Рубрики Новини

Bloomberg: Ілон Маск запропонував повністю викупити Twitter за $43 млрд

Опубликовал
Максим Григор'єв

Ілон Маск зробив пропозицію про покупку Twitter Inc., яку назвав «кращою та остаточною». Мільярдер заявив, що сервіс «має винятковий потенціал», і він пообіцяв його розкрити.

Глава Tesla запропонував $54,20 за акцію, що на 54% більше, ніж на момент закриття торгів 28 січня. Сукупна їхня вартість – близько $43 млрд. Після новини акції соцмережі злетіли на 18%, а Tesla – впали приблизно на 1,5%.

Найбагатша людина у світі подала заявку до Комісії з цінних паперів та бірж США у четвер. Маск вперше розкрив частку у Twitter у розмірі близько 9% ще 4 квітня.

Ілон Маск є одним із найпопулярніших блогерів у Твіттері, часто публікуючи меми та знущаючись з більш ніж 80 мільйонами своїх передплатників. Раніше він уже анонсував зміни, які хотів би втілити на платформі. Після придбання частки в соцмережі йому запропонували місце в раді директорів, але він відмовився.

Маск може дозволити собі покупку Twitter: його статки оцінюють у $260 млрд, згідно з індексом мільярдерів Bloomberg, у порівнянні з ринковою оцінкою Twitter приблизно $37 млрд.

У листі до правління Twitter Маск заявив, що соцмережа «не ні процвітатиме, ні служитиме громадському імперативу [своєї свободи слова] у його нинішньому вигляді. Twitter необхідно перетворити на приватну компанію».

Процес поглинання навряд чи буде тривалим.

«Якщо угода не спрацює з огляду на те, що я не довіряю керівництву і не вірю, що зможу провести необхідні зміни на публічному ринку, мені потрібно буде переглянути свою позицію акціонера».

Ілон Маск

Мільярдер найняв агентство Morgan Stanley як радник із поглинання.

Bloomberg зазначає, що навіть при покупці Twitter Ілон Маск не зміг обійтися без тролінгу. Ціна пропозиції включає число 420, яке є закодованим відсиланням до марихуани. Він також обрав $420 як ціну за акцію за можливу приватизацію Tesla у 2018 році.

Disqus Comments Loading...