Як відомо, Foxconn вже почала масове виробництво смартфонів серії iPhone 16. Я вирішив поділитися з вами чутками та плітками щодо майбутніх новинок. Ну а ви прочитавши цей допис, зможете визначитися: чи варто збирати гроші або можна почекати ще один рік?
Цього року лінійка iPhone складатиметься традиційно з чотирьох моделей: дві базові iPhone 16 та 16 Plus та дві професійні 16 Pro та 16 Pro Max. По дизайну iPhone 16 Pro та 16 Pro Max залишаться практично без змін. Проте зміниться дизайн блоку камер, ширококутна і надширококутна камери розташовуватимуться вертикально.
Чому саме так, як в iPhone 10? Це пов’язано з необхідністю знімання в горизонтальному режимі 3D відео для шолома віртуальної та змішаної реальності Apple Vision Pro.
Тобто, тепер ця можливість буде не тільки у професійній лінійці, а й у базових моделях iPhone. Справа за “малим” – купити шолом Apple Vision Pro за купу грошей. Звісно, для більшості – це буде марна покупка, яка через ну максимум місяць використання просто піде на полицю.
Спалах розміщується за межами основного блоку камер. Як на мене, головною бідою основного блоку камер є лінзи, що випирають, починаючи з iPhone 11. У iPhone 16 Apple позбавиться від перемикача безшумного режиму, замінивши його на кнопку дії, вона ж Action Button, яка відмінно себе зарекомендувала в iPhone 15 Pro і 15 Pro Max.
Як на мене, Apple потрібно робити не додаткові кнопки на корпусі смартфона, а доопрацювати рідну програму камери, де навіть немає банальної функції паузи в записі відео.
Імовірно, ось так будуть виглядати кольори базової лінійки. Головне, що тильна кришка буде не з глянцевого, а з матового скла, як у Pro. Це куди більш практична поверхня, яка менше збирає відбитки пальців. Магніти magsafe можуть стати тоншими, ніж раніше — це також дозволить зменшити розмір кільця в аксесуарах. Буде зворотна сумісність, головне, щоб потужність магніту не зменшилася. Вона зараз оптимальна, щоправда, є питання до неоригінальних аксесуарів.
Габарити iPhone 16 та 16 Plus у порівнянні з попереднім поколінням практично залишаться без змін. А ось розміри 16 Pro і 16 Pro Max зміняться у більшу сторону, оскільки Apple збільшить діагоналі дисплеїв до 6,3 та 6,9 дюйма замість 6,1 та 6,7 дюйма.
Повну таблицю з усіма масогабаритними характеристиками додаю внизу. Вага новинок зменшиться на 4,7 грама відповідно.
Його ємність буде дещо збільшена, від 2,5 до 6% у всіх моделях, крім iPhone 15 Plus, у якого вона знизиться аж на 9%.
Збільшення ємності стало можливим завдяки використанню корпусу з нержавіючої сталі, через що вдалося збільшити щільність енергії, а також ця справа відповідає вимогам Євросоюзу, в яких сказано, що акумулятор повинен легко вилучатися. Також Apple може почати використовувати технологію “стекінгу” або “ламінування”, завдяки чому вдасться продовжити термін експлуатації акумулятора.
Це новинка для світу мобільної індустрії, але при цьому всі ці технології вже добре зарекомендували себе в електроавтомобілях, а також медичній промисловості. Також завдяки цьому iPhone 16 Pro підтримуватиме провідну зарядку на 40 Вт і бездротову на 20 Вт, замість 27 і 15 Вт у попередньому поколінні. Але цей ці чутки поки не є точними.
Можливе також теоретичне зменшення ємкості акумулятора iPhone 16 Plus, враховуючи, що поточний iPhone 15 Plus є досить автономним Айфоном девайсом. Apple вирішила порізати його найголовнішу фічу. Можливо, новий дисплей, більш енергоефективний чіп, оптимізація софту зможуть компенсувати те, що ємність акумулятора скоротиться майже на 10%. А ось проблемними гаджетами досі є базова лінійка iPhone, зараз це 15 та “маленька” Pro, які працюють у кращому випадку 6 годин роботи екрана.
