Хочу поділитися з панством своїм досвідом вибору та використання станцій для всього дому, чи квартири. Та яку станцію придбати, щоб вона не коштувала як пів літака?
Мої критерії пошуку:
Якщо ви останнім часом слідкували за цінами на зарядні станції — то точно помітили, як за рік вони стали дорожчими чи не вдвічі (ну може в 1,5 раза). Що при ціні великої станції дуже суттєво.
Тому я маючи вже порівняно невелику Ecoflow River Pro на 600 Вт замислився над чимось більш потужним і швидким.
Ecoflow станція дуже класна, популярна і вистачає для багатьох сценаріїв роботи. Зарядити ноутбук з неї можна декілька разів, не кажучи вже про телефони. Але холодильник від неї довго не пропрацює. Принаймні не так, як від більших станцій. Та і заряджається вона досить пристойний час. Тому вирішив підвищити свою автономність вже “дорослою” станцією на 2 кВт.
Я зупинився на чисто китайській станції XO PSA-2200
Брав чисто на свій острах і ризик — відгуки були або дуже хороші, або дуже погані. Але по характеристиках та ціні з такими специфікаціями було просто неможливо її ігнорувати.
З великих плюсів цієї станції — колеса і телескопічна ручка. Якщо тягати таку по дому, то за можливість не підіймати 30 кг ваша спина подякує китайським інженерам. Корпус метал+пластик — виглядає досить надійно принаймні якщо не надто її “аб’юзити”.
Станція простояла майже рік, і дуже допомогла місяць тому, коли в спеку вимикалося світло на 6-7 годин з 9 годинного циклу. По факту при нормальному використанні в мене станція розряджалася до ~30% потім за 1-1,5 години без проблем заряджалася. Але про використання трохи нижче.
Десь на підході літнього періоду максимальних відключень електрики я психанув і почав шукати собі ще одну станцію на 2 кВт, як то кажуть “на чорний день”. Зайшов на “розетку” і трохи офігів від цін в районі 75-85 тисяч гривень за аналогічні потужності. І тут сталося диво — я знайшов абсолютно невідомий мені бренд DaranEner – на вигляд такий же “китаєць” як і усі. Але позиціювався як “для Європи”.
Найбільше здивування в мене було, коли я після не дуже довгого пошуку в інтернеті (треба ж огляди подивитися, почитати, порівняти все) натрапив на український сайт підприємства, що представляє цей бренд в Україні.
І найголовніше, що мене привабило — ціна за станцію DoranEner NEO2000 – 49000 грн.
Це ж не даром, але в масштабах трагедії з цінами — на диво вигідна пропозиція. Тим паче, що в інших магазинах в Україні цінник стоїть в районі 70 тисяч.
Але в чому “пастка” спитаєте ви? А в тому, що ці станції не лежать на складі десь в Києві, а замовляються в Німеччині та їдуть сюди “під замовлення”. І очікування складатиме як мінімум 2 тижні. Плюс вся документація німецькою мовою.
Я спочатку досить скептично віднісся до ідеї замовлення в невідомій мені фірмі невідомого мені бренду — але початок спеки та перспектива довгої відсутності світла зробили свою чорну справу.
Наступне здивування — при замовленні не було ніякої передоплати. Просто заповнив на сайті форму — потім зі мною зв’язався для уточнення власник фірми та погодили замовлення з умовою “оплата по факту доставки”. Окей, ніякого ризику — залишив замовлення і почав чекати (якщо буде щось дивне, то я ж нічого не втрачаю).
Десь за 3 тижні я списався з продавцем, ще трошки й станція доїхала спочатку до нього, а потім і до мене новою поштою.
І власне чому я тут це все пишу? Бо я вражений!
3-4 тижні очікування і я маю станцію на 2 кВт по характеристиках схожою з попередньою і за ціною мінімум на 20 тисяч дешевше аналогів.
І головне — навіщо все це? Який сценарій використання та на що звернути увагу?
Нижче я буду розповідати про обидві великі станції одночасно, тому що тест в реальному житті не показав особливих відмінностей при моєму сценарії споживання. Є деякі окремі нюанси, але в цілому дуже схожі за використанням.
Власне я підключаю одну станцію через щиток до всієї квартири — і вона живить всі розетки вдома. При цьому це реалізовано через додавання трьох-позиційного перемикача на щитку, та окремої розетки для входу станції в мережу через кабель “вилка-вилка”. Не надто елегантне рішення, але надійне.
При цій схемі є “захист від дурника”, тому що у верхній позиції перемикач підключає у квартиру струм ззовні, у середній позиції відмикає всі контури, а в нижній — підключає до квартири окрему розетку на щитку для живлення “від станції”. Тобто, не має таких сценаріїв, коли увімкнули струм від ДТЕК і він “зустрічається” зі “своїм” струмом від станції.
На що вистачає та який “звичайний” сценарій у моєму випадку?
А власне на все, що під’єднано на цей момент в електромережу:
При середньому використанні техніки в мене за 6-7 годин без світла на станції у 2 кВт/год залишалося в середньому 35-30%. При цьому я не користувався електрочайником (хоча теоретично можливо), тостером, електродуховкою (майже неможливо при потужності в 3500-4000 Вт) та не вмикав одночасно все й усюди.
З виключень:
На що треба звертати увагу та як оптимізувати свій побут “від станції”?
10 корисних порад:
Ну і наостанок — фото порівняння розміру станцій з “класичним екофлоу”.
Якщо будуть будь-які питання, залюбки намагатимуся відповісти в коментарях.