Перед черговим сезоном потрібно зайти на MyAnimeList, щоб подивитися на аніме майбутнього сезону. Якось автоматом натискаєш на Top Anime і бачиш «FullMetal Alchemist: Brotherhood» на 2 місці і розумієш – черговий раз не туди зайшов. А потім БАЦ! Стоп. А хто ж змістив Алхіміка? Фрірен? Це що таке? Ну добре, світла все рівно немає, подивлюся та зроблю огляд на 1 місце ТОП аніме усіх часів!!! Але спочатку…
В минулому дописі я попросив проголосувати: «Чи продовжувати мені писати дописи?»:
Дістаємо калькулятор зі штанів і почнемо підрахунок: всього 208 проголосувало, з них 76% ЗА! Ну що ж:
Зі званням «Йолопа, Скиглія та Зануди» Вітаю себе з переобранням на 2 скликання Авторів ІТС 😉
Зміст
Аніме то не схоже на аніме у звичному плані. Можете спокійно розповідати, що дивились мультфільм 🙂 Магія виглядає красиво, а ось з боями трохи не те. Як так сказати…. у рухах персонажів та камери відчувається швидкість через відсутність чітких деталей. Задній план стає дещо розмитий, персонажі теж не такі чіткі…. Мені важко це передати, вибачте. І так, це сильно вибивається з усього аніме. Тому навів приклад:
Ось цей момент “польоту” в Black Clover є крутим і показником того, як виглядають деякі моменти бою у Фрірен. Особливо це видно в бою з фінальним босом підземелля.
Мені здалося, що бойових епізодів досить мало. Що добре і більш підходить до такого спокійного оповідального стилю.
А ось щодо музикальної частини, то окрім першого опенінгу нічого не зачепило. Виглядають опенінги/ендінги дійсно стильно, однак це не моє. Їх буду додавати протягом огляду, щоб ви змогли оцінити самостійно.
Хтось скаже, що «The Eminence in Shadow» — посереднє аніме. Але OST в ньому настільки крутий, що досі слухаю з задоволенням. Це тема головного героя.
Аніме починається з того, що все вже закінчилось: Повелитель демонів знищений, компанія героїв після 10 річного походу повертається до столиці, святкує це та розходиться по своїм справам…. Фрірен шукати далі різні заклинання, Хімель є лідером паті та залишається в столиці, Айзен (я знаю, що Eisen, але так мені простіше) йде далі жити біля великого Лісу, Хейтер йде у Вищі Церковнослужителі. Емм, круто. Кінець аніме в 1 серії, розходимось.
І ось через багато років (60?) повертається назад у столицю. Фрірен зустрічає колишніх однопартійців, Хімель вмирає і його хоронять. Всі розходяться ще на скільки-то років. Потім Фрірен випадково знаходить дивну дівчинку в лісі й дізнається, що Ферн — учениця Хейтера. Фрірен не хоче вчити Ферн магії, але Хейтер, як хитрий лис, обманює Фрірен перекладом гримуару безсмертя. І Фрірен все ж таки починає вчити Ферн мистецтву магії.
Проходять 4-5 років, Ферн виросла, Фрірен закінчила свою «роботу» та Хейтер здає свій план: Ферн таки стала повноцінною ученицею Фрірен. Тому створюється паті подвійної F. Дівчата починають свої пригоди на північ, до Eden. Як нас каже найперше речення ще в 1 серії: Eden – це місце, в якому можливо зустрітися з померлими. Фрірен хоче зустрітися з Хімелем та своєю Наставницею. А Ферн — з Хейтером (із рідними можливо також). У своїх пригодах вони зустрічають: Тоні Старка (приєднується до їхньої команди), Сейна, Крафта та інших цікавих персонажів зі своєю історією.
С переказом сюжету я закінчу, бо хто ж тоді аніме буде дивитися? 😉 Скажу так, що основний мінус у цього всього 1 – мені особисто все одно на попередню паті Фрірен. Так, нам розповідають про відносини Хімеля-Фрірен та всередині групи. Але…. ну ось мені в 5 раз показують флешбеки з Хімелем і мене це не чіпляє. Аніме більше дратує цією частотою його появи. Інколи, ці однакові флешбеки повторюють по 2-3 рази (приклад, вступ Фрірен до паті героя). Я вже теорію придумав, що Хімель — хвороба в голові Фрірен.
Перший опенінг. Ця пісня, до речі, про Хімеля. Він усюди 🙂
Я не можу сказати, що сюжет поганий. Але поставити остаточний максимальний бал по одній простій причині — історія просто не закінчилась.
Персонажі в аніме майже всі цікаві та неповторні, якщо так можна сказати. Про деяких з них окремо в табличці.