По матрицях в iPhone 16 Pro і 16 Pro Max буде використовуватися нове більш ефективне компонування схемотехніки дисплея. Із-за чого вдасться скоротити товщину рамок навколо дисплея, що досить добре. Чи буде ця фішка у базових iPhone 16 та 16 Plus – поки невідомо. Вся лінійка Apple почне використовувати OLED панелі з новим розташуванням мікролінз.
З плюсів — це буде зменшувати внутрішні перевідображення, через що картинка буде яскравішою, а при одній і тій же яскравості з минулим поколінням – збільшиться енергоефективність. Мінуси в тому, що під кутом яскравість картинки буде знижуватися, та й навіть зараз на виробництві велика кількість браку. Головні постачальники дисплеїв Apple вже обкатали цю технологію на своїх продуктах. Samsung використала MLA на OLED панелях деяких моделей Samsung S, Ultra, а LG у великих OLED телевізорах. А ось на компактних і середніх за розміром панелях для компанії — це буде вперше, тому Apple все ще думає: інтегрувати в цьому поколінні нову технологію чи почекати?
Згідно з дорожньою картою дисплеїв з 2021 по 2027 рік у базовому iPhone матриця 120 герц з’явиться лише у 2025 році. Тобто його анонс ми теоретично побачимо тільки в iPhone 17, а в iPhone 16 і 16 Plus будуть 60 Гц і у 2024 році.
Це просто якась ганьба! Бо зараз навіть у бюджетниках до 200 доларів коштують матриці на 90 Гц мінімум.
У всьому модельному ряді смартфонів буде встановлений чіп Apple – A18, але в базовій лінійці буде менше ядер графіки, швидше за все вони будуть відключені, наприклад через відбраковування. Назви у них швидше за все також будуть різні: А18 і А18 Pro.
У нових чіпах буде покращений інтегрований нейропроцесор, який має більшу кількість ядер. Деякі функції генеративного штучного інтелекту iOS 18, які з’являться у майбутньому, стануть ексклюзивом нової лінійки iPhone 16. Детальніше про це у моєму дописі ось ТУТ.
Apple інтегрує нову графенову теплову систему з великим графітовим листом, яка боротиметься з перегрівом насамперед в іграх. Металевий корпус акумулятора також сприятиме цьому.
Всі чотири моделі iPhone 16 отримають 8 ГБ оперативної пам’яті. Для порівняння в базових iPhone 15 і iPhone 15 Plus встановлено 6 Гб оперативної пам’яті та саме через це Apple не дозволила цим смартфонам отримати нові функції Apple Intelligence, яка поступово приходить в iOS 18.
В iPhone 16 Pro і 16 Pro Max встановлюватиметься модем Qualcomm snapdragon x75 з 5G Advanced, який займає на 25% менше місця на друкованій платі та використовує до 20% менше енергії. А ось у базовому iPhone 16 швидше за все буде стояти той же Qualcomm x70, який вже використовувався в моделях iPhone 15. В базі буде стояти Wi-Fi 6E. Порт Usb-C залишається без змін, а що стосується мікрофона, то він отримає кращу вологостійкість і краще співвідношення сигнал-шум завдяки штучному інтелекту. Тобто, чистота голосу при голосовому виклику стане дещо кращою і навіть дозволить Siri якісніше розпізнавати мову.
У iPhone 16 Pro має бути встановлений більш просунутий об’єктив. На основному модулі камери та з’явиться 48-мегапіксельний ультраширококутний об’єктив. А ще в базовій Pro має з’явитися п’ятикратний перископічний телеоб’єктив, як у моделі Pro Max. Водночас перископічна лінза в iPhone 16 Pro Max краще наближатиме, фокусна еквівалентна відстань змінюватиметься з 77 мм аж майже до 300 мм.
А ось чутки про iPhone 16 Ultra не підтвердилися, у коді iOS 18 немає згадок про цей смартфон. Так що очікуємо анонсу та старту продаж традиційно у вересні. За ціною поки що нічого не відомо, але варто врахувати той момент, що торік собівартість Айфона досить виросла. Тож не виключено, що відбудеться ще один стрибок цін і цього року, то й кінцева ціна для споживачів може зрости.
А чого очікуєте від нових iPhone? Без зради тут явно не обійдеться!