F-16 для України — США схвалили відправку винищувачів з Данії та Нідерландів. Скільки «пташок» прилетить?

Опубликовал
Юрій Орос

Сполучені Штати схвалили відправлення винищувачів Lockheed Martin F-16  із Данії та Нідерландів в Україну для захисту від російських загарбників.

Держсекретар США Ентоні Блінкен надіслав своїм данським і нідерландським колегам листи із запевненнями, що запити будуть схвалені, як тільки пілоти пройдуть підготовку, передає Reuters.

Я пишу, щоб висловити повну підтримку Сполученими Штатами як передачі Україні винищувачів F-16, так і підготовки українських пілотів кваліфікованими інструкторами.

— Ентоні Блінкен.

Міністр закордонних справ Нідерландів Вопке Хьокстра привітав рішення Вашингтону постом у X. Додавши, що зараз питання буде обговорюватися з європейськими партнерами.

Міністр оборони Данії Якоб Еллеманн-Єнсен прокоментував рішення схожим чином:

Уряд кілька разів повторював, що пожертвування винищувачів F-16 стануть наступним кроком після навчання. Ми обговорюємо це з найближчими союзниками, і я очікую, що незабаром ми зможемо бути більш конкретними.

Цього місяця в Данії розпочалося навчання українських пілотів щодо керування винищувачами F-16. «Результати» очікуються на початку 2024 року. Окрім цього має бути створений навчальний центр у Румунії.

Поки невідома кількість F-16, які будуть передані Данією та Нідерландами. Наразі заявлені Міноборони потреби України більші, ніж кількість F-16 в кожній з цих країн окремо. 

Поки відомо про 28-40 винищувачів F-16 в Нідерландах та близько 30 в Данії, які плануються до списання та заміни їх на сучасніші моделі F-35. Проте не всі з них будуть замінені одразу, а в Нідерландах поки незрозуміла ситуація з 12 винищувачами, які законтрактувала приватна компанія Draken International з опціоном на ще 28 літаків.

Disqus Comments Loading...