Ферн — не вміє поводити себе з іншими людьми, через це проявляє зайву агресію. | |
Старк — лякливий хлопака, однак хто б з нас не боявся величезного дракона? Як на мене, його недостатньо розкрили в арці Турніру магів. Велика зброя нівелює маленький п… Кхх, кхх, Ферн бачила і підтвердить це 😉 | |
Хімель — герой, який врятував світ від Повелителя демонів. Ще той «парубок моторний». Але з ним є велике АЛЕ: Як же він набрид у згадуваннях Фрірен. Таке відчуття, що він частіше на екрані, чим живі персонажі. | |
Юбель — явно непроста дівчина з незвичайним характером. На неї знайшлись свої фанати 🙂 | |
Сейн — священник з дивними тарганами в голові. Подобаються дорослі жінки, однак відшив Фрірен. Нехай і далі шукає свого друга. Явно буде в паті. | |
Серія — одна з найсильніших магів, але сидить на одному місці й нічого не робить. Якби не план Фламме, то і Повелитель демонів жив собі далі. |
Насправді в аніме ще багато персонажів. У кожного своя історія та мотивація на якісь дії. І я про кожного можу щось сказати (про 10 точно), але треба продовжувати.
Перший Ендінг. Красивий і стильний, але не моє.
Я як міг, відволікав вас від цього моменту. Я спеціально не згадував її в списку персонажів. Головний мінус аніме для мене — це сама Фрірен. Чому? А тут багато причин 🙂
І перша причина — абсолютно безлиций персонаж. Ось що можете сказати про неї? Вона довго спить, досить лінива та живе 200+ років точно. Шукає різноманітні чари та книгу Фламме (її вчителька).
Друга причина — мотивація йти до Eden. Припустимо, вона хоче зустрітися з наставницею, яку дуже давно не бачила. А з Хімелем то чого? Вона могла з ним всі попередні роки жити в столиці, але ні, вирішила подорожувати далі. Я б зрозумів, якби вона шукала по світу закляття, але Хімель позвав би її у свою групу на перемогу над Повелителем демонів. Але ж ні — Фрірен «забила та збирала квіти» десь у лісі та Хімель сам прийшов до неї. Вона перестала шукати, стала самотньою і саме Хімель врятував її. Але після 10 років пригод в команді героя — знову за старе. Чому мені потрібно за неї переживати? Вона сама зробила такий вибір.
Другий опенінг. Ще й брехливий (я про Сейна, де він йде з групою)
Третя причина — колоритні персонажі навколо просто затьмарюють її. Це випливає з першого пункту — інші, навіть другорядні персонажі, кращі прописані, ніж вона. У них є стійка мотивація чи бажання жити далі. І мені більше цікавіша історії Річтера, Крафта, Вірбеля, Денкена (я спеціально їх не вказав вище). Та навіть дід Волл кращий, ніж Фрірен.
Четверта причина — Фрірен і є особливістю твору/аніме. Назва «Фрірен: Після кінця пригоди» натякає нам, хто саме головний герой. Але це не так. Основного героя просто немає — Фрірен є звʼязком між різними персонажами та подіями. Вона дала товчок до «після кінця пригоди», але не є головною у творі.
Другий Ендінг
Щоб було зрозуміліше, що за нісенітницю я ніс: є головний герой (ГГ) та додаткові персонажі розкривають його позитивні/негативні вчинки, переживання тощо. І саме ГГ — основний персонаж. У Фрірен навпаки: Фрірен як персонаж слабкий, однак її пригода розкриває інших другорядних персонажів. І саме ці «вторинні» цікавіші, ніж вона сама.
І скоріш за все, ця ідея з таким головним персонажем — це особливість та фішка твору.
Довго не міг згадати, кого Фрірен мені нагадує. Дякуючи Аколіту згадав Йоду зі Star Wars: дизайн голови та маленького тіла. Схожа концепція дизайну 🙂
Сподіваюся, я пояснив, чому не вважаю Фрірен ТОП аніме усіх часів. Так, воно досить чудове! Але я не можу йому поставити 10/10, хоча аніме мені й сподобалось. Рудеус (Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation) просто краще прописаний і більш збочений персонаж. А Шедоу (The Eminence in Shadow) просто на своїй хвилі 😉
Моя оцінка: 8/10. Рекомендую до перегляду: Так.
Далі буде допис про ARM-процесори в ноутбуках. Перша частина було ДО їх випуску. А значить, що необхідно зробити аналітику вже ПІСЛЯ потрапляння на ринок. Ноутбуків понад 10 вийшло. Написано вже 2 сторінки тексту, а до ноутів ще не дійшов 🙂 Огляд буде довгий і для його завершення потрібен певний час.