Всім привіт! Цього літа серпень виявився досить спекотним не тільки погодою, але і градусом дискусій на платформі дописів ІТ Comunity. Тому я б хотів зробити невеличкий дайджест, підбити підсумки та, звісно, отримати фідбек від вас — дорогі читачі, автори та коментатори.
Зміст
Оформляючи свій перший допис рік тому, я ще не до кінця розумів, чи є сенс старатись і якою взагалі буде платформа у перспективі. З часом я побачив, що формується досить цікаве ком’юніті та в кращу сторону змінюється формат дискусій. Адже раніше всі ми спілкувалися суто в межах коментарів. В чомусь ми були обмежені рамками самих статей, хоча це і не заважало нам розводити флуд. Я побачив, що дописи дозволяють донести свою думку до досить великої аудиторії, дають можливість поділитися цікавими історіями, чи просто скотитися у ностальгію.
Звісно, будь-яка платформа є лише інструментом — простором для дій. Якщо провести аналогію зі старими phpBB чи сучасними форумами Discord, то стає зрозуміло, що цікавими їх роблять саме автори та коментатори, які нерідко можуть розбиратися в деяких аспектах набагато краще. Все це дозволяє обмінюватись досвідом, інформацією чи просто емоціями.
Я думаю багато хто погодиться зі мною, що нерідко ми просто гортаємо статтю вниз заради того, щоб одразу пірнути у коментарі, адже саме там нас чекають цікаві персонажі.
До чого я веду: дописи дозволили нам побачити деяких учасників спільноти ITC не тільки в образі коментатора, а й дати їм можливість самим творити інфоприводи й отримувати ще ширшу взаємодію з іншими. Так за весь час у нас з’явилось не менше сотні авторів, деякі з них встигли знайти постійних читачів та теплий відгук. Хтось навпаки навчився генерувати своїх персональних хейтерів.
Хто б що не казав, але хейтери також потрібні.
Як казав Джокер у фільмі “Темний Лицар”: “Я не хочу тебе вбивати! Що я без тебе робитиму? Ні… Ти… доповнюєш мене!..”
Деякі з наших дописувачів, що публікували свої статті протягом липня та серпня, могли звернути увагу, що тепер модерацією їхніх робіт став займатися дехто Nazar, тобто я. Ще раніше я писав, що вірю в те, що разом ми зможемо створити цікаве інфосередовище. Робимо ми це не для когось, а для себе. Зі свого боку я стараюся в міру свого часу продовжувати писати про улюблену фототематику та не тільки, хоча одне порівняння деколи може забрати до тижня часу.
Хочу зазначити, що редакція та партнери дуже часто допомагали мені, надавши для огляду той чи інший гаджет. Причому ніхто і ніколи не висував мені ніяких умов чи побажань.
Це дало можливість писати те, що вважаю за потрібне. Такого не можуть собі дозволити заангажовані “оглядачі”, що закривають очі на недоліки й акцентуються на перевагах.
Виходить, що ITC не просто реалізувало платформу, а ще й допомагає авторам ком’юніті в їхніх стараннях.
Публікуючи ваші дописи, я починаю помічати, що їх кількість та різноманітність тематик суттєво зросла за останній час. Тому хотів би відзначити декілька з них, які особливо сподобались читачам чи отримали суттєвий відгук.
Ніби грім серед ясного неба “вистрілив” допис нашого дописувача-старожила VladisLove.
Його історія про ноутбук Asus, що описана у двох статтях, викликала неймовірну активність (частково через емоційність) не тільки у коментарях Діскаса, але навіть у ютубі. Бурління досягло такого масштабу, що прийшлося навіть давати розгорнуту відповідь деяким ютуб-блогерам.
Цей випадок продемонстрував, наскільки важливою може бути думка учасника спільноти ІТС: 25 000 переглядів, 338 коментарів та ютуб-огляд на цю історію є чудовим підтвердженням, який резонанс може зробити всього лише власна думка та особистий досвід.
