Виконавчий продюсер Джозеф Маллоцці минулого року розкрив деталі скасованого шостого сезону серіалу “Зоряна брама: Атлантида”.
Якщо вам цікаво, яким могло б бути продовження улюблене шоу, запрошую прочитати допис з перекладом допису продюсера серіалу. Обрав найцікавіші, на мою думку, епізоди сезону.
Місто-корабель Атлантида повертається в галактику Пегас, щоб продовжувати дослідження і бути форпостом Землі в іншій галактиці.
Зміст
Історія на дві серії для якої планувалося використати створений раніше сценарій фільму “Зоряна брама: Вимирання”.
Подорож у майбутнє в результаті якої наша команда опинилася в галактиці Трикутник (третя за величиною галактика місцевої групи галактик, до якої входить і наш Чумацький шлях) за 3 млн світлових років від планети Земля.
У новій галактиці команда зустріла б нову цікаву цивілізацію, а також неочікуваного ворога у вигляді злого Тода-з-майбутнього (версія рейфа, який має давні дружні стосунки з Шепардом і командою).
З допомогою Тода з нашого часу команді вдалося б змінити правила гри і знайти шлях додому, у галактику Пегас.
Підозрюю, що галактика Трикутник може мати свій варіант Зоряної брами, можливо, збудованої там нащадками древніх. Подорож в часі і просторі, могла би бути викликана збоєм в кротовині, як в епізоді “The Last Man” (S4E12), коли повертаючись на Атлантиду Шепард вийшов з кротовини на Атлантиді майбутнього і зустрів голопроекцію Маккея.
Подорожуючи на борту Дедала, наша команда пролітає повз, на перший погляд, покинутий корабель. Шепард з командою висаджуються на закинутий корабель і серед темних інтерʼєрів судна знаходять дітей у камерах стазису. Команда виводить дітей зі статизису і ті розповідають, що метою їхнього польоту було возз’єднання з батьками, які завершили роботу над новою супутниковою спільнотою.
Дітей запрошують на борт і міняють курс корабля, щоб доставити їх до місця призначення. Через деякий час після зміни курсу з гіперпростору зʼявляється загадковий корабель і відкриває вогонь по Дедалу. Дедал намагається вийти з сутички та випередити переслідувача.
Під час цієї гри в міжзоряні кішки-мишки, команда починає підозрювати своїх юних пасажирів, що вони не такі невинні та безпечні, якими здаються.
Назва серії відсилає до твору Стівена Кінга і персонажів коміксів із суперсилами.
Сценарист Карл Біндер хотів створити історію, де головним героєм був один з тих хто “вдягнений в червону сорочку” (термінологія Star Trek про другорядних персонажів, які гинуть). Про тих всюдисущих безіменних людей, яких ми втрачаємо під час операцій. Про тих, кого оплакують, а потім швидко забувають, навіть в рамках одного епізоду.
Бред Райт описав історію, в якій команда стикається з інопланетною расою і, під час переслідування, стає жертвою темпорального ефекту, який катапультує їх на шість місяців у майбутнє.
Команда повертається до Атлантиди, де дізнається, що їх вважали загиблими і замінили. Коли Шепард, Маккей, Тейла і Ронан намагаються облаштуватися на своїх нових посадах (і працювати зі своїми замінами), інопланетна раса, яка опосередковано відповідальна за їх скрутне становище, здійснює візит на Атлантиду…
В середині сезону команда Шепарда повернеться в Атлантиду після місії, щоб виявити, що місто захопили гібриди Майкла. Поки команда була на іншій планеті, Майкл (який пережив потенційну загибель в минулому сезоні) здійснив на місто біологічну атаку, яка перетворила персонал Атлантиди на гібридів. Невдовзі Шепард, Маккей, Ронан і Тейла змушені тікати від своїх колишніх колег і друзів, а Майкл робить усе щоб їм помститися.
Експеримент Маккея з джампером модифікованим для подорожей у часі призводить до неочікуваних результатів. Машина часу одночасно відправляє команду назад і вперед у часі, ніби дублюючи їх. В результаті існує три версії команди.
Історія стрибає між трьома різними часовими лініями:
Після нищівних нападів на три інші команди Атлантиди, розслідування Шепарда і Тейли отримує несподівані наслідки — їх атакує невідомий джампер. Під час гонитви по іншій планеті команду переслідує ворог що, здається, здатний передбачити кожен їхній крок. Виявляється, що їх таємничим переслідувачем є лейтенант Ейден Форд і група найманців, озброєних технікою древніх. Наші герої повинні знайти спосіб переломити ситуацію проти свого колишнього друга — і, зрештою, дізнатися дивовижне джерело його надто знайомих ресурсів.
