Google впроваджує платформу розширень Chrome Manifest V3 — старіші розширення будуть видалені у січні 2024 року

Google планує поступово запроваджувати нову платформу розширень для Chrome під назвою Manifest V3. Починаючи з Chrome 112, у січні 2023 року, компанія може почати відключати підтримку Manifest V2 у ранніх гілках Canary, Dev та Beta. Потім, у червні, з версії Chrome 115, компанія почне експериментувати з відключенням підтримки у стабільному каналі.

У зв’язку з переходом стабільної версії Chrome на версію 3, усі розширення Manifest V2 в інтернет-магазині Chrome будуть приховані (але не видалені). Повне видалення чекає на них у січні 2024 року.

Хоча Manifest V3 включає масу змін, багато з яких, за твердженням Google, стосуються конфіденційності та безпеки, оновлення може порушити роботу блокувальників реклами – воно здатне зробити їх повністю недієздатними.

Більшість сучасних блокувальників реклами, таких як uBlock Origin та AdGuard, покладаються на API Chrome webRequest, щоб блокувати цілі категорії HTTP-запитів. Але цей метод може значно збільшити час завантаження та рендерингу сайтів, чого Google очевидно прагне уникнути. Натомість Manifest V3 вимагає від розробників використовувати declarativeNetRequest, що означає використання чорного списку URL-адрес. Проблема в тому, що такий перелік правил обмежений 30 000 записами. Альтернативні списки блокування реклами можуть містити понад 300 000 записів.

Корпоративні користувачі отримують відстрочку та зможуть продовжувати використовувати розширення Manifest V2 до січня 2024 року.

Джерело: Engadget

Disqus Comments Loading...