Трохи про: серія Mafia

Опублікував evento

Продовжуємо рубрику «Трохи про». На цей раз буде одна з моїх найулюбленіших серій ігор: Mafia.

Серія Mafia складається з (увага!) 4 ігор, а не 3. А саме, Mafia: The City of Lost Heaven та пакету ігор Mafia: Trilogy, що складається з:

  1. Mafia: Definitive Edition – ремейк першої гри Mafia: The City of Lost Heaven;
  2. Mafia II: Definitive Edition – ремастер другої Мафії;
  3. Mafia III – окрема частина серії та 1 DLC.

Трохи розпакування коробки гри для Хкоробки – 3 диски, 1 досить великий двохсторонній плакат (поряд лежить iPad 12.9″ 2 покоління).

Почнемо з самої першої гри – Mafia: The City of Lost Heaven. Я пройшов її в свої шкільні часи, коли ще дивився ТВ та найкращим каналом був QTV. І ще був канал Мега, в якому була передача «Японамать». На якомусь каналі ще крутили Богатирські ігри з Вірастюком. А на М1 була Футурама о 11:00. Ех, ностальгія…

Так, вона не входить до пакету Mafia: Trilogy. Але про неї неможливо не згадати. Купити її можна в Steam за ціною дорогої чашки кави – 58 грн, коли буде акція. Правда, Вам знадобиться ще не одна чаша іншого напою, щоб пройти гру 😉

Гра завжди дає Вам щось нове в ігровому плані: гонки з часом або супротивниками, стрілянину з різних видів зброї, бійки з “гопотою” тощо. А саме головне: кожна місія є унікальною та зі своїми особливостями. Наприклад, потрібно вкрасти ящик з діамантами. Але для цього потрібно попрацювати звичайним робочим вантажником та возити ящики туди сюди. І перевезти ці ящики за відповідний час! Не одне збереження/сейв (Save) та завантаження (Load) може знадобиться для виконання цього завдання.

Чи візьмемо звичайнісіньке завдання — вкрасти машину і перевезти з точки А в Б та, знову в А. Що може піти не так? По-перше, це гоночне авто, яке водите в перший раз і вона значно швидше за звичайні авто.  По-друге, ви їдете містом та не повинні потрапляти на очі копам. По-третє, це таймер, за який потрібно все це зробити. Вам кажуть, що з точки А в Б доїхати за один проміжок часу, потім гра забере певний час на сюжет, а потім дорога з Б в А. Таймер — один на всі ці дії. А проїхати пів міста потрібно, туди й назад. По-четверте, немає автоматичного прокладання маршруту (його взагалі в грі нема). Тобто, маршрут будуєте самі, постійно дивлячись на карту.

Або ще 1 приклад місії — підірвати будинок, знайти та вбити «дівчину легкої поведінки» і боса цього будинку розпусти. Звісно, ніхто не повинен вижити. Зачистка будівлі буде не простою. А щоб вбити боса знадобиться видати 4-5 хедшотів (headshot – вистріл у голову) самому босу та його охоронцям за умовних 5 сек. Чому так швидко? У автоматної черги запитайте і кнопки Load 🙂

Також в грі є цікаві фішки:

  • В одній із місій можна прострелити колеса (в самій грі це також можна) жовтій машині — це допоможе зменшити час на «затримання зловмисника»;
  • Можна стріляти з авто — чого не можна в Mafia II;
  • В окремому епізоді потрібно викинути всю зброю на землю перед наступною кат-сценою. Ця купа зброї виглядає досить смішно;
  • Бережіть себе від гранат зі стелі в останній місії.

На жаль, сучасному геймеру складність гри може здаватися важкою. Немає авторегенерації здоровʼя, стара графіка, авто-сейв — лише початок місії, необхідно вручну натискати кнопку Save, потрібно самостійно вивчати карту, уважно (!) змінювати магазин в зброї. Коротше — трохи застарілий геймплей, від Old School. Гра приходиться десь за 20-30 год. Хтось швидше, хтось довше. Це не Dark Souls, не переживайте. Бос лише 1 і він вкінці гри.

Якщо ж хтось вирішить пройти гру, то в нього 2 вибори:

  1. Знайти старовинні письмена — гайд на проходження гри, обовʼязково з підказками;
  2. Пройти її ремейк – Mafia: Definitive Edition.

Оцінка – 4,5/5. Хто зможе, той отримає насолоду. Мінус пів балу за Old School, графіку і можливі компʼютерні проблеми з цією старовинною грою. Все ж таки 2002р.

