Найбільше квартальне падіння ринку GPU з 2009 року – у третьому кварталі відвантаження знизилися на 10,3% щодо попереднього та на 25% за рік

Jon Peddie Research повідомляє, що зростання світового ринку відеокарт досягло 75,5 млн одиниць у третьому кварталі 2022 року, а постачання процесорів для ПК скоротилися на 19% порівняно з минулим роком.

Загалом сукупний річний темп зростання графічних процесорів становитиме 2,8% протягом 2022–2026 років, а до кінця прогнозованого періоду встановлена ​​база сягне 3 138 мільйонів одиниць. Протягом наступних п’яти років проникнення дискретних відеокарт (dGPU) до ПК зросте до рівня 26%.

У порівнянні з минулим роком загальне постачання GPU, включаючи всі платформи та всі типи відеокарт, скоротилися на 25,1%, карти для настільних ПК скоротилися на 15,43%, для ноутбуків – на 30%. Це найбільше падіння з часів рецесії 2009 року.

  • Загальна частка AMD на ринку порівняно з минулим кварталом знизилася на 8,5%, Intel – збільшилася на 10,3%, а частка NVIDIA зменшилася на 1,87%.
  • Постачання відеокарт знизилося на 10,3% порівняно з минулим кварталом, при цьому постачання AMD зменшилося на 47,6%, постачання Intel зросло на 4,7%, а постачання NVIDIA скоротилося на 19,7%.
  • Ринок процесорів для ПК скоротився на 5,7% у квартальному обчисленні та зменшився на 18,6% у річному обчисленні.
  • Виробництво плат для дискретної графіки знизилося на 33,5% порівняно з минулим кварталом.

Графічні процесори є провідним індикатором ринку, тому що дані відеокарт входять в систему до того, як постачальники відвантажать ПК. Більшість постачальників напівпровідників прогнозують зниження наступного кварталу в середньому на 0,21%. Минулого кварталу вони орієнтувалися на 2,79%, очікування виявилися завищеними.

Компанії назвали різні, але іноді й схожі причини спаду: припинення майнінгу криптовалюти, ускладнення відносин з Китаєм, санкції США, різке збільшення покупок деяких пристроїв під час Covid, ефект Осборна для AMD, що був спричинений очікуванням нових пристроїв.

«Загалом складається враження, що постачання в четвертому кварталі буде знижено, але ASP будуть зростати, постачання буде у порядку, і всі будуть щасливі у відпустці», — зазначив Джон Педді, президент JPR.

https://itc.ua/ua/novini/rinok-pk-minulogo-kvartalu-skorotivsya-na-15-18-prodazhi-zrosli-lishe-v-apple/

Джерело: Jon Peddie Research

Disqus Comments Loading...