лідер Nazar ТОП «темної фантастики»: похмурі кіновсесвіти для гурманів 31223 переглядів
Стажор Маллард Шевчук Чи можливо зібрати новий ПК за ціну PS5 в Україні? 250 коментарів
Стажор Lootbox У програміста в 35 років: а воно вам треба? Частина 1 75 реакцій
Джун Oleksandr S Уолт Дісней та хлопчик-кіборг з ПТСР або звідки взялось Аніме? Незвичайний допис

Розвиток та анонси

Цього місяця ми нарешті запустили реалізацію основних концепцій, які закладають фундамент платформи дописів IT Community. Розмиваючи грань між читачем та автором, ми реалізували базову статистику, на основі якої автор матиме той чи інший статус у спільноті. Всього існує 8 статусів залежно від показника “Карма”: Стажор (0-50 балів), Джун (51-100 балів), Старший джун (101-150 балів), Мідл (151-200 балів), Сеньйор (201-350 балів), Тім лідер (351-500 балів), Проджект менеджер (501-800 балів) та Архітектор (801+ балів).

Завдяки цій системі активні та відповідальні учасники отримають додаткові привілеї. Набираючи бали Карми та зростаючи у віртуальній вертикалі, автор отримує додаткові бонуси:

  • Можливість легального вимкнення реклами.
  • Підключення донатів
  • Додаткові привілеї при публікуванні своїх статей без премодерації
  • Права модерувати стрічку коментарів
  • Сюрпризи, які поки що тримаються в таємниці

Нарешті автори дописів отримали розширену статистику у своєму кабінеті та побачили свій рейтинг. Тепер ми можемо адекватно порівнювати свій вклад у розвиток спільноти зі своїми колегами та однодумцями. Авторам доступні додаткові аналітичні показники, такі  як Якість, Успішність, ККД та Любов публіки.  Крім того, ми реалізували понад три десятки ачівментів за особливі досягнення серед майстрів пера клавіатури.

Донати в цей час реалізовані на платформі Donatello та доступні авторам зі статусом Джун та вище. Детальніше про них ви можете прочитати ось: ТУТ

Як ви розумієте, це лише початок — найближчим часом нас чекає запуск дошки пошани, додатковий розвиток функціоналу, юзабіліті авторських кабінетів та стрічки дописів.

Залізо, огляди та тести

Наші автори доказали, що не обов’язково тримати в руках всі гаджети на світі та утримувати тестову лабораторію, щоб провести порівняння та поділитися цінною інформацією з читачами. Наш заслужений Мідл VladisLove провів непогане дослідження, написавши допис: “Аналіз ARM процесорів та ноутбуків: Висновки та Перспективи”.

В ньому обговорюється розвиток ARM процесорів у ноутбуках, розповідається про стратегії Apple та Microsoft, описуються типові проблеми подібних лептопів. Автор підкреслює, що ARM-ноутбуки можуть бути добрим вибором для простих завдань, але їх продуктивність часто обмежена тротлінгом, а автономність варіюється в суттєвому діапазоні. Хоча такі пристрої, як Dell XPS 13 показують хороші результати, проте високі ціни поки що викликають сумніви у доцільності їх покупки.

Ряди ITComunity в цьому місяці поповнило декілька стажорів: Маллард Шевчук, syrenten, guntero, Анатолій Лем.

Маллард Шевчук досить стрімко увірвався в життя спільноти, написавши одразу два дописи: “Як захмарний цінник PS5 Pro допоможе мабутньому Nintendo Switch 2?”
та “Чи можливо зібрати новий ПК за ціну PS5 в Україні?”. Віртуальна збірка викликала справжній вибух у читачів, набравши близько 7500 переглядів та 250 коментарів. Автор розглядає можливість зібрати ігровий ПК за ціною PlayStation 5, яка в Україні коливається від 20 до 26 тисяч гривень.  Для конфігурації обрано: материнська плата Gigabyte B550M DS3H, процесор AMD Ryzen 5 5500 та відеокарта – AMD Radeon RX 6700 XT.

В черговий раз учасник спільноти dogmeat88 підготував для вас якісний та детальний огляд  вбивці суб-флагманів — смартфона Cubot Max 5 з SoC Dimensity 8200.

Де ви ще знайдете смартфон з високою продуктивністю за конкурентоспроможною ціною, оснащений 12 ГБ оперативної пам’яті, 256 ГБ вбудованої пам’яті, камерою на 100 Мп та ОС Android 14? Так що хто пропустив допис — огляд чекає на вас. 

Я вирішив підготувати для вас Огляд камер Samsung Galaxy S24 Ultra та поділитися враженнями від використання даного смартфона, порівнюючи його камери з іншими гаджетами та фотоапаратом. S24 Ultra має хороші фотоможливості, зокрема 200-мегапіксельний сенсор та 10-кратний гібридний зум, але звісно існують і недоліки. Детальні світлини у десятках режимах чекають вас у дописі.