Щодо Mafia: Definitive Edition можу сказати лише одне — навіть якщо пройшли оригінал, цю частину також пройдіть. Я пройшов її за 12 год 33 хв, середня важкість з середнім налаштуванням автоприцілювання. Це моя перша гра на Xbox, тому на цій грі отримував перші навички грі на геймпаді.  Відносно автоприцілювання — середнє значення майже не допомагає 🙁

Сюжет, порівняно з оригіналом, не змінився. Можливо, деякі місії розставлені в іншому порядку. А ось деякі місії таки змінилися:

  • В місії, що я згадував вище, замінили перевезення бочок на стелс. Що в оригіналі було так собі, так і залишилось.
  • Перестрілку в порту змінили на коридор, де потрібно йти прямо і перестрілювати ворогів. В оригіналі була відкрита мапа порту, де ти міг ходити, але потрібно було вбити всіх снайперів. Скоріше, це в мінус.
  • Змінили перестрілку с єдиним босом, тому тут плюс.
  • Про перевезення гоночного авто, що я писав вище — також змінили і зробили простішою і, для когось, більш зрозумілою.
  • Місія в занедбаній тюрмі — забрали фішку з викидуванням зброї і спокійною поїздкою додому. Але сюжетно пояснили, чому це зробити не вдалося. Тому скоріше плюс.

В більшості випадків — геймплей став краще, або змінили так, що і немає різниці. Єдине що додало складність для мене — стрільба з геймпаду в деяких моментах. Передаю “Привіт” броньованій машині копів та злітаючому літаку.

А для тих, хто хоче частини геймплею з оригіналу — вибирайте складність вище Максимальної. Там немає авторегену та потрібно слідкувати за магазинами в зброї. Скоріш за все, додані інші складності в місіях, але не перевіряв.

Бережіться текстур в одній з місій

Трохи зламав скрипт з жовтою машиною.

Оцінка як окремої гри – 4,5 / 5. Гарна гра з дуже цікавим сюжетом. Гра не довга, кілька вечорів буде в кайф.

Оцінка після оригіналу – 4 / 5. Той самий оригінал, тільки графіка краще. Комусь би захотілося чистого повторення оригіналу. Але оригінал все ще є в Steam чи на торенті.

Ще додам за музику – так, в оригіналі краще. Озвучування – і там, і там на висоті. Але в оригінальній грі більше італійських слів. І це значно додає атмосфери.

Mafia II. Це майже пряме продовження першої частини. Як саме? Герої Mafia II допомогли нашому головному герою з попередньої гри. Про це буде окрема місія, так що не хвилюйтеся 😉

Сюжет цієї частини таки слабкіший за попередню частину серії. Місій поменше, але цікаві. А відкрита кінцівка стала мемом, який не можна використати, бо спойлер. Гра проходиться десь за 16 год. Як таких, важких завдань немає. Я вибрав середню складність. Є кілька DLC.

Більшість місій — це перестрілки. Ну, як і в оригіналі.  Хоча є моменти, де буде потрібно захистити свій блискучий металевий зад від «голубців» в рукопашному бою. І бути боксером в тюрмі. Ну і вкрасти машину у чорношкірих гангстерів, які її також десь вкрали.

І тут я перейду до того, що мене вибісило — немає стрільби з машини. В оригіналі була ця механіка, а ось в сиквелі немає. І одне з перших завдань — вкрасти машину у чорношкірих. Вони в тебе стріляють зі своїх машин, а ти в них — ні. Але на Xbox це “викрадення за 60 сек” вирішується просто — розігнатися до максимальної швидкості по прямій, поки гра не перестане їх відмальовувати для тебе 😀

Скоріше за все, це завдання є відсиланням до оригіналу та першої місії. Також є момент з тими самими коробками, де тобі потрібно їх розвантажити. Відсилання на моменти з оригіналу — це добре. Нагадаю, що в Mafia: Definitive Edition механіки вантажника немає, тому не всі збагнуть про що мова.

В свій час гра була досить технологічною. А головною фішкою в графічному плані був дим. І не просто сірий, а дим змінював колір відносно освітлення. В свій час FPS значно падав з цими налаштуванням. Xbox цей дим «зʼїдає», але налаштування дальності видимості/промальовки — досить низький. Винні як розробники (змінити файл конфігурацій — це 10 хв роботи), так і попередні консолі.

RayTracing? Не смішіть. Ось лампи садять Xbox Series X на коліна. Звісно, це баг і так бути не повинно.

За DLC – не зрозуміло, навіщо вони потрібні. Добре, добре. Історія Джо ще може бути цікава. А ось грати за невідомо кого – не бачу інтересу.

Оцінка до угоди не входила (4 / 5) 😉

Щодо Mafia III є багато думок. Точніше, їх аж 2:

  1. Mafia III – проблемна частина з купою багів і технічних проблем;
  2. Mafia III: Definitive Edition – проблеми поправлені.

