HP 250 G9 — офісний бук з палким темпераментом

Опублікував innkreis

Ліричний відступ

Більшу частину життя мій досвід використання ПК не виходив далі десктопів. Перше знайомство відбулось з ПК на атлоні модель якого вже точно і не скажу, бо справа була у 2007, пам’ятаю лише що в ньому було 4 Гб оперативки та крута MSI відюха з турбіною та наліпкою лицаря на корпусі. Перші ігри,перший вихід в інтернет та перше знайомство з віндою(на той час ще хр). Пізніше вже перейшов у 2011 на більш сучасний ПК з athlon x2 455+550ti+8gb ram і це вже було щось. Та зрештою пересів на монстра на початок 2017 року 1060/6gb+i5(6500)+16gb ram на якому мав змогу працювати(CAD), стримити, монтувати ролики та прости грати на комфортних налаштуваннях у full-hd.

Але часи змінювались, з кожним новим десятиліттям потреби змінювались і приходячи з роботи вже було ліньки сидіти за бандурою з 27 дюймовим моніком та і хотілося просто працювати лежачи. Отож, з часів ковіду, мене все частіше почала переслідувати думка щодо покупки ноутбука, але постійно щось ставало на заваді.

Потім почалась війна і викидати гроші на вітер було досить небезпечно. Отож коли ситуація стала трохи спокійнішою і з’явилась можливість до покупки я знову почав вивчати цей ринок, на якому вибрати щось до вподоби після ПК було вкрай складно.

То розпаяна пам’ять, то рамки дисплея і вага часів пузатих моніторів нульових, то вкрай висока ціна, створили для мене багато проблем не на один місяць пошуків, бо вибирав по логіці ПК, але тут це не працювало в доступних цінових рішеннях і можливостях. Отож, після моменту цілковитого відчаю і думок закинути усе це, побачив в Elmir цікаву пропозицію яка мене і переконала що це саме те що я шукав увесь цей час.

Технічні характеристики HP 250 G9

  • Процесор – Intel Core I3-1215U (6 ядер, 8 потоків, 3,30-4,40 ГГц, кеш 10 МБ ; 15Вт TDP,MAX TDP – 55Вт), GPU Intel UHD Graphics 64EUs (DirectX Support  12.1 ; OpenGL Support 4.6 ; OpenCL Support 3.0)
  • ОП – 8 ГБ (DDR4, 3200 МГц;2слоти; 32  ГБ макс.)
    SSD – M.2 PCIE Gen 4: 256 Гб
  • Матриця – 15.6 діагональ; SVA, 6-bit,45% ntsc; з антивідблисковим покриттям
  • Інтернет – LAN 1 ГБ/с; Wi-Fi 5; Bluetooth 5.0
  • Зарядний пристрій – 19,5 В; 2,31 а; 45 Вт
  • Веб-камера – 1мп
  • Порти – Type-C 3.2( 5Gb/s),2 – USB Type-A(5Gb/s),Cardreader(1),HDMI 1.4b,mini-jack 3.5 , RJ45(Lan port гігабітний),зарядний AC power.
  • Розміри – 19,9 мм*358 мм*242 мм(в*ш*г)
  • Вага – 1.74 кг;з адаптером 1.9-2 кг

Комплектація та ціна

Замовив HP 250 G9(i3-1215u/16gb ram(сток-8)/512gb(256 сток) за 19900 грн на момент кінця лютого 2023. Ноутбук прийшов досить швидко і нарікань до цього не було. В коробці окрім ноутбука все було по стандарту: зарядний пристрій (45вт), ноутбук та документація. Були думки, що в пластиковому корпусі сірого кольору буде виглядати як ноути середини 2010-х з дешевим пластиком, але страхи не справдились.

Корпус з переливом в житті має чудовий вигляд і дзеркальний логотип надає йому солідності і стриманості. Ця версія йшла з Free DOS і я вирішив перейти на 11 вінду, хоч для мене 10 краща. З встановленням проблем не виникло, бо UEFI невибагливий і мінімалістичний. Перший запуск пройшов без проблем та драйвери інсталювались швидко і без траблів, все запустилось одразу.

