Китай планує побудувати у відкритому морі вітряну електростанцію потужністю 43,3 ГВт — достатньо, щоб забезпечити енергією всю Норвегію

Місто Чаочжоу в китайській провінції Гуандун має намір побудувати морську вітряну електростанцію настільки велику і потужну, що вона зможе виробляти більше енергії, ніж усі електростанції Норвегії разом узяті.

Згідно з п’ятирічним планом розвитку Чаочжоу, місто має намір розпочати роботу над морською вітровою електростанцією потужністю 43,3 ГВт до 2025 року. Для порівняння, максимальна потужність Запорізької АЕС (найбільшої в Європі) становить 6,14 ГВт. Таким чином, китайська вітроелектростанція буде в 7 разів потужніша за українську АЕС. Однак не уточнюється, скільки може коштувати спорудження такого об’єкта.

Електростанцію планується розмістити у Тайванській протоці на відстані між 75 та 185 км від узбережжя міста.

«Район має унікальні топографічні особливості, а це означає, що вітер буде досить сильним, щоб турбіни працювали від 3800 до 4300 годин на рік, або від 43% до 49% часу, що є надзвичайно високим коефіцієнтом використання», – пише Bloomberg.

Слід зазначити, що Китай активно розвиває вітряну енергетику. У 2021 році Китай увів у дію більше потужностей вітроенергетики у відкритому морі — 17 ГВт — ніж інші країни світу разом узяті за попередні 5 років. Тоді повідомлялося, що потужності морської вітроенергетики Китаю (26 ГВт) становлять майже половину від глобальних потужностей (54 ГВт).

Нещодавно Греція вперше в історії споживала лише енергію з відновлюваних джерел — протягом 5 годин галузь забезпечувала 100% потреб країни та оновила рекорд генерації.

Джерело: electrek

Disqus Comments Loading...