Intel розсекретила параметри нового Thunderbolt – специфікації збігаються з USB4 2.0, але є більш обов’язковими

Intel демонструє попередню версію протоколу обміну даними Thunderbolt наступного покоління, який, за словами компанії, може «забезпечити втричі більше можливостей, ніж Thunderbolt 4». Ось його основні характеристики:

  • Швидкість до 80 Гбіт/с в обидві сторони
  • Підтримка DisplayPort 2.1
  • Вдвічі вища пропускна здатність PCIe
  • Сумісність з наявними кабелями Thunderbolt 4 завдовжки до метра
  • Асинхронний режим, що дозволяє збільшити швидкість до 120 Гбіт/с/40 Гбіт/с, для підключення кількох моніторів високої роздільної здатності за допомогою одного кабелю.

Знайомий список, чи не так? Характеристики точно повторюють стандарт USB4 2.0, остаточно прийнятий днями. У пресрелізі Intel говориться, що наступний стандарт Thunderbolt буде побудований на специфікації USB4 2.0. Підтверджується, що презентація Intel узгоджена з офіційним релізом форуму розробників USB.

Виникає очевидне питання: навіщо створювати ще одну версію Thunderbolt, якщо вона в основному буде такою самою, як остання специфікація USB? Раніше перевага була очевидною: Thunderbolt був швидшим і передав сигнали PCIe і DisplayPort. Але оскільки Intel дозволила Thunderbolt стати основою USB4, стало складніше підтримувати його як пропрієтарний стандарт.

“Багато частин специфікації USB4 v2 є необов’язковими, що призводить до варіативності в реалізації, Thunderbolt встановлює вищу планку і надає більш повне рішення”, – відповів The Verge Джейсон Зіллер, генеральний менеджер групи клієнтських обчислень Intel.

Спільнота USB намагається спростити для споживача розуміння можливостей підключення – з позначень зникли не потрібні на практиці назви стандартів, їх замінило вказівку пропускної здатності та потужності. Нові логотипи можуть допомогти визначити, на що здатний USB-порт або кабель, але є нюанс – вони нічого не говорять про тунелювання і підтримку інших протоколів обміну даними.

Схоже, все ближчим є час, коли користувачі отримають один кабель для всього без необхідності замислюватися про властивості підключення. Зараз ми маємо 3-в-1 – USB4 2.0, DisplayPort 2.1 та новий Thunderbolt. Intel обіцяє подати більш докладну інформацію про бренд і функції Thunderbolt наступного покоління у 2023 році. Було б смішно, якби його назвали Thunderbolt 4 2.0.

 

Disqus Comments Loading...