Так, це одна і та ж сама гра. Але в Definitive Edition виправлено більшу частину багів. Мабуть, виправлені, але це не точно. В Mafia: Trilogy саме ця версія. І судячи з Metacritic за ці 2 версії – Definitive Edition таки краще (8.3 від ПК проти 3.9 у звичайної).

Збірник багів на релізі. Автор: Crowbcat

Для свого проходження я вибрав середню складність та максимальне автоприцілювання. Чому максимальне? Боти стріляють точно та боляче. Бот з дробовиком — точно смерть з близької відстані. Бої краще вести тільки 1 на 1, використовуючи укриття.

Сюжет першої години гри, як в кіно. Постійно змінюються кат-сцени, стрільба в банку, підрив сейфу, втеча від копів на катері в каналізації, міні-стелс на фестивалі Марді-Гра. І якби розробники зробили такою ВСЮ гру (хоча-б на 6-8 год), тоді б люди змогли закрити очі на технічні проблеми. Але потім йде моторошний грінд у вигляді зачистки зон від ворогів.

Якщо коротко у мене виходило так: 2 години я зачищаю регіон і ще 10-15 хв йде проходження сюжетного завдання. Регіонів – 9 штук. Кожен регіон поділений на 2 частини. В кожній частині є свій міні-бос, тобто так, 2 міні-боса на регіон + 1 сюжетний як окрема місія. Щоб дістатися до міні-боса, потрібно зробити шкоду заробітку міні-боса. Як зменшити заробіток? Приїжджати на бази та вбивати ворогів і ламати предмети заробітку. Після того, як зламав на необхідну суму, міні-бос зʼявляється на основній базі. І ви знаєте що? А базу я то вже зачищав та вона знову з купою ворогів!!!

Час в грі не відображається в статистиці. Але близько 1700 мертвих ботів натякає, що гра довга. Якщо читачі не зрозуміли, то уточню за місії. Є основні сюжетні, основні додаткові, додаткові додаткові (це не помилка), та додаткові «розкриваючі» від керівників районів.

В грі є відкритий світ. І це повноцінний відкритий світ, а не як попередніх іграх — світ між місіями. Але в ньому нічого робити.

Поради по проходженню:

  • Стелс бажаний. Перше, що потрібно досягнути в грі — пістолет з глушником!!! Гра стане значно легшою. Збільшення здоровʼя не допоможе від товпи ворогів;
  • Міни чи вибухівка (С4) майже не потрібна, окрім одного моменту в завданні — потрібно замінувати вихід з майстерні, щоб потім не було зайвого переслідування/гонки;
  • Гранати та «молотови» – потрібні. Перші потрібні для підриву груп супротивників або автомобілів, а другі — для згорання грошей чи коробок для завдань;
  • Як на мене, основна проблема боїв є мала кількість патронів, що можна носити з собою. У пістолетів – 5 магазинів (28 патронів). У АК47 – 4 магазина (120 патронів). І якщо не стріляти в голову, то потрібно зробити 3-4 постріли у тіло. Так, патрони підбираються з тіл противників. Але тільки тоді, коли у ворога той самий пістолет/автомат. Інакше — поповнюй арсенал перед сутичкою або бери зброю з ворогів.
  • Якщо вибухівки можна брати з собою, якщо не помиляюсь, 5 різних видів, то зброї — лише 2 види. Це лише 1 пістолет, але з різними можливостями (автоматичний, револьвер, з глушником) та 1 велика зброя: автомат, гвинтівка, кулемет, гранатомет. У ворогів або пістолет, або якийсь з автоматів, і у одного з групи може бути гвинтівка (роль снайпера). Тому брати кулемет чи гранатомет — дурне рішення.
Мабуть боляче)))
Лі Да?
Крокодайл
Трасування променів в очах було ще тут
Бетоні кущі
Прицілу майже не видно
Ями на дорогах
Малі кнопки інтелфейсу

Оцінка – 2,5 / 5. Очікування: рівень Mafia  чи, хоча б Mafia II. Реальність: Mafia III. Могло бути і краще.

Отже:

  1. Хочете займатися некрофілією? Тоді спробуйте Mafia: The City of Lost Heaven. Якщо ні – Mafia: Definitive Edition;
  2. Якщо сподобалась перша частина, то спробуйте і другу – Mafia II;
  3. Mafia III: Definitive Edition – пограйте першу годину + скільки вистачить. Кінцівки (там їх більше ніж 3) подивіться на YouTube.
Опублікував evento

Контент сайту призначений для осіб віком від 21 року. Переглядаючи матеріали, ви підтверджуєте свою відповідність віковим обмеженням.

Cуб'єкт у сфері онлайн-медіа; ідентифікатор медіа - R40-06029.