Intel програла у суді суперечку з патентним тролем VLSI на $949 млн

Попри тривалу боротьбу проти VLSI, нині неактивного виробника спеціалізованих інтегральних схем, Intel повинна заплатити величезний штраф за порушення патенту, виданого майже два десятиліття тому. Федеральне журі в Техасі у черговий раз винесло рішення на користь VLSI, неактивної компанії, що належить приватній інвестиційній фірмі Fortress Investment Group, та зобов’язало Intel виплатити $949 млн. Корпорація із Санта-Клари, у свою чергу, не зацікавлена ​​платити за технологію, яка нібито не застосовується у її актуальних процесорах.

Патент, що розглядається, був придбаний VLSI у голландського виробника мікросхем NXP Semiconductors NV, і, за словами позивача, зачіпає «мільйони і мільйони порушень в секунду» у процесорах Intel. Присяжні були переконані і VLSI отримала всю потрібну суму відшкодування збитків.

Патент US7247552B2 охоплює «метод усунення проблем, пов’язаних з дефектами, спричиненими напругою, що прикладається до сполучних майданчиків». Запатентована технологія покращує конструкцію мікросхеми додаючи фіктивні металеві лінії у шари з’єднань щоб збільшити щільність металу у них.

На думку VLSI, Intel використовувала патент в архітектурі процесорів Skylake і Cascade Lake, випущених у 2015 та 2019 роках.

За словами Intel, технологія, що оспорюється, взагалі не застосовується в її процесорах; Skylake і Cascade Lake використовують технології власної розробки, заявила Intel у суді, а патент VLSI взагалі не працюватиме із сучасними процесорами. Зайвим є казати, що виробник мікросхем не задоволений вердиктом та подасть апеляцію.

Штраф у розмірі $949 млн доларів є ще одним епізодом у юридичній війні між Intel та VLSI, причому остання існує і діє лише як патентний троль, який прагне вичавити всі гроші з пропрієтарних технологій. У березні присяжні в Техасі зобов’язали Intel виплатити VLSI більше $2 млрд, а у квітні ще один судовий розгляд завершився на користь Intel – передбачалося порушення патенту на $3 млрд.

Джерело: TechSpot

Disqus Comments Loading...