Іноді можна почути думку, що комп’ютерна тематика вже не цікава сучасним користувачам. Я з цим не згодний, так само як і читачі нашого автора-стажора Cyferuper. Допис набрав близько 3500 переглядів і більше пів сотні коментарів та переріс у цікаві дискусії.

Автор розвіює міфи, які беруть свій початок ще з минулих десятиліть, дає поради щодо софту для тонкого налаштування енергоспоживання та робочих частот процесорів, відеокарт з метою подовження терміну їхньої служби.Також розповідає про такі важливі речі, як обслуговування комп’ютерної техніки та оновлення програмного забезпечення, яке в деяких випадках може не стільки помогти, скільки зашкодити вашій техніці.

Ну і нарешті наш новий дописувач syrenten представляє особистий погляд на різноманітні нетрадиційні клавіатури, створені для полегшення роботи особам з фізичними обмеженнями або для інноваційного досвіду. Кому цікава така тематика, ласкаво просимо у статтю: “Інноваційні клавіатури для різних потреб користувачів”.

Софт та штучний інтелект

Хто б що не казав про безперспективність штучного інтелекту, але, як бачимо, кількість статей про нього тільки збільшується. Допис ChatGPT вже тепер принижує вчених та спеціалістів” розглядає еволюцію штучного інтелекту за останні вісім років, починаючи з прогнозу вченого Піта Гата про нездатність ШІ виграти у гру Го. Запуск ChatGPT змінив сприйняття ШІ, продемонструвавши його здатність до швидкого навчання та обробки інформації, та довів, що ШІ може генерувати ідеї, відповідати на складні запитання та навіть допомагати в особистих стосунках. Цей розвиток викликав паніку в IT-індустрії, змусивши гігантів, таких як Google, терміново реагувати на нові виклики. Рекомендую даний допис всім тим, хто відкритий для нових технологій.

У сучасному світі кібербезпека стає дедалі актуальнішою. Вебсайти використовують трекери для збору даних, таких як місцеперебування, тип пристрою, IP-адреси тощо. Такі інструменти, як Blacklight, дозволяють перевіряти, які дані збирають сайти. У дописі: Сайти та ваше приватне життя: зручно, але чи безпечно?” можна детально ознайомитися не тільки з тонкощами цифрового відстеження, а й з методами захисту свого особистого життя.

Кіно та аніме

Не секрет, що багато кіноманів захоплюється фантастичними стрічками. В дописі ТОП «темної фантастики»: похмурі кіновсесвіти для гурманів я пропоную свою підбірку, що відрізняється від традиційної наукової фантастики відсутністю оптимістичних сценаріїв. Серед критеріїв відбору — похмурість, складність моральних дилем, відсутність чітких меж між добром і злом. Я не очікував, що стаття набере такого широкого охоплення та отримає понад 31000 переглядів і багато позитивних реакцій.

Якщо хто і заслужив на звання головного популяризатора аніме на  ITC, так це VladisLove. Цього разу він розмірковує про аніме “Фрірен: Після кінця пригоди” та його місце в рейтингах. Хоча автор і рекомендує  його до перегляду, але підкреслює, що воно не дотягує до звання “ТОП аніме всіх часів”. Всім любителям даного жанру — рекомендую даний допис!

Рубрика “Книголюб”

15 вересня дебютував наш новий автор ком’юніті guntero та одразу “попав у десятку”.  Хто б міг подумати, що стаття на книжкову тематику набере понад 8000 переглядів? Автор вибрав свої улюблені твори Стівена Кінга за критерієм атмосферності та сформував власний ТОП. ДописТОП 5 атмосферних книжок Стівена Кінга” був тепло прийнятий читачами. Така результативність дозволила автору набрати одразу 19 одиниць карми та цілих 70% ККД! Це значить, що при невеликих затратах зусиль досягнуто високого результату у вигляді переглядів та позитивних реакцій.

Також в стороні не залишився наш новий учасник IT Community Анатолій Лем, який опублікував допис під назвоюОсобистий погляд на творчість Енді Віра”. Автор розмірковує про своє захоплення літературою, зокрема книгами Енді Віра, які стали для нього відкриттям у світі фантастики, особливо “Project Hail Mary”.

Нарешті в ряди авторів повернувся наш старожил Oleksandr S! Напевно, побачивши у своєму кабінеті ачівмент “Блудний син”, він вирішив надолужити втрачене. Особисто мені дуже сподобався його дописУолт Дісней та хлопчик-кіборг з ПТСР або звідки взялось Аніме?, який розповідає про вплив американської культури на японську анімацію.

У статті висвітлюється історія манги, яка до американської окупації була переважно релігійною та сатиричною. Загалом — це цікава історія про те, як японські аніматори, обмежені ресурсами, використовували унікальні техніки для створення аніме, а згодом адаптовувалися до нових умов. Надіюсь, Oleksandr S більше не пропадатиме так довго, адже його дописи завжди відрізнялися дуже цікавими темами та поданням матеріалу.

