Brave1 показала тепловий «плащ-невидимку» на відео

Опубликовал
Юрій Орос

Платформа Brave1 розробила український «плащ-невидимку», який допоможе сховатися від тепловізорів ворога, в тому числі встановлених на дронах.

Про це в своєму ТГ-каналі написав міністр Цифрової трансформації Михайло Федоров, та поділився відео з польових випробовувань.

Українці створили суперзахист від російських тепловізорів та дронів з тепловізійними камерами. Плащ блокує випромінювання тепла та робить бійців непомітними для ворога. Наприклад, наших снайперів або групи CCO, які виконують бойові завдання.

Розробка компактна та легка — вага до 2,5 кг. Має високу захищеність від дощу та мокрого снігу. Також плащ не горить і захищає від високих температур. На відео — готовий зразок, який пройшов успішні випробування в польових умовах.

На відео можна побачити добрий ступінь теплового маскування, яке не дає змоги розпізнати фігуру людини. Проте не повідомляються деталі експерименту, зокрема модель коптера з тепловізором та роздільна здатність пристрою.

Термокамуфляж не є виключно українською розробкою, передає Defence-ua. Зокрема є схоже рішення й на росії. Проте порівняння схожих кадрів говорить про перевагу виробу Brave1.

Принцип роботи термокамуфляжу в тому, щоб відбивати якомога більше інфрачервоного випромінювання ззовні та не пропускати тепло зсередини, не нагріваючи сам матеріал. Недоліком є висока температура та вологість для користувача. Проте взимку це може піти й на користь, але й ефективність плаща може бути меншою через більший контраст між температурою тіла та довкілля.

Disqus Comments Loading...