Глава криптобіржі FTX: у Bitcoin немає майбутнього як у платіжної мережі

Засновник і керівник криптовалютної біржі FTX Сем Бенкман-Фрід заявив, що у Bitcoin немає майбутнього як у платіжної мережі. Також він розкритикував цифрову валюту за її неефективність та високе екологічне навантаження.

Як альтернативу Сем Бенкман-Фрід розглядає мережу на основі концепції «доказу частки», де учасники можуть купувати токени, що дозволяє їм приєднатися до мережі. Чим більшою кількістю токенів вони володіють, тим більше можуть добувати. Глава FTX вважає, що мережі на базі концепції «доказу частки» необхідні, щоб криптовалюта могла еволюціонувати до рівня платіжної мережі, оскільки вони більш доступні та менш вимогливі до кількості енергії. Блокчейн Ethereum (друга за величиною криптовалюта) готується до переходу на метод Proof-of-Stake.

Сем Бенкман-Фрід додатково висловив сумнів у здатності Bitcoin виконувати одну з важливих функцій грошей (засіб платежу). Ця криптовалюта не може виконувати велику кількість переказів (мільйони транзакцій за секунду). До того ж мережа Bitcoin потребує великої кількості енергії. Однак Bitcoin все ж таки може використовуватися як «актив, товар і засіб заощадження», як, наприклад, золото.

Джерело: reuters

Disqus Comments Loading...