Ностальгія, роздуми та особистий досвід

Я давно помітив, що ми приходимо на наші улюблені інтернет-ресурси не стільки для того, щоб почитати про черговий гаджет, скільки для спілкування. Нас завжди будуть цікавити незвичайні історії та життєвий досвід, особливо, якщо він вміщує в собі десятки років. Так ось, другий допис автора  lootbox під назвоюУ програміста в 35 років: а воно вам треба?розворушив справжніх IT-ників. Він набрав понад 13000 переглядів та близько 80 коментарів. Автор розмірковує про зміну кар’єри в IT після 35 років, спираючись на власний досвід переходу з посади системного адміністратора до Android-розробника. У статті наводяться приклади, чому популярна думка про складність цього переходу не завжди є обґрунтованою. Також там обговорюються різні можливі труднощі, в тому числі психологічні аспекти роботи під керівництвом молодших колег. Рекомендую всім тим, хто задумується про зміну своєї професійної діяльності у середньому віці.

Першим дописом в цьому місяці стала робота автора Володимира Дубіцького під назвою “Вплив цінностей на технологічний прогрес та суспільство”. В ній він розглядає важливість цінностей у соціально-політичному контексті науково-технічного прогресу. Читач підводиться до думки, що для технологічних проривів необхідні не лише ресурси, а й вдосконалення соціальної організації. Сьогодення стоїть перед низкою проблем. Ліберальна демократія стикається з викликами, породженими популізмом, технології змінюють суспільство та потребують етичного контролю, щоб уникнути зловживань. Автор закликає до балансу між цінностями та технологічним прогресом для забезпечення стабільного розвитку людства.

Старожили з лав читацької аудиторії ITC нерідко докоряють, що раніше було краще. Я розумію, що назад цей фільм не промотаєш, але чому б не спробувати вернутися в минуле завдяки дописам та поділитися ностальгічними вайбами зі спільнотою? Саме тому я вирішив зробити вам сюрприз та презентувати свій матеріал, який називається «Домашній ПК» та комп’ютерні журнали 2000-х. Раніше було краще?

На його написання пішла просто прірва часу. Крім того, я вирішив поекспериментувати та підготувати для вас аудіоформат даного допису. Якщо він матиме відгук серед читачів, то надалі це стане особливою фішкою дописів. Адже не всі мають можливість читати у будь-який час, то чому б не послухати  улюблені дописи по дорозі на роботу чи фоном під час виконання тих, чи інших задач. 

Також я провів невеличке опитування серед читачів, щоб краще зрозуміти, які теми цікавіші для вас. Його результати виявилися для мене досить неочікуваними.  Станом на сьогодні  перші місця серед побажань зайняли наступні теми:

  • Байки комп`ютерного майстра
  • Найкращі ігри минулого
  • ПК місяця: Б/У Edition

Крім того, мені було цікаво, чи готові читачі оформляти підписку, як це було колись у часи паперових видань на заміну отримуючи вимкнення набридливої реклами, якісні матеріали, незаангажовані огляди, ґрунтовні тести, діалог з авторами, повідомлення про вихід статей від улюблених авторів та навіть можливість пропонувати власні теми дописів чи оглядів. 69% відповіли, що готові на такий формат, а 31% не хочуть нічого змінювати.

Дописи — лаконічний формат

Не знаю чому, але склався міф, ніби допис — це обов’язково довгочит, “простирадло”, чи філософський трактат, який не подужати й за пів дня. Чомусь нові автори вважають, що кількість і якість корелюють між собою. 

Хотів вам нагадати, що дописи — це в першу чергу емоція автора, його спроба поділитися думкою, історією з роботи, життєвою ситуацією в IT-сфері. Можливо, ви просто хочете поділитися новим мемом серед читачів, чому б ні? В доказ цьому серед авторів починаються з’являтися коротенькі дописи, в яких вони діляться зі спільнотою звичайними новинами зі світу ігор або заліза. 

Іноді читачі готові написати розгорнутий коментар, який може перегнати по об’єму звичайний допис. В матеріалі про старі журнали 2000-х років старожил ITC,  коментатор Fidelity залишив структурований коментар на 1246 слів! Звертаюсь саме до Вас, шановні читачі! В дописі, на відміну від коментаря, ви можете донести свою думку тисячам і навіть десяткам тисяч людей. Мало того, ви отримаєте за це певний рейтинг серед читачів та зробите свій вклад у розвиток IT Community, що відобразиться на вашому віртуальному статусі та кармі серед авторів.

У наступному місяці редакція ITC готує для вас нові оновлення функціоналу платформи, які оцінять як читачі, так і автори спільноти IT Community. Тому не забувайте періодично заходити в розділ “Дописи”, а якщо вже так сталося, що ви пропустили щось цікаве, то саме для таких випадків я готуватиму для Вас щомісячний дайджест.

Дякую, що читаєте нас!