Народний геймінг на 5070 Ti від 80 тис. грн. Фото та перші враження від нової лінійки ігрових ноутбуків Acer Predator

Опублікував Тимур Ворона

На мій погляд, виробники електроніки в гонитві за технічними характеристиками часто забувають про здоровий глузд. Візьмемо ігрові ноутбуки. Вартість флагманських рішень, заснованих на 5080 та 5090, починається приблизно з $3000-3500 і доходить до космічних 5-6 тисяч.

Я зараз у процесі збірки нового десктопу – обов’язково розповім про свій досвід, коли все буде готове.

Так ось, на сьогодні конфіг без відеокарти (Ryzen 7 9800x3d, 64Gb RAM, 2Tb+2Tb+8Tb Storage, 1300W PSU тощо) обійшовся мені близько 2000 євро. З відеокартою загальна ціна зросте до $4-5 тис., залежить від того, наскільки близько до рекомендованої ціни вийде дістати 5090.

За ці гроші покупець ноутбука отримує валізу вагою в 4-5 кг (я відразу беру загальну вагу разом з блоком живлення), з посередньою автономністю та продуктивністю, що значно поступається десктопному рішенню в тому ж ціновому сегменті. Я не бачив результатів тестів мобільної 5090, але чекаю від неї результатів на рівні десктопної 5080, а від ноутбучної 5080 – на рівні десктопної 5070. Підрахунок досить грубий, але з попередніми поколіннями така логіка зазвичай працювала.

У подорож топовий ноутбук брати незручно – він займає половину рюкзака і добре так відтягує спину, навіть якщо ви не тендітна дівчина. Автономність у нього теж така собі – як правило до двох годин. Навіть на животі не пограєш, лежачи на дивані, оскільки пристрій сильно гріється. Тож у чому сенс флагманського ігрового ноутбука? Прямо зараз я не можу знайти для себе відповіді на це запитання. Простіше вже поставити ультимативний десктоп вдома, а для фільмів та подорожей взяти планшет, якийсь Surface чи бізнес-ноутбук на нових енергоефективних процесорах. Загалом на що вистачить грошей.

Сподіваючись, що індустрія помітить цей досить очевидний тренд, я в останній рік з цікавістю спостерігаю за slim-рішеннями ігрових ноутбуків від різних виробників. Ви мені зараз напишете в коментарях, що там задушені частоти проца та відеокарти, не таке топове охолодження, і так далі, і будете мати рацію. Як на мене, тут важливе інше. Ноутбук виконує свою головну роль – на ньому можна грати в сучасні ігри з високим рівнем графіки, а ще він легкий, наскільки можна зробити легким ігровий ноутбук, і його зручно носити з собою

Acer Predator Helios Neo 16S AI – тонкий ігровий ноутбук

Таку модель минулого тижня презентували в Acer. Місцем презентації був обраний кіберспортивний чемпіонат з Counter Strike – Intel Extreme Masters, де тайванська компанія нарівні з Intel виступала одним із головних спонсорів. Я бачив ці ноутбуки раніше на CES, але на детальний огляд у мене тоді забракло часу. До Європи ж вони доїхали вперше, а в Україну ще не доїхали зовсім, тож ви читаєте цей матеріал навіть без запізнення 🙂

Отже, Acer Predator Helios Neo 16S AI. Приставка Neo у моделі ноутбука означає середній ціновий сегмент, S – slim-варіант. Це преміальна версія звичайного Predator Helios Neo, з OLED-екраном 240 Гц, та 5070Ti на борту. Рекомендована вартість такого ноутбука в Україні починатиметься від 110 000 грн.

Acer Predator Helios Neo 16S AI
Acer Predator Helios Neo 16S AI
Acer Predator Helios Neo 16S AI
Acer Predator Helios Neo 16S AI
Acer Predator Helios Neo 16S AI
Acer Predator Helios Neo 16S AI
Acer Predator Helios Neo 16S AI

Я не знаю, чи будуть версії з AMD у майбутньому, але спонсором виставки був Intel, тому нам показали рішення з Intel Ultra 9 275HX, оперативною пам’яттю до 64 Гб, накопичувачем до 2 Тб та пристойним набором портів, що складаються з Thunderbolt 4, 2.5Gbps Ethernet, USB 3.2 Gen 2 Type-C, 2× USB 3.2 Gen 2 Type A, USB 3.2 Gen 1 Type-A, HDMI 2.1, слотом для microSD, аудіороз’ємом 3,5 мм. З бездротових інтерфейсів: Wi-Fi 6E та Bluetooth 5.4. Місткість батареї – 76 Вт.ч.