Продуктивність та фішки нової архітектури CPU

Коли почав вибирати комплектацію то були думки перейти на AMD, але минулий, щоправда, далекий досвід був не дуже вдалим, бо тоді драйвери і стабільність у червоних були так собі, але з того часу пройшло багато років і вже сині проци були загнані у кут для биття з техноджебами від Лізи Су та її надуспішної лінійки Ryzen. За ті ж самі гроші можна було взяти ryzen 5500u 6/12 потоків, але такі потужності мені не були потрібні та і минуле інтелбоя накладало на мене певні обмеження.

Слід зазначити, що я людина яка купляє лише найновіше і я хоч і зі скрежетом зубів, але пішов геть від амд проців на старій архітектурі. Я весь рік чекав вихід 6000u серії та 12 покоління Інтел і хотів вибрати серед них за ціною продуктивності, але амд сильно підкачала і u-серія стала наддорогою та і потрапляла в ноути від 30к, що мене не влаштовувало аж ніяк.Тому, повернувшись до інтела, побачив цікавий проц на 8 потоків з tdp 15 Вт, що в теорії мало забезпечувати досить низькі температури та енергоефективність, що справдилось на всі 100.

Отож до справи: 8 потоків з оперативкою ddr4 на частоті 3200 давали гарний буст продуктивності особливо в 11 вінді, яка була добре оптимізована під моє залізо та і гібридна архітектура, на мою думку, була дуже перспективним аргументом на майбутнє з точки зору технологічності.Але це на справі виявилось не зовсім так, як гадалося.

Якщо з офісними прогами все було і так зрозуміло — їх могли перетравити та 2-х ядерні проци, то робота в Autocad 2023,DavinciResolve18 та декількох онлайн іграх вже не виглядала так райдужно для офісного проца. Автокад почав одразу видавати низький фпс при 2д, а в 3д ставав досить повільним, але проблема як потім виявилось була не в проці, а в…thread director.

Те що інтел презентував як революцію мало інтелектуально перекидати ресурси з e-ядер(енергоефективні які працюють на низьких частотах. Їх тут 4/6 та вони не мають підтримки багатопоточності) на p-ядра(продуктивні з підтримкою бусту до 4.4 ГГц та багатопоточності. Тут таких 2/6 ядер, тобто 4 потоки, по суті було фікцією до виходу березневих оновлень, які цю прикру помилку виправили.

Баг був в тому, що на більш продуктивну задачу якщо ви відкривали спочатку іншу прогу був менший пріоритет аніж на більш прожерливу, і тому, коли я закрив браузер та відкрив CAD заново він запрацював ніби я на ігробуці. І 3д і 2д вертілось дуже добре. Звісно, якщо в 3д не креслити в розрізі адронні колайдери. Давінчі відрендерив звичайний 4к30fps в кодеку h264 за 15 хвилин, що було достойно.

Однак монтувати в 4к, як я коли робив ролик на 15 хв з більш ніж 90 нарізками — не раджу,бо тут проц пихтить як в останній раз, особливо враховуючи що в нього 1 кулер і  проц тротлить. У full hd вбудована графіка зможе витримати будь-яку вашу забаганку.

Щодо ігор ситуація неоднозначна: у WOT на середніх налаштуваннях частота кадрів тримається в діапазоні 40-60, але я грав на мінімалках, щоб не розігрівати проц. У Fortnite 60 фпс лише на мінімалках в роздільній здатності 720p, вище — видає фрізи. Rocket League – 60 фпс на середньо-високих без додаткових ефектів типу блюру і тд. Для геймінгу gpu супер і я очікував меншого, але тут вище всіх похвал від мене.

Ще запускав Visual Studio і запускав код коли вчив програмування по С# з прикладів Microsoft. Компіляція на 10-20 строк займала 5-15 секунд в залежності від проекту. Тобто проц витягує сучасні вимоги широкого спектру і підтверджує що на ньому хоч і довше, але без проблем можна працювати, маючи при цьому невелику вагу і гарну автономність. Але зазначаю, що кулер досить шумний хоч і охолоджує проц за декілька хвилин та нижня кришка влітку нагрівається до некомфортних температур, тому підставка необхідна.

Автономність в режимі макс.яскравості з ввімкненим battery saver в сьорфінгу мережі тримає тверді 6 годин. Якщо понизити яскравість до половини можна протягнути 8-9. При макс.завантаженні пропрацює 3-5 годин максимум. Результат не рекордний і очікував більшого, але “ну що поробиш”.

