Apple, Google та Microsoft запустять вхід без пароля на всіх основних платформах вже наступного року

Опубликовал
Максим Григор'єв

Apple, Google і Microsoft оголосили про плани розширити підтримку єдиного стандарту авторизації без використання пароля, створеного Альянсом FIDO і Консорціум всесвітньої павутини. Загальна заява була зроблена 5 травня, у Всесвітній день паролів.

Новий стандарт дозволяє вебсайтам та програмам здійснювати безпечний та простий вхід без пароля для користувачів на різних пристроях та платформах.

«Автентифікація лише за допомогою пароля — одна з найбільших проблем безпеки в Інтернеті, а керування такою кількістю паролів втомлює споживачів, що часто призводить до того, що споживачі повторно використовують одні й ті самі паролі в сервісах. Ця практика може призвести до дорогого захоплення облікових записів, витоку даних і навіть крадіжці особистих даних».

FIDO Alliance

Для розв’язання цієї проблеми є менеджери паролів та застарілі форми двофакторної аутентифікації, але FIDO пропонує більш сучасний вихід із ситуації.Для входу в програму або на сайт користувачам буде достатньо вчинити ті ж дії, що й при вході в систему: введення пін-коду, відбитка пальця або розпізнавання особи.

Онлайн-курс "С++ для GameDev" від robot_dreams.
Навчіться кодити на C++ з нуля, опануйте принципи обʼєктно-орієнтованого програмування, ключові бібліотеки та інструменти.Створюйте десктопні та мобільні ігри. Розвивайтеся в геймдеві.
Детальніше

Нові стандарти безпарольного входу вже підтримуються на багатьох пристроях та у всіх сучасних браузерах. Apple, Google та Microsoft об’єдналися для розробки та вбудовування підтримки на свої платформи.

Сьогоднішнє оголошення розширює можливості, надаючи дві нові опції для зручного входу без пароля:

  • Дозволити користувачам отримувати автоматичний доступ до даних для входу в FIDO на пристроях без необхідності повторної реєстрації кожного облікового запису.
  • Дозволити автентифікацію FIDO на мобільних для входу на вебсайт або програму на сусідньому пристрої, незалежно від використовуваної платформи ОС або браузера.

«Розширена підтримка FIDO дозволить сайтам вперше впровадити наскрізну безпарольну роботу із захистом від фішингу. Це включає як перший вхід на сайт, так і повторні входи в систему. Коли у 2022 та 2023 роках у галузі стане доступна підтримка ключів доступу, у нас нарешті з’явиться інтернет-платформа для справді безпарольного майбутнього».

Сампат Срінівас, директор з управління продуктами для безпечної аутентифікації в Google та президент Альянсу FIDO

Очікується, що ці нові можливості будуть доступні на платформах Apple, Google та Microsoft протягом наступного року.

Disqus Comments Loading...