ProBook 445 g8 VS EliteBook 840 g8

Опублікував diego

Всім козакам привіт. Не так давно мною був придбаний ноутбук HP ProBook 445 g8, про який був допис. А на минулому тижні вже приїхав hp Elitebook 840 g8 i5-1145g7, 32/256.

Ще на етапі отримання я почав порівнювати ці дуже схожі й такі різні ноутбуки. Далі не буде таблиць з результатами тестів чи оцінок синтетичних бенчмарків. Весь допис скоріше мій погляд на різні продуктові категорії однієї ітерації їх рішення і робочі моменти.

Можливо, в окремому дописі порівняю в тестах процесори одного покоління intel i5-1145g7 і amd ryzen 5 5600u в цифрах.

Передісторія

ProBook майже одразу перейшов в користування дружини, а на заміну я отримав macbook air m1 8/256.

Можливо, air залишився б у мене, якби не 8 гігабайтів оперативної пам’яті, яких у 2024 році критично не вистачає. Чим мені дійсно подобається apple техніка, так це тим, що на вторинному ринку її доволі легко продати. Так сталось і з моїм екземпляром – зранку виклав оголошення, до обіду його вже забрали.

Я неодмінно замовив би probook 445, можливо g9, тому що загалом серія мені сподобалась, а часу на вибір і читання купи оглядів на цей раз не було. Однак моє бажання спробувати щось нове привело до elitebook 840 g8.  По-перше, якісніший дисплей. По-друге, хотілось порівняти різницю серед конкурентних платформ – intel vs amd. По-третє, більше цікавих опцій в базовій комплектації. І на останок, відгуки в мережі говорять про те, що elitbook зібрані  якісніше з використанням преміальних матеріалів.

Маючи на руках одразу обидва ноути, можу впевнено сказати, різниця в якості збірки відсутня.

Зовнішні відмінності між ProBook і EliteBook

Ноутбуки об’єднані фірмовим дизайном, але при цьому не виглядають як копія один одного.

Зовнішні відмінності починаються з дизайну логотипа і написів на корпусі, щоб користувач не забув чим він користується. Можливо це додає власникам +5 впевненості в правильності свого вибору ^^. При чому власникам обох варіантів.

чотири смужки elitebok
proobook

Наступне, що одразу відчувається – це вага. За офіційними специфікаціями elitebook на 7 грамів легший. В реальності ваги показують: elitebook 1.490 кг, probook 1.388 кг. Дуже дивно, лізу в специфікації. Збільшена вага зазначена тільки для екземплярів які використовують сенсорний дисплей. Перевіряю свій – ніт звичайний дисплей. Ну ок, HP такі HP.

Корпус в elitebook повністю алюмінієвий, включаючи нижню кришку (на відміну від probook). При цьому площа вентиляційних отворів на кришці зменшилась.

elitebook
probook

Рамка дисплея в elitbook товща (розмір рамки дисплея):

  • По боках: elitebook 6 мм ­– probook 5 мм.
  • Підборіддя: elitebook 14 мм – probook 10 мм
  • Верх: паритет в 10 мм.

Там де на кришці екрана в probook була невеличка пластикова вставка в 3 мм для коректної роботи wi-fi, в elitebook 15 мм пластикова смужка, яка виділяється як тактильно, так і візуально. Можливо до такого рішення інженери вимушені були вдатись через присутній 4g модем і необхідності розташувати додаткові антени. Але в будь-якому разі, верхня кришка першого мені подобається більше.

Клавіатура виділяється наявністю тензометричного джойстика pointing stick, в народі  просто «клітор» або «сосок». Чесно кажучи у 2024 році він виглядає рудиментарним елементом керування і скоріше являється частинкою дизайну серії так само як в Dell або track point червоного кольору в ThinkPad. Цікаво, чи знайдуться поціновувачі такого способу навігації серед читачів ITC?

На цьому різниця в клавіатурах не закінчується. Якщо в probook кожна клавіша має чіткий і приємний клац, в elitebook вони працюють тихіше і м’якіше.

Ще один не зрозумілий для мене елемент, це фізичні клавіші над тачпадом. Вони займають додаткове місце, а головне дублюють функціонал самого тачпаду в якому присутній правий і лівий клік. Крім цього, клавіші злегка випирають над клавіатурою, що призводить до появи потертості на екрані. Пам’ятаєте як раніше клавіатури відбивались на екрані? Так і тут з часом з’явиться заматована смужка на екрані.

Можливо ці кнопки гарно поєднувались з pointing stick, але прибравши ці два елементи – користувач не втратить ніяких можливостей.

Поверхня touchpad виглядає так само як в probook, але при цьому більш приємна на дотик. Розміри дещо менші elitebook 60 x 110 мм проти probook 65 x 115 мм.

Динаміки переїхали з верхньої частини корпусу на бокові, по обидві сторони клавіатури і отримали сертифіацію Bang & Olufsen, про що говорить шилдик на топкейсі. Крім цього, перфорація тепер виконана у вигляді візерунка.

Звук дійсно приємніший і більш глибокий. Присутні баси. Тобто можна вже не тільки подивитись серіальчик, а і прослуховування музики не призведе до кровотечі з вух.

Технічні відмінності

В першу чергу що мене цікавило – якість дисплея. Виробник заявляє про яскравість в 1000 ніт і кольорове охоплення sRGB в 100%. При відсутності колориметра навіть «на око» видна різниця в зображенні між probook і elitebook.

Якщо поставити обидва ноутбуки поряд, probook виглядає тьмяним. На чорному фоні у elitebook майже відсутні засвіти, в probook така картинка скоріше викликає приступ паніки.