Дисплей HP 250 G9

За власними враженням матриця звичайна, 6-бітна з бліднуватими кольорами та контрастністю аби була. Але я, як людина яка весь час сиділа на моніторах з матовим покриттям, тут помітив особливість антивідблискового покриття у цьому ноуті. Воно на макс.яскравості має певну зернистість, яка виглядає, як лист паперу на світлому напівпрозорому фоні. Але з часом звик і це перекрилось вищою яскравістю, яка відчувається, поряд з такою ж на матовому дисплею через це саме покриття.

Для кольорової корекції фото та відео я б звісно бавитись не радив, бо сенсу в цьому немає. Відсутність повного кольорового охоплення забирає у цієї витівки будь-який сенс. У звичайному користуванні все добре, рамки по 7 мм по боках, та 20 зверху-знизу і це не виглядає ніби взяв у руки ігробук з 2015. Все як треба.


Корпус, порти та динамік HP 250 G9

Як вже зазначав вище корпус пластиковий, сірий(Ash Silver) і має при цьому шороховатість від якої руки не пітніють і поверхня має приємну текстуру. Видув повітря зроблений під дисплеєм . Вебка на 1мп з надпоганою якістю, ніби знов повернувся до бюджетних вебок Logitech за 300 гривень з Екватора. Є підсвітка caps-lock та f6 яка тут блокує звук. Знизу самотня смужка перфорації всмоктує повітря і видно деякі нутрощі. Кулер розташований крайньо праворуч.

По портам не густо, скажу я вам, але в принципі для моїх задач зі скрипом вистачає, бо є флешка type-c та перехідники, інакше було б звісно важко. Якість хороша і нарікань на них немає, а наявність lan мене взагалі здивувала, бо зайвим ніколи не буде.
Клавіатура і тачпад приємні. Клавіатура тиха, м’яка з коротким ходом і що найважливіше повноцінна з num-pad що теж зайвим не буде. Кнопка ввімкнення виділена окремо і має прямокутну форму, щоб не сплутати, зручно.

Збоку працюють 3 індикатори(зарядки,запуску системи, і скоріш за все, накопичувача). Але повноцінна підсвітка відсутня що є великим мінусом. Тачпад працює добре за виключенням ситуацій коли на поверхню потрапляє волога, і починаються зриви сенсора, в усіх інших випадках він дуже плавний і точний. Також кнопки є цікавим доповненням і, як на мене, краще, аніж рішення гойдалкоподібних кнопок, які є більш ненадійними. Але ці кнопки неприємно клацають, майте на увазі.

Динамік розташований над клавіатурою і його звук звичайний як для такого класу пристроїв. Для перегляду фільмів вистачить без питань, гучність велика та і деталізація не хромає. Можна використовувати аби слухати музику в іншому кінці домівки.

Інтернет

Wi-Fi 5 (802.11ac), Bluetooth 5.0, Lan-1 гігабіт. По особистому враженню мережа працює добре, але при підключенні bluetooth-навушників зрізається швидкість wifi та з’являються відвали інету через певний час. Чи пов’язано це з недоліком Realtek-модуля або перешкоди створює bluetooth я не знаю, але факт залишається фактом.

Висновки

Цей ноут став для мене першим у такому формфакторі пристроїв і скажу чесно, він мене здивував. Отримати продуктивність в такому малому корпусі на рівні старого ПК який мав все те саме, але при цьому споживав до 200 Вт, а тут не більше 55 і мати можливість не сидіти у розетки весь час маючи мобільність під рукою та гарну автономність того варте.

Отож плюси та мінуси:
+Енергоефективний та холодний проц
+Приємний зовнішній вигляд
+Повноцінна клавіатура та тачпад
+Яскравий дисплей з непоганим кольоровим охопленням
+Невелика вага
+Наявність mini jack 3.5 та lan-порту
+Можливість додати до 32 Гб оперативної пам’яті
+Підсвітка окремих клавіш та індикатори виведені збоку що не відволікає від роботи
+Шороховата поверхня
+Міцний шарнір який не бовтається

-Відсутність підсвітки
-Тріск тугого шарніра
-Погана вебкамера
-Шумний кулер
-Гаряча нижня кришка від якої трохи некомфортно
-Мало портів
-Багато більш продуктивних моделей за ті ж гроші
-Рідкі баги thread director

Сподіваюсь моя стаття була цікава і допомогла вам визначитись щодо вибору ноутбука.Повне відео огляду цього ноута є в мене на каналі: