Рубрики НовиниАвто

Lexus LF-ZC — електромобіль із 2026-го, який можна налаштовувати за допомогою відеоігор

Опублікував Юрій Орос

На Tokyo Mobility Show відбулася світова прем’єра двох електричних концепткарів Lexus LF-ZC та LF-ZL, які мають дозріти до конвеєра у 2026 році.

Lexus LF-ZC

Lexus LF-ZC має цікаву інтеграцію з перегоновими іграми, його кермо й педалі можна використовувати для керування віртуальним автомобілем в грі, наприклад під час заряджання, передає Engadget. В теорії стиль водіння може бути вивчений штучним інтелектом, який Lexus називає Butler (Дворецький), що зможе запропонувати налаштування вже для реального водіння.

Це десь в більш дальньому майбутньому, поки ж завдяки системі керування по дротам Steer-by-Wire, власники LF-ZC можуть відпрацювати певні налаштування в грі, як-от Gran Turismo або Forza, та перенести їх на своє авто. Ніхто таким користуватися не буде, але звучить класно.

Щодо інших аспектів, LF-ZC мало схожий на серійний автомобіль, яким він має стати через 2-3 роки. Натомість це майданчик для демонстрації ідей. Деякі з них включають «більш універсальну конструкцію автомобіля», яка мінімізує кількість основних компонентів. Lexus також зосередилася на аеродинаміці, обіцяючи коефіцієнт аеродинамічного опору всього 0,2, при цьому зберігаючи широку посадку.

Деталі про силову установку розпливчасті, але Lexus прагне «вдвічі більшого запасу ходу, ніж у теперішніх електромобілів». Цього досягнуть завдяки «вдосконаленим високопродуктивним батарей». Це будуть твердотільні акумулятори, які з’являться лише через кілька років.

LF-ZC
LF-ZC
LF-ZC
LF-ZC
LF-ZC
LF-ZC

Lexus LF-ZL

LF-ZL за описом Lexus називається «флагманським концепт-електромобілем (BEV) як бачення електрифікованого майбутнього». Компанія не вдавалася в подробиці про цей автомобіль, окрім обіцянок деяких дуже високотехнологічних функцій, таких як Interactive Reality In Motion:

Коли водії вказують на об’єкти або цікаві місця під час подорожі, дисплей автомобіля оперативно надає інформацію разом з голосовими підказками.

Опублікував Юрій Орос