Дорого та незручно: The Verge протестував комплект Apple для самостійного ремонту iPhone

Опубликовал
Максим Григор'єв

Apple у квітні запустила програму самостійного ремонту для клієнтів із США. Програма дозволяє змінювати екрани, акумулятори та камери на iPhone з використанням фірмових інструментів. Раніше купертинський гігант лобіював придушення політики права на ремонт по всій країні, але під тиском компанія здалася та почала продавати комплекти для ремонту. Один із них протестував редактор The Verge Шон Холістер, замовивши його для заміни батареї.

Шон очікував, що йому надішлють невеликий набір викруток, лопаток і плоскогубців, але натомість йому доставили дві ящики на 35 кг. З огляду на те, що компанія платить за їх доставлення в обох напрямках, це вражає.

Для розкриття iPhone використовувався агрегат, що складається з теплової станції промислового класу для нагрівання та механічного підіймального важеля з присисальцями на кінці.

Курс-професія "Дизайнер інтер'єрів" від Skvot.
Велика практична програма для всіх, хто хоче засвоїти професію дизайнера інтер'єрів і заробляти на реальних проєктах відразу після курсу. Досвідом та інсайтами діляться одразу три лектори.
Програма курсу

Холістер відразу ж зіткнувся з проблемою: телефон ідеально помістився на станції, але нагрівач видав код помилки. У керівництві Apple, яке йшло у комплекті, не було пояснень. Шону довелося прогрівати телефон двічі поспіль, але цього було замало для відклеювання екрана. В інструкції було зазначено, що потрібно крутити другу ручку, щоб натиснути щільніше на присисальце.

Коли вдалося від’єднати екран, Шон розрізав клей за допомогою крихітного клейового різака з комплекту. Також у комплекті є лоток для утримання телефону, додаткові присисальця для екрана та динамометричні викрутки, що не дозволяють закручувати гвинти телефону надто туго. Apple вимагає три різні викрутки тільки для того, щоб зняти екран, і жодна з викруток не намагнічується, щоб гвинти не падали.

Для виймання акумулятора використовується прес з важелем, що обертається, щоб посадити нову батарею. Для встановлення екрана застосовується заздалегідь вирізаний клейкий лист, який легко вставити та притиснути. Пружний прес потім закриває телефон, але навіть з пресом екран не був ідеально врівень з рамкою, можливо, через зайвий клей.

Після увімкнення iPhone не розпізнав оригінальну батарею як справжню. Але це стосується майже всіх цих деталей: користувач повинен зателефонувати до сторонньої логістичної компанії Apple після ремонту, щоб вони могли перевірити деталь. Цей процес включає абсолютно окремий комп’ютер і підключення до Wi-Fi, оскільки потрібно перезавантажити iPhone в режим діагностики та надати віддалене управління компанії.

Далі Холістер розмірковує, чи варто проводити ремонт самостійно з огляду на вартість. За нову батарею він віддав 69 доларів. Стільки б він заплатив за заміну батареї Apple Store.

Додатково він заплатив $49 за оренду інструментів, і додатково вказував дані кредитної картки, з якої списали б $1200, якби він не повернув інструменти протягом тижня після доставлення.

«Чим більше я думаю про це, тим більше я розумію, що програма самостійного ремонту Apple – це ідеальний спосіб створити враження, що компанія підтримує політику права на ремонт, не заохочуючи її взагалі», – резюмує Холістер.

Disqus Comments Loading...