Google поскаржилась регулятору FTC на антиконкурентну поведінку Microsoft — використання переваг Office 365 для переманювання клієнтів в Azure

Опублікував Катерина Даньшина

Google, яка роками захищалась від звинувачень щодо монополістичної поведінки в США та Європі, тепер і сама скаржиться на антиконкурентні дії Microsoft.

У листі до Федеральної торгової комісії (FTC) Google стверджує, що Microsoft використовує несправедливі умови ліцензування, щоб «блокувати клієнтів» для контролю над ринком хмарних обчислень. За словами Google, завдяки домінуючим продуктам Windows Server і Microsoft Office компанія отримала величезний реєстр клієнтів, ускладнивши для них можливість використання альтернативних продуктів на користь хмарної інфраструктури Azure.

Гігант пошукового бізнесу описав ліцензійні обмеження свого давнього конкурента як «складну мережу», яка заважає компаніям диверсифікувати постачальників корпоративного програмного забезпечення. Google також заявляє, що подібний контроль становить значний ризик для національної безпеки та кібербезпеки – згадавши у скарзі послідовні кібератаки за участю продуктів Microsoft, включаючи злом SolarWinds.

Сама Google нині захищається від антимонопольного позову Міністерства юстиції США, спрямованого на її рекламний бізнес — це вже друге таке звинувачення для компанії за останні понад два роки. Попередній, поданий у жовтні 2020 року ще під час каденції Трампа, звинувачував Google у придушенні конкуренції в пошуку в інтернеті за допомогою низки угод. Очікується, що ця справа буде розглянута у вересні.

Ще три антимонопольні позови проти Google надійшли від генеральних прокурорів кількох штатів.

У своєму листі до FTC Google також стверджувала, що практики Oracle шкідливі для клієнтів:

«Завдяки надто складним угодам, які прагнуть прив’язати клієнтів до їхніх екосистем, такі компанії, як Microsoft і Oracle, не лише змушують клієнтів використовувати одну хмарну модель, але й обмежують вибір, збільшують витрати для клієнтів і перешкоджають зростанню та процвітанню цифрових екосистем в США та в усьому світі».

У 1990-х роках Microsoft була причетна до однієї з найгучніших антимонопольних справ в історії США. Компанію звинуватили в тому, що вона використовує своє домінування в програмному забезпеченні для настільних ПК, щоб підштовхнути споживачів до використання свого інтернет-браузера, знищивши конкуренцію з боку таких новачків, як Netscape. Уряд виграв справу, зрештою змусивши Microsoft дозволити виробникам комп’ютерів використовувати браузери інших компаній.