Рідер Kindle / Amazon
Amazon видалить функцію, яка дозволяла завантажувати придбані електронні книги на комп’ютер, а потім копіювати їх вручну на Kindle через USB. Її усунуть 26 лютого 2025 року.
Ця можливість не була надто популярною серед користувачів, оскільки відправлення книг через Wi-Fi є зручнішим. Проте вона мала важливе значення для резервного копіювання покупок або конвертації книг у формати, сумісні з іншими рідерами.
Є кілька причин, через які деякі користувачі Kindle можуть сумувати за цією можливістю.
Це ще раз нагадує, що користувачі фактично не володіють цифровим контентом, який купують. Якщо немає можливості зробити резервну копію, то у разі заборони або видалення книги її можна втратити назавжди.
Ця функція також була найзручнішим способом конвертації книг з формату Amazon в інші, наприклад EPUB, який підтримується такими пристроями, як Kobo.
Книги, завантажені через вебсайт Amazon, зберігаються у старому форматі AZW3, який дозволяє легко знімати DRM (цифровий захист авторських прав) за допомогою спеціальних програм. Однак сучасні моделі Kindle використовують новий формат KFX (впроваджений у 2015 році), який покращує відображення шрифтів, макет сторінок і майже не піддається розблокуванню від DRM.
Функція завантаження книг через USB залишалася спадком ранніх моделей Kindle, які не мали Wi-Fi. Вона дозволяла користувачам, які не могли скористатися бездротовим сервісом Whispernet, завантажувати придбані книги вручну. Щоб завантажити книгу через USB, потрібно було:
Зараз під час вибору опції завантаження з’являється попередження:
«Починаючи з 26 лютого 2025 року, опція «Завантажити та передати через USB» більше не буде доступна. Ви як і раніше можете надсилати Kindle-книги на пристрої з підтримкою Wi-Fi, обравши опцію «Доставити або видалити з пристрою».»
Після видалення цієї функції ви все ще зможете копіювати електронні книги та документи через USB за допомогою програм Amazon або сторонніх рішень, таких як Calibre. Однак завантажити придбані книги з вебсайту Amazon на комп’ютер більше не буде можливості.
Джерело: The Verge