AMD представила APU Ryzen/Athlon 7020 (Mendocino) для бюджетних ноутбуків — ядра Zen2, графіка RDNA2 та 6-нм техпроцес

Опубликовал
Вадим Карпусь

Компанія AMD офіційно представила нові економічні процесори, призначені для використання у бюджетних ноутбуках.

Чипи AMD Mendocino є частиною серії 7020. Вони виконані на базі процесорної архітектури Zen2 та виготовляються за нормами 6-нанометрового техпроцесу. Показник TDP для них становить 8-15 Вт. На відміну від Intel, що відмовилася від брендів Pentium і Celeron, AMD й надалі використовуватиме бренд Athlon для недорогих рішень.

Найбільш продуктивний серед нових процесорів – Ryzen 5 7520U – містить 4 обчислювальні ядра, підтримує 8 потоків інструкцій та працює на частоті до 4,3 ГГц (при базовій частоті 2,8 ГГц). Версія Ryzen 3 7320U відрізняється зменшеними робочими частотами: базова частота 2,4 ГГц та підвищена частота 4,1 ГГц. Найбільш доступний 2-ядерний процесор Athlon Gold 7220U підтримує 4 потоки інструкцій, а його частоти встановлені на значеннях 2,4/3,7 ГГц. Ще ця модель містить 5 МБ кеш-пам’яті проти 6 МБ у чипів Ryzen. У всіх випадках використовується інтегроване графічне ядро ​​Radeon 610M на основі архітектури RDNA2.

За даними AMD, серія 7020 підтримує рішення Microsoft Pluton та Modern Platform Technology, такі як пробудження по голосу та швидка зарядка. Процесори Mendocino вийдуть у четвертому кварталі цього року у складі Acer Aspire 3, Lenovo IdeaPad 1 та неназваного 17-дюймового ноутбука HP.

Джерело: videocardz

Disqus Comments Loading...