Компенсують «сидячу» роботу: названо оптимальну кількість кроків для щоденної ходьби

Опублікував Олександр Федоткін

Міжнародна група дослідників порахувала щоденну оптимальну кількість кроків для малорухливих людей.

Наразі у світі стає все більш поширеним малорухливий образ життя. Він пов’язаний із більш високими ризиками розвитку серцево-судинних захворювань, онкозахворювань, діабету та інших проблем зі здоров’ям. У новому дослідженні науковці встановили, що чим більше кроків щодня робить людина, незалежно від того, наскільки малорухливий образ життя вона веде, тим меншим для неї стає ризик розвитку серцево-судинних захворювань та навіть передчасної смерті.

«Це в жодному разі не є засобом визволення з обмеженого існування для людей, які ведуть малорухливий спосіб життя протягом тривалого часу. Однак це несе в собі важливе для охорони здоров’я послання про те, що будь-який рух має значення і що люди можуть і повинні спробувати компенсувати наслідки для здоров’я від неминучого сидячого способу життя, збільшивши кількість щоденних кроків», — пояснює спеціаліст з питань здоров’я населення з Сіднейського університету Метью Ахмаді. 

Ахмаді та його колеги провели аналіз даних 72 тис. 174 добровольців з біобанку Великої Британії, який відслідковує показники здоров’я учасників масштабного дослідження протягом 30 років. Стосовно кожного учасника дослідження були зібрані дані щодо загального стану його здоров’я за майже 7 років. Учасники дослідження носили акселерометри протягом тижня, щоб оцінити рівень власної фізичної активності, зокрема, кількість кроків, які вони робили щодня, та час, протягом якого учасники знаходились у сидячому положенні.

У середньому учасники дослідження просиджували 10,6 годин щодня. Ті, хто сидів більш тривалий час, вважались такими, що ведуть тривалий сидячий образ життя. Науковці встановили, що від 9 тис. до 10 тис. кроків на день є оптимальними для компенсації тривалого сидіння, знижуючи ризик серцево-судинних захворювань на 21%, а смертності — на 39%. Австралійські дослідники визначили, що незалежно від того, скільки часу людина вела сидячий образ життя, 50% переваг проявлялись у разі здійснення від 4 до 4,5 тис. кроків на день.

«Будь-яка кількість кроків на день, що перевищує референтні 2 тис. 200, була пов’язана з нижчою смертністю та ризиком серцево-судинних захворювань як при малорухливому способі життя, так і при його тривалому веденні. Від 9 тис. до 10 тис. кроків на день оптимально знижувало ризик смертності та виникнення серцево-судинних захворювань серед учасників, які ведуть малорухливий спосіб життя», — зазначає Метью Ахмаді та його колеги. 

Результати дослідження були опубліковані у British Journal of Sports Medicine

Джерело: ScienceAlert