Експорт ІТ-послуг в Україні з початку року зріс на 16% (до $4,9 млрд) — в серпні на IT припало 48% загального обсягу експорту

Опубликовал
Володимир Скрипін

IT-індустрія України продовжує забезпечувати стабільний приплив валютних надходжень (попри збереження суперечливої політики Нацбанку з множинними курсами, яка досі зберігається, та численні обмеження на валютному ринку. За 8 місяців поточного року експорт IT зріс на 16% до аналогічного періоду 2021 року, а доля IT в загальному експорті послуг за серпень досягла 48%, повідомляє OpenDataBot із посиланням на дані Національного банку.

Загалом експорт послуг за 8 місяців цього року скоротився на 6% у порівнянні з відповідним періодом торік — з 11,4 млрд до 10,7 млрд. Водночас експорт товарів за цей же період зменшився на 31% — з 38,6 млрд до 26,6 млрд. Здебільшого скорочення відбулося внаслідок падіння обсягів експорту металів більш ніж вдвічі.

IT — це досі чи не єдина галузь, що продовжує стабільно зростати з початку 2022 року. Це, безперечно, позитивна тенденція і великим плюсом є те, що ця тенденція росту лишається незмінною.

Онлайн-курс "React Native Developer" від robot_dreams.
Опануйте кросплатформну розробку на React Native та навчіться створювати повноцінні застосунки для iOS та Android.
Програма курсу і реєстрація

Український уряд з очевидних причин робить величезну ставку на IT у стратегії економічного відновлення на розвитку країни. Одна із головних цілей — збільшення частки IT у ВВП країни з нинішніх 4% до 10% до 2024 року. Значна роль у досягненні цієї мети відведена «Дія.City» та різним урядовим ініціативам, зокрема програмі «Старт в ІТ» «Старт в ІТ» — державна програма навчання в IT зі стипендіями до 30 тис. грн. Всього виділять 1,8 млрд грн, щоб навчити IT-спеціальностям 60 тис. українців. Тільки вчора Рада ухвалила у другому читанні та в цілому законопроєкт № 5270 про електронне резидентство — з 2023 року в Україні іноземці зможуть реєструватися як ФОП 3-ї групи в «Дії», отримувати статус е-резидента та віддалено вести бізнес в країні, зокрема й надавати IT-послуги.

Disqus Comments Loading...