Dell xps 15 9550 – плюси на мінуси преміальної лінійки ноутбуків

Опублікував sergey

Ноутбук купував б.в. на олх, за цілих 20 тисяч гривень у 2019 році, у компанії, котра займається перепродажем б.в. техніки з США. Тобто дешево купують там техніку, проводять діагностику, для ноутів роблять гравіровку кирилиці і продають фінальному користувачеві в Україні.

Чим мені сподобався Dell xps

По перше — це преміальна лінійка ноутів. Де хто порівнює її з макбуками, але для мене це різні по задачам пристрої. Маки для графіки та відео, а лінукс-віндовс ноути більше для програмування, адміністрування, та усіх інших користувачів. Адже тут немає ніяких обмежень, можна поставити будь-яку програму, все налаштувати так, як тобі потрібно, поставити будь-яку операційну систему, та і врешті решт, зробити мінімальний апгрейд ноута.

По друге — потужність, звісно для свого часу :-). У мене стоїть Intel core i7 6700HQ, 16ГБ оперативки, 1Тб ssd диск типу MVMe від Samsung(це надійний ssd, котрий може витримати багато циклів запису-перезапису), також є дискретна відеокарта Nvidia GTx 960M з 2Гб оперативної памʼяті. Для моїх задач, навіть у 2023 році, цієї конфігурації цілком достатньо для комфортної роботи.

По третє — якість корпусу та дизайн. Як уже я писав вище, це преміальна серія, а отже все продумано для комфортного користування. Дисплей з тонкими рамками, зручний тачпад та клавіатура, алюмінієвій корпус. Дуже приємні тактильні відчуття, коли береш ноут у руки, ним просто приємно користуватися, нічого не люфтить на не скрипить, як у ноутах за 300 баксів. Все зроблено на совість. Навіть зараз — його не соромно діставати з сумки та показувати на ньому щось клієнту, бо виглядає він досі стильно.

Особливості експлуатації 7-річного преміум ноутбука

Звісно, що роки беруть своє, і хотілося б вказати певні особливості експлуатації девайса. 

Тест на макбук. Це коли можна однією рукою відкрити кришку ноута. І тут Dell його не проходить :-). Треба все ж таки притримувати низ, бо однією рукою ноут не відкриєш.

Батарея. Звісно що за стільки років, аккум “втомився”, але навіть зараз, батарея тримає у лайтовому режимі 2-3 години. У період блекауту, мені довелося з Китаю замовляти собі потужний павербанк на 60Вт з Power Delivery, тобто який по type-c може віддавати 20Вольт 3 Ампери, І ноут може заряджатися від такого павербанку без проблем. І на хвилиночку, це 2016 рік! У макбуках така фіча коли зʼявилась? В результаті мені цілком вистачає на день роботи павербанка на 140Вт, навіть ще залишається заряд для смартфону. Ну і купляти новий аккум я взагалі не бачу сенсу, за ці ж гроші, краще павербанка взяти, більш універсальний пристрій, мінус звісно вага, 900 грам. З собою не дуже то і поносиш, але для дома — супер.

Екран. Тут розширення Ultra Hd, тобто 3840×2160 і ще це тачскрін, вкритий захисним склом Горіла Глас. Мені тач взагалі в принципі не потрібен, і використовував я його кілька разів для презентацій клієнту. Це не супер зручно, адже ноут не розкривається на 180 градусів, а тикати по дисплею в відкритому стані — це означає його хитати, тому це явно фішка для дуже небагатьох людей. А ще, за стільки років стерлось олеофобне покриття і зараз дисплей став швидше замацуватись. Ну і сам дисплей — важкий, це відчувається. Якби не було тачскріну — ноут був би легший і, як на мене, більш комфортний, але, коли купуєш б.в. техніку — не завжди є вибір. Доречі екран якісний у плані кольоропередачі. У фотошопі можна нормально працювати, ну а відеоредактори він вже не тягне через те, що треба. Ну і ще з мінусів роздільної здатності, багато софту не оптимізовано під таке, наприклад той же RDP. Я працюю у сфері налаштування автоматизації ведення складського обліку, і часто користуюсь цим софтом. Зате кіно подивитись у період блекауту — супер, дуже гарна якість картинки.

Кулер та система охолодження. Якщо не навантажувати ноут — то кулер взагалі не запускається і можна серфити у повній тиші. При навантаженні(навіть при просмотрі онлайн відео), ноут трохи чутно, але відрази від шуму кулера немає. Тобто працювати з навантаженням цілком комфортно.

Обслуговування системи охолодження. Тут також все продумано, не треба міняти термопасту, щоб почистити кулери та радіатор. Бо кулери знімаються окремо. Таким чином ви отримуєте повний доступ до радіатора, чистите його та встановлюєте назад кулери, реально зручно і можна робити цю процедуру самостійно. 

Ігри. Взагалі не часто граю, але коли не було світла, ноут виручав. Грав у Frostpunk та Borderlands 2. Свіжі ігри звісно що на ньому комфортно не підуть, або і взагалі не запустяться.

Дрібниці

Збоку є індикатор заряду батареї, при натисканні на кнопку — видно на скільки заряджений аккум. Для цього не потрібно вмикати ноут.

Тачпад. Реально зручний, можна цілком користуватися ноутом без миші. Підтримує мультитач.

Ноут легко розбирається, якщо треба замінити аккум, пам’ять як оперативну, так і SSD – там стоїть слот м2. Фото з інтернету — бо ліньки розвінчувати кришку :-). Але там просто , кілька болтів і все готово.

Веб камера, знаходиться знизу екрана, через те, що рамки дуже тонкі і вона просто не помістилась би вгорі. Це прикольно, як на мене, відео звʼязок також працює добре, все ж таки преміальна лінійка, тут і звук якісний і мікрофон.

Клавіатура, має приємний хід клавіш і звісно підсвітку. Чого майже ніколи немає у бюджетних ноутах.

Мої висновки

Я задоволений своїм ноутом, звісно багато хто скаже, що 7-річний компʼютер це брухт і все таке, але все порівнюється із задачами, котрі тобі потрібно виконувати. І для моїх задач — цього ноута цілком вистачає. В основному я працюю з віддаленими серверами, але іноді потрібно встановлювати бази і собі, щоб щось протестувати. Звісно, якщо у вас ресурсоємні задачі, то старий ноут для них не підійде, див не буває. 

Я завжди обираю речі під свої потреби і щось хейтити або супер нахвалювати треба дуже обережно. Адже просто персонально ВАМ ця річ не підходить і все! А іншим людям можливо цілком підійде під їх потреби. Ну і вислови “убивця макбук” для мене взагалі не зрозумілі. Зазвичай пристрої оптимальні взагалі для різних задач. От, наприклад, взяти цей dell, коли він був новий, він був ідеальний для програмістів. На ньому все літало, можна ставити будь-які компілятори, бази даних, SSD великий і можна апгрейдити, гарна ергономіка у всьому, екран з більш тонкими рамками. Але тим, хто працює з відео — зазвичай краще купити макбук, адже там буде майже все працювати швидше і є Final Cut.

Тобто немає ідеального пристрою, все треба брати під свої потреби і зараз така тенденція, що саме софт, диктує умови, яке залізо треба брати.