Рубрики НовиниСофт

Google додала в Пошук функцію перевірки граматики зі штучним інтелектом

Опубликовал
Володимир Скрипін

Пошукова система Google віднедавна має функцію перевірки граматики — функціональність доступна щонайменше з минулого місяця, але лише зараз на неї звернув увагу сайт 9to5Google, а сама Google попереджає, що «точність перевірки граматики не гарантується, особливо для неповних речень». І так, за роботу цієї функції відповідають «системи штучного інтелекту» (які саме — невідомо).

Ось так виглядає перевірка граматики в Google Пошуку. Зображення: The Verge

Функція перевірки граматики Google прямо в Пошуку підкаже, чи є у фразі або реченні граматичні чи орфографічні помилки та як їх виправити, але наразі вона доступна лише англійською мовою. Судячи з офіційного опису, функція спрацьовує далеко не завжди — лише  якщо Пошук визначить, що користувач хоче перевірити граматику (як саме алгоритми це визначають, розробники не уточнюють). Також Google радить додавати до запиту слова «перевірка граматики», щоб збільшити шанси на успіх.

А ще Google просить зважати, що системи не перевіряють граматику в контенті, який потенційно може порушувати загальні правила Пошуку Google або правила щодо функцій Пошуку Який це контент? У списку: небезпечний контент; контент, що містить агресивні дії; контент, що розпалює ненависть; медичний контент; контент відверто сексуального характеру; терористичний контент; насильство та криваві сцени; вульгарну й нецензурну лексику..

Наразі невідомо, коли саме Google додала в Пошук аналог LanguageTool, але вже принаймні кілька тижнів, як вона працює. Принаймні, саме стільки часу тому з’явилася відповідна сторінка з її описом на сайті підтримки Google.

Онлайн-курс Frontend-разробник від Powercode academy.
Курс на якому ти напишеш свій чистий код на JavaScript, попрацюєш із різними видами верстки, а також адаптаціями проектів під будь-які екрани. .
Зарееструватися

Переважній більшості в пошукових запитах абсолютно байдуже до граматики, та, схоже, Google сподівається це змінити та зробити цей інструмент масовим — вочевидь, розрахунок на те, що користувачі месенджерів та соцмереж частіше перевірятимуть лексичну й граматичну правильність прямо в Пошуку Google. А чим більше запитів, ти краще для бізнесу Google. Ця нова функція — чергове доповнення у досить довгому списку вбудованих у Пошук другорядних загальних інструментів, як-от гральні кості чи таймер.

Як вже зазначалося вище, поки функція доступна лише для запитів англійською. Ймовірно, як це часто відбувається, з часом Google розширить список підтримуваних мов — тільки уявіть куди це виведе обговорення теми української локалізації в іграх, яка багатьом не дає спокою (та відчепіться вже від тих локалізаторів Baldur’s Gate 3).

Disqus Comments Loading...