При купівлі вживаного варіанта треба бути вкрай уважним. Моделі комплектувались матрицями різної якості. По можливості оминайте сенсорні – використовувалась найдешевша матриця. При цьому всі панелі мають роздільну здатність 1920 х 1080 пікселів і принаймні всі, що я бачив, мають антибликове покриття. Шкода що опцій з OLED екранами не існувало.

Роз’єми

Технологічна різниця між портами Type-С, elitebook 840 і probook 445 відноситься до використання процесорів різних виробників. Thunderbolt це козир в колоді intel, яким чіп-мейкер не поспішає ділитись. Я наче бачив материнки для червоного каменю з сертифікацією технології, але це не точно.

Ліва сторона:

  • elitebook (кенсингтон, 2х USB 3.2 gen 1 type A, комбінований роз’єм навушників і мікрофона, sc ридер)
  • probook (кенсингтон, гігабітний ethernet, USB 3.2 gen 1 Type A)

Права сторона:

  • elitebook(Роз’єм живлення, HDMI 2.0, 2x USB 4 type C (Thunderbolt 4), лоток для micro sim)
  • probook (Роз’єм живлення, USB 3.2 type C з підтримкою,  Power Delivery і Display port, 2х USB 3.2 gen 1 Type A, HDMI 1.4b, комбінований роз’єм навушників і мікрофона )

З наявних і негативних відмінностей elitebook втратив ethernet роз’єм.

А ще, працюючи з ноутбуком, хотілось, щоб USB роз’єми розташовувались парно по сторонах (A + C), хоча зважаючи на тенденцію мінімізації кількості роз’ємів – це виглядає як забаганка.

Акумулятор

Обидва ноутбуки мають майже однаковий рівень зносу 17 і 18%, тому, думаю, пряме порівняння буде доречним. Ноутбуки мають однакові налаштування схеми енергоспоживання при роботі від акб.

53 проти 45 Вт*г виглядають цікавіше, але в реальності не дають особливого приросту автономності, intel виявився більш прожерливим. Робота з текстом при однаковій яскравості дисплея 7 годин 20 хвилин проти майже 7 у probook. При відтворенні відео  – ситуація аналогічна, різниця у 20-40 хвилин.

Плюс в скарбничку інтелу – розряд під час сну. За день (приблизно 11 годин) 840 з закритою кришкою втратив 1%, а 445 – 4%. В розрізі одного дня це не суттєво, але якщо залишити ноутбук на тиждень цифри будуть трохи іншими.

Допи

В базі elitebook присутній:

  • датчик відбитка пальця і сенсор розпізнавання обличчя. Не скажу що це необхідні речі, але як бонус дуже зручно коли замість пароля скануєш палець або просто дивишся в екран.
  • 4g/5g модем в базовій комплектації (це стосується 840 серії, 845 – модем опціонально. А ще модем був відсутній для країн що розвиваються в обох випадках).

Стосовно необхідності вбудованого в ноутбук модема у мене завжди було питання – «навіщо, коли можна роздати інтернет з телефона?». Але повною мірою відчув користь від цього, коли з’явилась така фішка.

Замовивши дублікат сім карти в оператора, я отримав два пристрої, котрі працюють незалежно один від одного. Ще варто зазначити, що якість приймання сигналу у ноутбука краща, там де телефон постійно перемикається між Edge і 3g, ноут впевнено тримає 4g сигнал.

Під кришкою

Чомусь під intel виробник будує систему охолодження на одній тепловій трубці, хоч і більшого діаметру. Це стосується не тільки різниці між різними класами пристроїв. Така сама картина між 440 і 445 probook.

adm & probook
intel & elitebook

Також звернув увагу, що система циркуляції повітря зазнала змін. Якщо в probook  основний забір повітря для охолодження відбувається через решітку нижньої кришки. В elitebook додатково ще є вентиляційний канал на задній частині корпуса.

Оперативна пам’ять і ssd накопичувач можна замінити, але тепер ці елементи приховані під металевими кришками-екранами.

Кріплення кронштейнів петель в probook більш масивні, що викликає більше довіри в їх надійності. Крім цього петлі мають більшу площу контакту з корпусом.

probook
probook
elitebook

Elitebook має ширші можливості налаштування безпеки, відновлення і корпоративного керування пристроєм. Не впевнений, що для домашнього користування це комусь буде актуально тому зупинятись на цьому не буду.

В роботі

Обидва пристрої тихі навіть при навантажені й це однозначний плюс. В Elitebook, таке враження, що вентилятор взагалі включається тільки при включенні, при першому тесті я навіть подумав що забув його під’єднати після чистки. Хоча якщо прислухатись чути легкий шурхіт.

Хоч температурні показники та частоти не коректно порівнювати через різницю в процесорах і класах, але я все ж таки це зроблю.

При навантаженні Intel в elitebook майже одразу скидає частоту до 3,56 – 3,16 ГГц. Стабільно працює на частоті 1.92 ГГц при температурі 76-77 градусів. При стандартній роботі температура не підіймається понад 70, а частота змінюється між показниками 2,0 – 3,6.

1 хв навантаження
10 хв навантаження

AMD в probook значно довше витримує максимальну частоту в 3.3-2.8 GHz, хоча так само з часом стабілізує свою роботу на температурі в 60 градусів (на 10 градусів нижче) і частоті 2.2 GHz.

Висновки

  • Чи сподобався мені elitebook 840 g8? І так, і ні.
  • Дисплей це однозначно сильна його сторона, за яку варто переплатити.
  • В плані цілісності дизайну та елементів навігації мені більше сподобався probook 445 g8-g9.
  • Чи міг би я рекомендувати 840 до покупки? Сумніваюсь. Так продуктивності Intel мені вистачає, але він програє AMD по всім пунктам.
  • Краще пошукати 845 і ні в чому собі не відмовляти.