У компанії кажуть, що у цій моделі менше «наворотів», ніж у її старшого брата без приставки NEO, але саме цим вона мені сподобалася. Зайві «навороти» не означає потрібні, а без додаткової анімації на корпусі, та інших «свистілок», мені здається, цілком обійтися. Тим більше, що з якістю збірки тут все гаразд. У Acer часом проскакують бюджетні моделі з недорогим пластиком, але це точно не про Helios Neo 16.

Цей ігровий ноутбук виглядає нарешті як бізнес-пристрій, з яким можна ходити на роботу, на зустрічі, сидіти в кафе, а не як новорічна ялинка 10-річного китайського школяра. З елементів, що світяться, на ньому логотип бренду на задній кришці, і, на щастя, це все. Клавіатура, як для ноутбука, приємна, набирати тексти та повідомлення зручно, відчувається тактильний відгук, вона не прогинається під натисканням. Тачпад теж цілком ок, наскільки це можна було перевірити на системі із заблокованим входом (реліз 5070 Ti ще не відбувся і тестувати пристрої на них заборонено).

Єдине, чого я не зрозумів, навіщо ускладнювати життя користувачам заміною звичайних хрестоподібних гвинтів на кришці на екзотичні версії під «зірочку». Далеко не кожен має під рукою такий тулбокс.

Цікаво, як подібний клас пристроїв покаже себе в іграх і чи буде DLSS та генератор кадрів для мобільних відеокарт таким же ефективним, як у настільних комп’ютерах. Якщо так, то приріст кадрів у сучасних іграх, порівняно з 4070, може бути дворазовим. Ми обов’язково в цьому розберемося, коли якийсь із пристроїв потрапить до нас на тестування, зараз залишається лише чекати на зняття ембарго на тести.

Друге питання – час автономної роботи. Наскільки ненажерливими виявляться нові відеокарти від Nvidia у зв’язці з Intel 200X? Як і в пункті першим, чекаємо на тести.

І третій – 2.3 кг – це багато чи мало для ігрового пристрою? Мені ноутбук не здався дуже важким, я піднімаю його пальцями однієї руки без проблем.

Як альтернативу в компанії показали дешевшу модель описаного вище пристрою без приставки S – Acer Predator Helios Neo 16/18. З ціною від 80 тис. грн, але за дешевші моделі доведеться заплатити чималою кількістю компромісів. Наприклад, IPS-екраном замість OLED та 5070 замість 5070 Ti.

Мені цікаво, як обидва пристрої покажуть себе у реальних тестах, але заявлені характеристики та невисока ціна дозволяють їм претендувати на звання народних ноутбуків. Нехай поки що і на папері.

Acer Predator Helios 16 AI – «багатша» версія, порівняно з NEO

Топова версія Helios Neo 16 AI на 400 грамів важче, ніж slim в ній більше ілюмінації, просунутіше охолодження, принаймні візуально, виділено 140 ватів для відеокарти замість 115 у slim-моделі, блок живлення йде на 330 Вт замість 220 Вт і батарея 90 Вт/год. замість 76 Вт/год. Опціонально доступна версія із 18-дюймовим mini-LED екраном.

Acer Predator Helios 16 AI
Acer Predator Helios 16 AI
Acer Predator Helios 16 AI
Acer Predator Helios 16 AI
Acer Predator Helios 16 AI
Acer Predator Helios 16 AI
Acer Predator Helios 16 AI

Acer Predator Helios 18 AI – ноутбук для тих, кому не потрібні компроміси

18 дюймів екран, RTX 5090, 192 Гб оперативної пам’яті та накопичувачі до 6 Тб. Мабуть, максимальний на сьогодні конфіг для ноутбука. Зрозуміло, важить такий пристрій як пристойна гантель. Справжня сила. Не для слабких цього світу.

Acer Predator Helios 18 AI
Acer Predator Helios 18 AI
Acer Predator Helios 18 AI
Acer Predator Helios 18 AI
Acer Predator Helios 18 AI
Acer Predator Helios 18 AI
Acer Predator Helios 18 AI
Acer Predator Helios 18 AI
Acer Predator Helios 18 AI

 

І невеликим бонусом набір із клавіатури та миші, які просто мені сподобалися. Особливо миша. Недорого та стильно.