Рубрики НовиниСофт

Apple випустила macOS 13 Ventura, iOS 16.1 та iPadOS 16.1 — багатозадачність у Stage Manager, авторизація PassKeys, Continuity Camera та інше

Опубликовал
Андрей Русанов

Операційна система для Apple MacBook, Mac та iMac отримала нову версію, а ОС для iPhone та iPad – оновлення, які не менш насичені новими та переробленими функціями. Деякі нововведення з’явилися на різних пристроях одночасно – екосистема Apple стала ще більш інтегрованою.

Stage Manager – погляд Apple на організацію робочого простору

Stage Manager у macOS 13 автоматично впорядковує програми та вікна, концентруючи погляд користувача на поточному завданні та відображаючи поряд інші. Після увімкнення Stage Manager з Центру керування поточне вікно відображається у центрі екрана, а інші вікна з’являються ліворуч. Можна створювати групи вікон або програм. Stage Manager також взаємодіє з іншими інструментами MacOS, включаючи Mission Control і Spaces.

В iPadOS користувачі Stage Manager зможуть створювати вікна різних розмірів, що перекриваються, перетягувати вікна з лівої панелі та створювати групи програм, відкриваючи їх з Dock.

Практичний інтенсивний курс з дизайну - Design Booster від Powercode academy.
Навчіться дизайну з нуля за 3 місяці і заробляйте перші $1000, навіть якщо ви не маєте креативного мислення, смаку або вміння малювати. Отримайте практичні навички, необхідні для успішної кар'єри в дизайні.
Зарееструватися

PassKeys – система доступу на веб-сайти без паролів

Ключі доступу (PassKeys) – новий спосіб авторизації у мережі, що просувається Google, Microsoft і Apple, який покликаний позбавити користувача необхідності постійного введення паролів та підвищити безпеку.

Користувач створює унікальний цифровий ключ доступу, який залишається на пристрої і не зберігається на веб-сервері – хакери не зможуть його розкрити або обманом змусити користувачів поділитися ним. Ключі синхронізуються з наскрізним шифруванням iCloud Keychain і доступні на всіх пристроях Apple, що належать користувачеві.

З ключами доступу можна безпечно входити до системи та вебсайтів за допомогою Touch ID або Face ID. Користуючись PassKeys, можна входити на сайти або програми на пристроях сторонніх виробників за допомогою свого iPhone.

Continuity Camera поєднує Mac із камерами iPhone

Завдяки Continuity Camera користувачі Mac можуть використовувати систему камер iPhone. Коли смартфон знаходиться поруч, Mac може автоматично розпізнавати та використовувати його камеру, працюючи з бездротовою мережею. Desk View зможе підключатися до надширококутної камери iPhone, щоб одночасно показувати обличчя користувача та вид зверху на робочий стіл – функція підійде для відеороликів «зроби сам», практичних презентацій та багато іншого.

Continuity Camera також пропонує функції Center Stage, портретний режим та нове студійне світло – ефект, який підсвічує обличчя користувача та затемнює фон на комп’ютерах Mac.

Редагування повідомлень та спільна робота

Користувачі екосистеми Apple зможуть редагувати або скасовувати нещодавно надіслане повідомлення, відновлювати випадково видалені або позначати повідомлення як непрочитані, якщо немає можливості відповісти.

Співпрацювати з іншими стало простіше – тепер можна поділитися файлом у повідомленнях і автоматично надати доступ всім учасникам. Оновлення про вчинені дії відображаються у верхній частині ланцюжка, коли хтось вносить зміни до загального документа.

Програма Mail дає користувачам можливість планувати повідомлення, скасовувати доставку повідомлення до того, як воно потрапить до папки «Вхідні» одержувача. Користувачі зможуть встановлювати нагадування, щоб повернутися до повідомлення пізніше, отримувати автоматичні пропозиції щодо подальших дій та підказки про відсутність вкладень або копій, якщо такі опції вибрано. Покращений пошук у пошті.

Spotlight уніфікує роботу на Mac, iPhone та iPad

Тепер користувачі можуть використовувати Spotlight для пошуку зображень у своїй бібліотеці фотографій, в інтернеті та системі. Можна шукати фотографії за місцезнаходженням, людьми, сценами або об’єктами, а функція Live Text дозволяє шукати текст усередині зображень. Spotlight включає розширені результати за категоріями – акторами, фільмами або іншими критеріями пошуку.

Співпрацювати з іншими стало простіше – тепер можна поділитися файлом у повідомленнях і автоматично надати доступ всім учасникам. Оновлення про дії відображаються у верхній частині ланцюжка, коли хтось вносить зміни до загального документа.

 

Можна виконувати деякі дії зі Spotlight – наприклад, запускати таймер або створювати новий документ. Завдяки підтримці Quick Look в Spotlight, користувачі можуть швидко переглянути повнорозмірний попередній вигляд практично будь-якого файлу, не відкриваючи його.

Інші важливі нововведення

Список змін у роботі платформи Apple величезний, виділимо найважливіше. Детальна інформація про кожну новацію та інші подробиці описано в розгорнутих новинах Apple, присвячених новій macOS та змінам в iPadOS.

 • Live Activity – це функція, яка дозволяє стежити за подіями онлайн на екрані блокування iPhone
 • Можливість видалити Wallet на iPhone, робота Fitness+ без Apple Watch

 • Спільна бібліотека фото iCloud, що дає можливість ділитися фото у родинному колі, з друзями або в інших спільнотах.
 • Live Text зможе розпізнавати текст у призупинених відеокадрах, розпізнавати мови, переносити частину контенту між програмами

 • Handoff у FaceTime дозволяє користувачам розпочати виклик FaceTime на одному зі своїх пристроїв Apple та легко перевести його на інший
 • Підтримка iPhone та iPad інтерфейсу розумного будинку Matter
 • У macOS Ventura та в iPadOS з’явилися програми «Погода» з iOS, на Mac з’явилися «Годинник»

 • Пошук Visual Look Up для портативних пристроїв розпізнає об’єкти та шукає інформацію про них
 • Новий дизайн системних налаштувань macOS, а також програми Home в iPadOS
 • Застосунок Freeform iPadOS для рукописних нотаток на екрані та інтеграції їх з іншими файлами та програмами

 • Оптимізація роботи пам’яті в iPad – накопичувач можна використовувати для розширення доступної для програм пам’яті
 • Поліпшення запуску програм за допомогою Siri
 • Різні покращення безпеки на всіх платформах

Не обійшлося й без нарікань до деяких нововведень з боку користувачів. Ще під час тестування була відзначена не найзручніша робота Stage Manager. Фінальний варіант було покращено, але зауваження до нього залишаються. Також відзначають недостатню зручність системних налаштувань у macOS 13 – їхня логіка була змінена для уніфікації з iOS та iPadOS.

 

Disqus Comments Loading...