Одразу зазначу, що не є прихильником провокативних матеріалів, які викликають багато негативних реакцій і в міру можливостей стараюся, щоб мої дописи викликали у людей добрі почуття та конструктив, а не хейт. З усім тим, платформа існує для всіх і кожного, а обмеження стосуються хіба що образ чи спроб використовувати її для власної комерції.
Деякі коментатори обурювались нібито на сумнівну якість певних матеріалів. Але невдоволені представники спільноти чомусь мовчали, коли з’являлися чудові дописи. Наприклад, автор ком’юніті – dogmeat88 зробив для вас дуже якісні та детальні огляди захищених смартфонів: Oukitel WP35 та Cubot KingKong X. Чим це не доказ того, що справа розвитку нашого інформпростору у наших руках, в руках читачів та авторів ком’юніті?
Тема постійних відключень електроенергії не обійшла стороною усіх нас, але всупереч відсутності світла автор Andriii не полінувався та оформив свій досвід користування зарядними станціями у статті: Великі зарядні станції. Що, якщо не Ecoflow? Я, своєю чергою, вирішив пірнути у ностальжі тематику та нагадати олдам, якими були для нас блекаути 90-х.
Мене дуже радує той факт, що деякі з наших постійних та активних коментаторів також спробували себе в амплуа авторів ком’юніті.
Не можу не згадати Євгена, він же warp 37, який написав для вас за цей місяць багато цікавих дописів, в яких поділився 20-річним геймерським досвідом, розповів про свої ігрові пристрої, вподобання та передав навички цифрового виживання при постійних вимкненнях світла.
Хоча особистий досвід не завжди збирає стільки реакцій, скільки інтриги, скандали та розслідування, але саме в цьому, на мою думку, дописи можуть дати фору класичним медіа, додавши так званої “ламповості”.
Також з’явилися роботи нових авторів, які вперше спробували себе у цій ролі. Хочу привітати авторів lootbox та Stanislav Nianko, які додали спільноті декілька ностальгічних вайбів у своїх дописах. Не обійшла увагою дописувачів і кінотематика, у якій згадали не тільки про виклики, які несе нам штучний інтелект, а й про супергеройські баталії та їх поступовий занепад.
Не пройшло і року, як до нас вернувся блудний син – Dester DeShawn. 8 місяців він десь пропадав, пошарпаний долею, зате як прийшов! Одразу з цікавим дописом: Економія Apple вилізла боком або чому ваш iPhone не підтримуватиме ШІ, що зібрав понад 4200 переглядів та 82 коментарі. Крім того, хотів відзначити автора AlexGreen, який, так само як і попередній дописувач, довго пропадав, але опублікував дуже корисний матеріал: Ebay refurbished – власний досвід покупки смартфона з США, що також був позитивно сприйнятий читачами та набрав близько 6500 переглядів.
Завдяки підтримці редакції та партнерів — інтернет-магазину Stylus, я опублікував свій огляд-порівняння камер смартфона Redmi Note 13 Pro+, на який вбив не менше 4 днів разом з вилазками для пошуку світлин. Дуже радий, що він був тепло прийнятий читачами, зібравши близько 9000 переглядів та багато приємних коментарів.
Для наступного місяця я приготував для вас ще один огляд на фототематику, думаю він буде ще цікавіший, з врахуванням популярності пристрою.
Як бачимо, місяць у спільноти ITC виявився досить насиченим, і все це завдячуючи Вам — шановним Авторам, Коментаторам і, звичайно, що Читачам, без яких ця праця взагалі не мала б сенсу. Ще раз хочу подякувати нашим читачам, адже Ви – наше натхнення та стимул рухатися вперед. Ваша постійна присутність та інтерес до матеріалів, які публікують автори спільноти ITC, дають їм сили вдосконалюватися. Ми дуже цінуємо ваш інтерес до тем, які обговорюються в наших статтях, а також готові приймати аргументовану критику, адже вона допомагає нам рости.
Найближчим часом вас чекають дуже цікаві анонси, що стосуються значного вдосконалення та розвитку платформи дописів ITC. Я думаю — це сподобається як авторам, так і читачам. Тому надовго не пропадайте!