Рубрики Новини

Моніторинг радіаційного фону в Україні: сервіси, де її можна перевірити

Опубликовал
Тетяна Нечет

Російські війська захопили ЧАЕС, після чого зафіксували підвищення радіаційного фону. А в ніч проти 4 березня взяли під контроль Запорізьку атомну електростанцію (ЗАЕС), розташовану в Енергодарі. Біля неї і на самій ЗАЕС велися бої та була пожежа. За словами представника пресслужби ЗАЕС Андрія Туза, влучили у перший енергоблок. Його кілька днів тому було переведено у стан планового ремонту, але ядерне паливо вивантажити не встигли. Туз наголосив, що якщо відбудеться руйнування герметичної оболонки, то можливий викид, повідомляє SaveDnipro.

Виконувач обов’язків директора ЗАЕС Ігор Мурашов заявив, що ядерну безпеку на станції порушено.

Запорізька АЕС є найбільшою атомною станцією Європи, має 6 енергоблоків, 7 ядерних установок і сховище відпрацьованого ядерного палива.

На жаль, дані із Запорізької атомної станції не передаються, але у населених пунктах навколо рівень радіаційного фону відстежується і він у межах норми. Моніторити радіаційний фон можна тут, а також на сайті Головного центру спеціального контролю України.

Онлайн-курс "React Native Developer" від robot_dreams.
Опануйте кросплатформну розробку на React Native та навчіться створювати повноцінні застосунки для iOS та Android.
Програма курсу і реєстрація

При оповіщенні про радіаційну небезпеку слід негайно захистити органи дихання чим завгодно шарфом, хусткою, шапкою. Повернувшись додому, скласти верхній одяг та взуття у пластиковий пакет та прийняти душ. У будинку щільно закрити вікна та двері, увімкніть телевізор або радіо для отримання додаткової інформації, загерметизувати вентиляційні відводи, шпарини у дверях та вікнах. Не підходьте до них. Зробіть запас води у герметичних ємностях, продукти загорніть у пакети або харчову плівку та сховайте у шафу чи холодильник. Захищайте органи дихання маскою, респіратором або тканиною періодично змочуючи їх водою.

У перші хвилини загрози радіоактивного зараження потрібно прийняти всередину йод. Як це робити, розповів у Instagram доктор Євген Комаровський.

Таблетки калію йодиду (1 т = 250 мг): дорослі та діти старше 2-х років – 125 мг (½ таб.). Діти молодше 2 років – 40 мг = 1/6 таб.
Розчин 5% йоду: дорослі та діти старше 14 років – 40 крапель усередину. Діти 5-14 років – 20 крапель усередину. Діти 2-5 років – 20 крапель на шкіру. Діти молодші 2 років – 10 крапель на шкіру.

Disqus Comments Loading...