Цього року з’явилося десять нових сімейств банківського шкідливого програмного забезпечення для Android, які в сукупності атакували 985 банківських та фінтех/трейдингових застосунків фінансових установ з 61 країни.
Банківські трояни — це шкідливе програмне забезпечення, яке націлене на банківські рахунки та гроші користувачів, викрадаючи облікові дані та сесійні файли cookie, обходячи засоби захисту 2FA, а іноді навіть автоматично виконуючи транзакції, передає Bleeping Computer.
На додаток до десяти нових троянів, запущених у 2023 році, 19 сімейств з 2022 року були модифіковані, щоб додати нові можливості та підвищити їхню операційну складність. Фірма з мобільної безпеки Zimperium проаналізувала всі 29 (10 + 19). Серед нових тенденцій можна виділити наступні:
Ще однією тривожною тенденцією є те, що банківські трояни не обмежуються крадіжкою банківських реквізитів і грошей, а націлені на соціальні мережі, обмін повідомленнями та персональні дані.
Zimperium дослідила десять нових банківських троянів, що мають понад 2100 різновидів, маскуються під спеціальні утиліти, програми для підвищення продуктивності, розважальні портали, інструменти для фотографування, ігри та навчальні посібники.
Серед сімейств шкідливих програм, які існували у 2022 році та були оновлені у 2023 році, помітну активність зберігають Teabot, Exobot, Mysterybot, Medusa, Cabossous, Anubis та Coper.
Щодо країн, які найбільше атакують, то перше місце у списку посідають США (109 цільових банківських застосунків), далі йдуть Велика Британія (48), Італія (44), Австралія (34), Туреччина (32), Франція (30), Іспанія (29), Португалія (27), Німеччина (23) та Канада (17).
Контент сайту призначений для осіб віком від 21 року. Переглядаючи матеріали, ви підтверджуєте свою відповідність віковим обмеженням.
Cуб'єкт у сфері онлайн-медіа; ідентифікатор медіа - R40-06029.