Рубрики НовиниWTF

На Google подали до суду через загибель автомобіліста — у 2022-му році Карти скерували його на зруйнований міст

Опубликовал
Катерина Даньшина

Автівка з’їхала з аварійного моста у Гікорі, Північна Кароліна, а її водій потонув.

Нині вдова Алісія Паксон подала до суду на Google, стверджуючи, що потенційно небезпечний шлях для її чоловіка Філіпа рекомендував картографічний сервіс компанії.

Згідно з обвинуваченнями, помилку в Google Картах не виправили, попри те, що про зруйнований міст попереджали за два роки до смертельної аварії.

«Філіп Паксон трагічно загинув, коли їхав додому з вечірки з нагоди дев’ятого дня народження своєї доньки та злетів з непозначеного та неогородженого зруйнованого мосту в Гікорі, штат Північна Кароліна, слідуючи вказівкам GPS», йдеться у скарзі.

Міст Сноу-Крик був зруйнований ще у 2013 році, і з того часу його так і не відремонтували.

Зруйнований міст, з якого з’їхав Філіп Паксон

У позові — п’ять відповідачів, включно з Google та її власницею Alphabet, Джеймсом Тарлтоном і двома місцевими підприємствами, які «володіли, контролювали та/або іншим чином відповідали за землю», на якій розташований міст.

«Відповідачі відмовилися належним чином підтримувати міст, залишаючи його в небезпечному стані протягом багатьох років», — йдеться в позові. «Вони відмовилися розмістити барикади, щоб попередити водіїв про потенційне смертельне падіння, і не вжили заходів, щоб переконатися, що барикади залишаються на місці, доки не відбудеться необхідний ремонт».

На фотографіях, наданих юристами видно, що знаки «Дорога закрита» та огорожі розміщені по обидві сторони мосту, хоча на момент аварії їх там не було.

Родина Паксонів

У позові також зазначається, що у вересні 2022 року мешканка міста Гікорі Кім Елліс запропонувала редагування до Google Карт, щоб повідомити про аварійність мосту, а також повторно звернулася до сервісу у листопаді.

Авто Філіпа Паксона після аварії

Жінка надала електронні листи-підтвердження, які отримала від Google після обох своїх повідомлень; і вона «була не єдиним громадянином, який повідомив компанію про небезпечний стан мосту».

«Станом на 6 квітня 2023 року, а також за інформацією та припущеннями в інший час після цього, зруйнований міст все ще зображувався як проїзна дорога на Картах Google під час маршруту від місця святкування до дому Паксона, попри те, що відповідачу знову повідомляли про небезпеку», — йдеться в позові.

Згідно з пресрелізом юридичної фірми Saltz Mongeluzzi Bendesky, після аварії сім’я дізналася, що жителі назвали Сноу-Крик «мостом у нікуди».

«Ми виявили, що Google Карти неправильно спрямовував автомобілістів, таких як містер Паксон, на цю зруйновану дорогу протягом багатьох років, попри скарги громадськості, які вимагали від компанії виправити маршрути, щоб позначити дорогу як закриту», — заявив адвокат Роберт Циммерман.

Google не надала конкретної відповіді на звинувачення щодо Карт, але заявила, що «глибоко співчуває родині Паксон, і розглядає цей позов». Решта відповідачів ще не відповіли на запити журналістів.

«Дівчата питають, як і чому помер їхній тато, і я не можу знайти слів… Я досі не можу зрозуміти, як ті, хто відповідальний за GPS-навігацію та міст, могли діяти, не звертаючи уваги на життя людей», — цитує Алісію Паксон юридична фірма.

30 вересня 2022 року, коли Філіп Паксон повертався додому, на вулиці було похмуро та дощило. На своєму Jeep Gladiator він їхав сам.

«Містер і місис Паксон поїхали на вечірку окремо, тому що Алісія приїхала раніше, щоб допомогти з приготуваннями, а Філіп потім привіз дівчат на вечірку. Наприкінці вечора місис Паксон повезла дочок додому, а її чоловік залишився, щоб прибрати», — пишуть у скарзі.

Філіп Паксон не був знайомий з місцевістю і не знав, що міст обвалився. Штучного освітлення на території не було, а він там проїжджав десь о 23:00.

«Дотримуючись небезпечних вказівок, наданих Картами, автомобіль Паксона з’їхав з краю мосту. Чоловік трагічно потонув, залишивши свою дружину Алісію, двох маленьких доньок, батьків, братів і сестер, а також незліченну кількість членів родини та друзів, які його любили».

Позов звинувачує Google, Alphabet і власників території у «грубій недбалості, навмисній і необачній поведінці». Алісія Паксон вимагає суду присяжних і відшкодування збитків.

Джерело: Ars Technica

Disqus Comments Loading...