«Криптовалюти в онлайн культурі: Мемкоїни»

Опублікував jovan-galetich

“Мемкоїн-божевілля” – саме так характеризують ринок мемкоїнів експерти галузі.
Але чи це так, дізнаєтеся далі в статті.

В грудні минулого року батьку всіх мемкоїнів монеті DOGE виповнилося 11 років. Цей мемкоїн створений американськими програмістами Біллі Маркусом і Джексоном Палмером для висміювання спекуляцій та дикого ажіотажу навколо криптовалют. Але щось пішло не так і на сьогодні капіталізація цієї монети перевищує 50 млрд $ – шалені кошти, які здається з’являються з повітря, але чи це так?

Досить тривалий час  Doge був звичайним щиткоїном, який просто існує, поки в січні-лютому 2021 року відомий своїми витівками Ілон Маск у Twitter не почав постійно писати пости де він то оголошує DOGE – головною валютою колонізованого Марсу, то ставить на аватар зображення Кабосу – песика породи шиба-іну, зображення якого стало символом DOGE і таким чином маловідома для широкого загалу монета стала символом мемкоїнів. Зародився певний культ DOGE і на цьому фоні почали з’являтися спочатку сотні, а згодом і тисячі нових мемкоїнів, більшість з яких укатували на 99% за перші 30-60 хвилин торгів.

Саме на цьому і полягає перша привабливість мемкоїнів: онлайн-культура заснована на певній ідеї, можливо відомий мем, як це намагаються обіграти в монеті портрет відомого баскетболіста IAOMIN

На цьому мемкоїні я втратив майже половину вкладених коштів


або ж відомий з часів Супербоулу 19 року — мем EGGS на якому я втратив майже все що вклав

Друга привабливість мемкоїнів полягає в бажанні отримати шалені ікси тут і зараз!
Таке бажання навіть має своє визначення – FOMO «Fear of missing out» синдром втраченої вигоди, коли бачиш як трейдери заробляють свої 10, 20, 100 іксів на якомусь ноунеймові мемкоїні й ти намагаєшся залетіти в цю монету без пошуку інформації про засновників проєкту, не дивишся на графіки, а просто купуєш монету саме тоді, коли великі кити вже виходять з неї, щоб перелитися в наступний проєкт.

Але насправді приклади шалених іксів це найімовірніше інсайдерська торгівля і лише невеликий відсоток удачі тих, хто активно займається onchain аналітикою та вміє аналізувати купівлі/продажі великих китів слідкуючи за їх сотнями, а інколи й тисячами активних гаманців.

Третя привабливість полягає в, тому що ти можеш слідкувати за певними інфлюенсерами в Інстаграм, Телеграм, ТікТок, можливо навіть Реддіт, які вирішили “допомогти” заробити своїм підписникам і починають публікувати інформацію що той чи інший токен взлетить до небес, варто в нього лише вкласти якусь невеличку суму: 50, 100, 1000 usdt і ти отримаєш десятки іксів.

Але правда полягає в, тому що цим блогерам також хочеться їсти й вони зливають свої токени саме в підписників і насправді ці відомі інфлюенсери отримують величезний прибуток на тій чи іншій монеті. Але є нюанс, адже вони це роблять через своїх підписників.


Приклад — локальний мем, який став популярним саме серед криптоспільноти. Тут отримуєш непогані профіти, коли продаєш в нуль, а мемкоїн падає далі й можеш відкупити дешевше і чекаєш зростання, а отримуєш друге дно в подарунок (вставити CULT).
Один відомий український трейдер всадив в цю монету 100 тисяч $ і отримав -50% в цій монеті.

Насамкінець раджу дослухатися не лише до власних думок чи думок експертів, а ще й до звичайної аналітики. Наприкінці листопада The Block публікує статтю в якій вказують що провідні мемкоїні поступово втрачають капіталізацію.

І вже наприкінці грудня 2024 року весь ринок мемів падає зі своїх хаїв в 137 млрд $ до 98 млрд $ і поступове падіння продовжується. Тому основна і найважливіша порада при торгівлі мемкоїнами у 2025 році: торгуйте відповідально, лише на ту суму яку ви не боїтеся втратити. І можливо у вас вийде знайти аналог DOGE у 2011 році та заробити кілька тисяч відсотків на зростанні курсу цього нового мему.