Форд, якого вдалося захопити в минулій серії, ув’язнений на Атлантиді і відмовляється співпрацювати. Команда Шепарда досліджує найімовірніше місце, де могли бути отримані технології, чорний ринок пристроїв Древніх (Епізод 215, Вежа).
Там вони виявляють, що існує ще одне місто древніх того ж проекту, що й Атлантида.
І знаходиться воно в руках групи негідників-геніїв, очолюваних не ким іншим, як Коля, який, як ми дізналися, пережив події загибелі в серії 313 завдяки модифікованому персональному щиту. Виявляється, увесь цей час Коля був зайнятий зміцненням своїх сил і власної Атлантиди. Спроби нашої команди перешкодити йому зазнають невдачі, що вимагає тактичного відступу, але перед цим їм вдається отримати важливу інформацію: розташування стародавньої фабрики МНТ, захованої на Атлантиді.
Використовуючи інформацію, зібрану в минулому епізоді, наші герої нарешті можуть отримати доступ до прихованої фабрики МНТ в місті. Виявляється, кімната зберігає ще більше таємниць: розташування подібних стародавніх сховищ по всій галактиці Пегас. Дослідження однієї такої, здавалося б, давно покинутої кімнати дає шокуюче відкриття: ніхто інший, як Елізабет Вейр, яку тримали в стазисі з моменту її захоплення асуранами. Не клон реплікаторів, а справжня Елізабет, людина без нанітів у крові чи тканинах.
З допомогою Елізабет команда зможе отримати доступ до зброї Асуран (реплікаторів), спеціально створеної для ураження Атлантиди. Озброївшись нею, Шепард і команда рушають до Колі, вирішивши нейтралізувати його загрозу раз і назавжди. Але вони запізнилися. Команда прибуває якраз вчасно, щоб побачити, як місто Древніх піднімається в небо і зникає в гіперпросторі. Наші герої вже знають про його місце призначення: Атлантида.
Команда Шепарда повертається в Атлантиду, щоб попередити про загрозу, де дізнається, що сканери дальнього радіуса зафіксували сестринське місто.
Усі команди SG відкликані назад до Атлантиди. Ворог невблаганно наближається, а в цей час увесь колектив бази готується до битви.
Нас чекають класичні моменти, зосереджені на персонажах, коли місто готується до того, що стане для них найбільшою битвою проти краще оснащеного та підготовленого супротивника. Час для битви!
Атлантида підніймається вгору над поверхнею океану, виходить за межі атмосфери, займаючи планетарну орбіту.
Коли ж з’являється місто-побратим, Атлантида запускає свої джампери та дрони. Їх суперник відповідає тим же.
Починається найепічніша битва в історії Зоряних брам.
Шепард вміло пілотує свій джампер, проникаючи у серце ворожого міста і приземляється на причал. Його команда висаджується з асуранською зброєю на буксирі, сповнена рішучості завершити роботу, яку вони почали попереднього епізоду.
Але годинник цокає і їм хронічно не вистачає часу, Шепард з командою стикаються з ворожими солдатами та ударами безпілотників в той час коли вони відчайдушно намагаються встановити зброю асуранців якомога ближче до критично важливих систем.
Але не лише у команди закінчується час. Атлантида, зазнає ударів від ворога, який значно краще підготовлений до війни, і зазнає серйозного ураження. Навіть якщо нашій команді вдасться виконати свою місію, схоже, це буде піррова перемога.
Раптом відкривається гіперпросторове вікно і звідти зʼявляється флот кораблів-вуликів рейфів та зосереджує вогонь на кораблі Колі. Це Тодд.
Він і його флот відволікають вогонь від Атлантиди, даючи Шепарду та його команді достатньо часу, щоб активувати асуранську зброю та відступити назад до джампера.
Джампер злітає з причалу, а позаду них активується зброя, запускаючи ланцюгову реакцію вибухів, які знищують вороже місто.
Атлантида повертається на поверхню планети. Шепард дякує Тодду. Рейф і людина досягають взаєморозуміння. І мир нарешті повертається в галактику Пегас.
Кінець сезону.
Чи цікаво вам було б подивитися такий сезон, якби серіал не закрили?
Дописи про художній всесвіт Зоряної брами: