Рубрики Новини

Ілон Маск пообіцяв створити футуристичне безпілотне таксі, але не уточнив термін випуску

Опубликовал
Максим Григор'єв

На відкритті нового заводу Tesla в Техасі, який коштував автовиробнику $1,1 млрд, Ілон Маск зробив низку гучних заяв. Він пообіцяв запустити бета-версію Full Self-Driving (FSD) для водіїв у Північній Америці цього року та оголосив про плани створити автоматизоване безпілотне таксі.

Tesla розширить можливості FSD, які допомагатимуть водіям орієнтуватися на дорозі. Система коштуватиме додаткові $12 тис, за які власники електромобілів отримають більше функцій. Яких саме, Ілон Маск не уточнив, але програма точно не зробить автомобілі автономними та потребуватиме контролю водія.

Мільярдер пообіцяв, що повністю безпілотні авто все одно з’являться, і першими стануть таксі, які «виглядатимуть футуристично».

«Величезний масштаб. Повне автономне керування. Буде спеціальне роботаксі».

Ілон Маск

Засновник Tesla ще у 2019 обіцяв запуск подібних таксі до 2020 року у деяких регіонах США, але плани не було здійснено. Тепер Маск не називає конкретних термінів.

Мільярдер також згадав Cybertruck та робота-гуманоїда Optimus, яких почнуть виробляти наступного року. Ще один електромобіль компанії – Model Y – збиратимуть на заводі в Техасі й запланована потужність – до півмільйона автомобілів на рік. За словами Маска, завод у цьому штаті стане найбільшим у США.

Аналітики вважають, що нові заводи у Техасі та Берліні можуть зіткнутися з проблемами нарощування виробництва. З усім тим, Маск заявив, що Tesla спростила складання автомобілів, зробивши її модульною – із трьох основних частин.

Завод у Шанхаї, який встановив рекорд з постачання електромобілів у першому кварталі, має проблеми через новий сплеск COVID-19 в Китаї. Завод навіть зупинив виробництво на кілька днів.

Презентація нового заводу відбулася після новини про покупку Ілоном Маском 9% акцій Twitter.

Disqus Comments Loading...