Відеокарти Radeon RX 9070, принаймні деякі, можна успішно «прокачати» майже до рівня Radeon RX 9070 XT. Своїм успішним досвідом такої процедури поділився користувач спільноти PCGH-X з ніком Gurdi. Він перетворив Asus Prime Radeon RX 9070 OC майже на Asus Prime Radeon RX 9070 XT OC шляхом перепрошивки BIOS відповідної версії.
У результаті відеокарта Asus Prime Radeon RX 9070 OC отримала суттєво вищі базові та буст-частоти, а також значно більший ліміт потужності. Після цих маніпуляцій відеокарта тепер працює на частоті до 3,1 ГГц замість колишніх 2,6 ГГц, а її показник TGP (Total Graphics Power) збільшився з 220 Вт до 317 Вт.
За допомогою версії BIOS, який доступний для завантаження на сайті TechPowerUp, Gurdi зміг надати своїй RX 9070 ті ж самі параметри, що й у RX 9070 XT. Проте, як і очікувалося, фізично заблоковані обчислювальні модулі відновити за допомогою ПЗ неможливо — це залишилося в минулому майже 20 років тому. Отже, оновлена відеокарта відрізняється від повноцінної Radeon RX 9070 XT наявною кількістю компонентів GPU Navi 48 XT (GFX1201) ─ у неї на 8 менше обчислювальних блоків (Compute Unit) та на 512 менше потокових процесорів (Streaming Multiprocessor).
Gurdi вже провів перші синтетичні тести своєї «XT-версії», і результати справді вражають. З початковими налаштуваннями розгону модифікована відеокарта вже обійшла RX 9070 XT у стандартній конфігурації.
Gurdi поділився результатами тестів у 3DMark Speed Way, Steel Nomad та Port Royal.
Цікаво, що Asus Prime Radeon RX 9070 OC має лише два 8-контактні роз’єми живлення, на відміну від трьох у старшої моделі RX 9070 XT OC — однак це не створює жодних проблем. Інші деталі ще перебувають під спостереженням.
«Але все працює! І стандартну XT можна спокійно обійти — трохи оптимізації, і вона у кишені», — заявляє Gurdi.
Ентузіаст вже продемонстрував своє перше налаштування, яке стабільно працює в іграх і перевершує RX 9070 XT із заводськими параметрами.
Зараз залишилося лише розв’язати деякі дрібні проблеми із нестабільністю у режимі очікування на робочому столі, які ймовірно спричинені високими частотами ядра.
Джерело: pcgameshardware