Новини Кіно 15.10.2025 comment views icon

Доларові війни: Disney витратив на "Скайвокер. Сходження" майже $600 млн — новий найдорожчий фільм в історії

author avatar

Катерина Даньшина

Редактор новин

Доларові війни: Disney витратив на "Скайвокер. Сходження" майже $600 млн — новий найдорожчий фільм в історії
"Зоряні війни: Скайвокер. Сходження" / Disney

Реальний бюджет стрічки “Зоряні війни: Скайвокер. Сходження” сягнув $600 млн, попри попередні повідомлення про “скромні” $275 млн — насправді в меншу суму мало хто вірив, зважаючи на численні затримки виробництва і зміну режисера.

Якщо бути точним, реальна вартість виробництва “Скайвокер. Сходження” склала $593,7 млн, згідно з новим звітом Forbes. Для порівняння, попередній найдорожчий фільм в історії “Світ Юрського періоду: Домініон” коштував $584 млн, хоча видання приписує “Сходженню” лише третю сходинку в рейтингу, посилаючись на розрахунки в грошових одиницях Британії.

Що ж до касових успіхів, то “Скайвокер. Сходження”, як і “Домініон”, заробив понад $1 млрд по всьому світу. Як зазначає Fandomwire, якщо розраховувати прибутки за широко використовуваним “правилом 2,5x”, то фільм має заробити щонайменше в 2,5 рази більше свого бюджету, щоб отримати прибуток після покриття витрат на виробництво та маркетинг. “Сходженню”, щоб вийти на беззбитковість, знадобилося б приблизно $1,4 млрд.

Бюджети фільмів, знятих у США, зазвичай не доступні широкому загалу. Інша ситуація у Великій Британії, яка має сурові податкові правила для студій, що планують отримати відшкодування в межах програми спонсорства кіномистецтв.

Якщо повернутись до самого процесу виробництва, то шалений бюджет здається виправданим: “Скайвокер. Сходження” містив 2000+ кадрів з візуальними ефектами, збудував гігантські декорації й зазнав численних перезйомок з коригуванням тону, темпу і подібного, зважаючи на переживання Disney та Дж. Дж. Абрамса з приводу невдачі “Останніх джедаїв”.

З огляду на завищений бюджет трьох фільмів епохи сиквелів “Зоряних війн”, цілком зрозуміло, чому Disney перефокусувався на серіали та спецпроєкти франшизи на стримінгу. “Мандалорець і Ґроґу”, який вийде 22 травня 2026-го, стане першим кінотеатральним релізом “Зоряних війн” за останні 8 років. Далі його шлях продовжить “Зоряний винищувач” з Раяном Ґослінґом.

Disney панікує через втрату “чоловіків-зумерів” серед глядачів Marvel та “Зоряних війн”, — Variety

Що думаєте про цю статтю?
Голосів:
Файно є
Файно є
Йой, най буде!
Йой, най буде!
Трясця!
Трясця!
Ну такої...
Ну такої...
Бісить, аж тіпає!
Бісить, аж тіпає!
Loading comments...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: