Одного разу відкриваю Google календар – а в мене різко відключається Wi-Fi. Дивлюся, а він зовсім зник з панелі, й більш немає його в налаштуваннях.
Одразу відкрила Диспетчер пристроїв, й у мережевих адаптерах побачила проблему – в моєму випадку Intel(R) Wi-Fi 6E AX211 160MHz більше не працював. Видав код 56, а в подіях писав що «Пристрій не запущено Netwtw14». Після й PCI GBE Family Controller показав ту саму помилку, але це вже через мої дії. Виникло відповідне питання: як це виправити?
Попередження! Я працюю за ноутбуком Lenovo, користуюсь Windows 11. Хоча основні методи можна спокійно використовувати для інших версій Windows та кодів помилок, я не можу бути впевнена, що усі інші також спрацюють.
Зміст
Найпростіший зазвичай робочий метод, який треба пробувати одразу. В мене самої на декілька секунд з’явився Wi-Fi, але знов пропав. Іноді також рекомендують з цим перезапустити роутер. Отже, якщо не працює, переходимо до наступного методу.
В налаштуваннях переходимо до системи й шукаємо «Виправити неполадки». Там у «Інші засоби усунення неполадок» знаходимо «Мережа й Інтернет». На жаль, в мене він нічого не знайшов, хоча це не дивно.
У Диспетчері пристроїв вимикаємо й вмикаємо неробочий пристрій. Це один з кроків, який рекомендують зробити в інтернеті, й існує ймовірність що це дійсно спрацює.
Також можете видалити пристрій з драйверами, після чого перезапустити комп’ютер. Таким чином пристрій має знову з’явитись у списку, й якщо все добре, то також оновиться драйвер.
Для цього вам потрібно в Диспетчері пристроїв вибрати «Оновити драйвер» й спробувати автоматичний пошук. Якщо пише, що потрібні драйвери вже встановлені, спробуйте самостійно перевстановити драйвер. Для цього обрати «Шукати драйвери на моєму комп’ютері». Якщо в вас є драйвера на диску, можете обрати шлях до драйверів або пошукати зі списку доступних драйверів на комп’ютері. Там може знайти декілька версій.
Або ж ви можете на сайті виробника або в іншому місці знайти необхідні файли драйверів та спробувати їх встановити ще раз. Це вже можна виконати за допомогою підключення Інтернет кабелю або звантажити драйвери на флешку/диск з іншого пристрою.
В моєму випадку драйвера або не встановлювались, або нічого не змінювалось навіть після начебто оновлення драйверів.
На про всяк випадок перевірте налаштування мережі в BIOS, особливо якщо нещодавно оновлювали його. Переконайтесь, що доступ до мережі підключений. Подивитись, як зайти в BIOS на вашому гаджеті можна в інтернеті, зазвичай це клавіша DEL, F2 або F12.
Це метод, який спрацював для мене – але перед цим я рекомендую спробувати інші попередньо вказані методи.
Отже, для цього натискаємо Win + R та набираємо «regedit», щоб відкрити вікно Registry Editor. Це база даних, що зберігає параметри й налаштування для операційної системи. Вона містить інформацію та налаштування для всіх апаратних засобів, користувачів, програмного забезпечення тощо.
Там же шукаємо ключ за наступним шляхом:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Classes\CLSID\{3d09c1ca-2bcc-40b7-b9bb-3f3ec143a87b}
Видаляємо ключ «3d09c1ca-2bcc-40b7-b9bb-3f3ec143a87b» й чекаємо декілька секунд. Диспетчер пристроїв повинен оновитися, й Wi-Fi має повернутися як був.
Попередження! Якщо вирішите спробувати цей метод, переконайтеся, що маєте усі потрібні паролі для Wi-Fi. Як говорить сама сторінка «Скидання настройок мережі», будуть видалені та повторно інстальовані усі мережеві адаптери, також будуть відновлені вихідні налаштування інших мережевих компонентів. Можливо знадобиться заново інсталювати інші мережеві програми, наприклад клієнтську програму VPN.
Отже, в Налаштуваннях переходимо до «Мережа та Інтернет» -> «Додаткові налаштування мережі» -> у додаткових параметрах «Скидання настройок мережі». Коли натиснете «Скинути зараз» видасть попередження, що через 5 хвилин комп’ютер перезавантажиться.
Якщо ви не пам’ятаєте паролів від мереж та не можете знайти їх, можете скористатися цим способом, який покаже дані про всі мережі, включно з паролями, до яких колись приєднувався ваш ПК:
Відкрийте Командний рядок (Win+R – «cmd»). Введіть команду:
netsh wlan show profiles
Далі введіть цю команду, замість SSID вкажіть назву потрібної мережі.
netsh wlan show profile “SSID” key=clear
Там можете побачити в рядку Key Content пароль від мережі.
В інтернеті також можна зустріти наступний набір команд, щоб виправити цю проблему. Кожну команду по черзі вводимо у консоль, відкриту у режимі адміністратора:
ipconfig/flushdns
ipconfig /release
ipconfig /renew
netsh winsock reset
netsh int ip reset
Після чого треба перезапустити комп’ютер.
Дуже коротко про команди: ipconfig/flushdns очищає кеш DNS на комп’ютері, видаляючи записи про попередні доменні імена.
ipconfig /release відключає поточну IP-адресу, звільняючи її для використання іншими пристроями в мережі.
ipconfig /renew оновлює IP-адресу, запитуючи нову у DHCP-сервера.
netsh winsock reset скидає налаштування Winsock
netsh int ip reset скидає конфігурацію TCP/IP до стандартних налаштувань.
Для цього відкрийте Services. Там, у списку знайдіть «WLAN AutoConfig» або ж «Автонастроювання WLAN». У властивостях повинно стояти Startup type: Automatic. Застосуйте зміни та натисніть кнопку «Start». Також як варіант можете спробувати «Restart».
Відкриваємо Панель керування й переходимо у «Система й безпека», далі «Електроживлення» –> «Змінити налаштування плану» –> «Змінити додаткові налаштування живлення». Шукаємо «Параметри безпровідного адаптера» й обираємо усюди, або ж тільки у підключенні до електромережі «Максимальна продуктивність».
Це всі методи, які я знайшла та використала, намагаючись повернути Wi-Fi. Сподіваюся, цей допис також зможе допомогти вам з подібною проблемою.