Ілон Маск влаштував у Twitter опитування щодо “миру між Україною та росією” — він, серед іншого, запропонував віддати окупантам Крим

Опубликовал
Володимир Скрипін

Ілон Маск опублікував на своїй сторінці у Twitter чергове опитування, у якому виклав своє бачення закінчення російсько-української війни шляхом підписання мирної угоди. Ексцентричний бізнесмен назвав чотири головні вимоги, які, на його думку, допоможуть закінчити війну.

Оновлено [21:04]: Ілон Маск у відповідь на шквал критики та негативу запустив… ще одне опитування: “Люди, які живуть на Донбасі та в Криму, мають самі вирішувати хочуть вони бути частиною України чи росії”

=== текст новини до оновлення ===

 

 

Ось ці вимоги:

  • Місцеві вибори в анексованих регіонах під наглядом ООН. російські війська залишать територію України, якщо так вирішить народ.
  • Крим формально входить до складу росії, як це було з 1783 року (“до помилки Хрущова”).
  • Україна забезпечує водопостачання Криму.
  • Україна залишається нейтральною (відмовляється від вступу в НАТО).

Маск вчергове згадав про ризик початку ядерної війни, хоча й назвав цей сценарій маловірним — раніше повідомлялося, що у травні бізнесмен наполягав на відтермінуванні угоди щодо купівлі Twitter, оскільки побоювався, що з вторгнення росії в Україну розпочнеться нова світова війна.

Це дуже дивне опитування та названі Ілоном Маском, який досі активно підтримував Україну, прогнозовано викликало шквал критики та бурю негативних емоцій. Як справедливо зазначили у Twitter, Маску варто провести опитування: “Чи готові ви віддати Аляску, історичну територію росії до 1867 року для того, щоб задобрити путіна?” Натомість мільярдер та найбагатша людина світу заявив про “сильну атаку ботів на це опитування”.

На цю мить у скандальному опитуванні взяли участь майже 500 тис. користувачів твіттера — 54% не погоджуються з Маском. До завершення опитування лишається ще 23 години.

Як відомо, минулого тижня Україна подала заявку на вступ до НАТО у пришвидшеному порядку, а президент України Володимир Зеленський заявив, що Україна не проводитиме жодних переговорів із росією, доки президентом рф є путін (Доповнено 4 жовтня 11:33: Президент України Володимир Зеленський ввів у дію рішення РНБО про неможливість проведення переговорів із президентом рф володимиром путіним. Це відповідь на спробу рф анексувати східні та південні території України). Окрім того, раніше вище політичне керівництво України неодноразово повторювало, що єдиний шлях закінчення війни — капітуляція росії, з усіма наслідками, що випливають з цього (повне звільнення території України, сплата репарацій та контрибуцій, тощо).

Перші реакції

Радник голови Офісу президента Михайло Подоляк запропонував кращий мирний план:

Колишній посол України в Німеччині Андрій Мельник не стримав емоцій та відповів Ілону Маску не дуже дипломатично.

Не залишився осторонь й старший радник конгресу США Павло Масаренко Пол Массаро:

Президент України Володимир Зеленський відреагував та запустив власне опитування і, здається, ми вже знаємо, яким буде результат.

На тлі цих дивних заяв акції Tesla вже впали на 8,5%.

Поки що Ілон Маск не видалив опитування та зважаючи на те, як скандал набирає обертів, ймовірність цього надзвичайно висока.

Disqus Comments Loading...