Не лише «СМТ Інгулець»: з держбюджету профінансують понад 50 серіалів на сотні мільйонів грн

Опубликовал
Вадим Карпусь

Днями українську громадськість сколихнула новина про виділення 33,6 млн грн на знімання комедійного серіалу під робочою назвою «СМТ Інгулець». Відповідна інформація стала відома завдяки ресурсу Prozorro.

Як свідчить сторінка тендеру, державне підприємство «Мультимедійна платформа іномовлення України» замовила послуги з написання / адаптації сценаріїв та часткового технологічного циклу виробництва серіалу під робочою назвою «СМТ Інгулець». Анотація до серіалу виглядає наступним чином:

«Два талановиті айтішники Максим й Данило біжать з фронтового Харкова і, дорогою до Львова, опиняються в Кіровоградській області у смт Інгулець, де всім керує фермер Олексій Паровоз на прізвисько Батя. Програмістів записують у місцеву самооборону та призначають чергувати на місцевий блокпост і час від часу працювати на фермі»

Онлайн-курс "Асинхронне програмування" від robot_dreams.
Опануйте підходи асинхронного програмування на Python для розробки швидких та ефективних програм.Вас навчатиме Lead Python Software Engineer у SoftServe.
Детальніше про курс

Тендер вартістю 33,6 млн грн виграла компанія «Прототип продакшен», що належить ведучому каналу «1+1» Юрію Горбунову. Послуги за тендером повинні бути надані до 31 грудня 2023 року.

Багатьох обурила ця ситуація, коли під час війни бюджетні кошти витрачаються не на закупівлю озброєння, боєприпасів, дронів чи екіпірування українських захисників, а на розваги. До того ж в головному герою закидають схожість до власника ФК «Інгулець», аграрія Олександра Поворознюка, якого нерідко можна зустріти на каналі «1+1». Масла у вогонь підлила подібність анотації «СМТ Інгулець» до російського серіалу «Жуки»:

«Микита, Артемій та Денис, програмісти з Москви, розробили унікальний інтернет-застосунок для смартфонів «TWIN». Але в останній момент багатомільйонна угода з інвестором зривається і хлопців викликають на службу в армію. Вони вирішують вибрати альтернативну службу, для несення якої їдуть до вигаданого села Жуки Саратовської області, де намагаються довести свій проєкт до кінця. У Жуках хлопці не лише зіткнулися з незвичним для них сільським побутом, а й створили у сараї серверну з доступом до інтернету — для підтримки їхнього загальнопланетарного проєкту «TWIN».»

Цей скандал прокоментував Юрій Горбунов. Він Заявив, що в умовах війни та інформаційної війни необхідно створювати сучасні патріотичні проєкти. І гумор зараз потрібен. Разом з тим, його команда працює в Україні та створює робочі місця.

Слід зазначити, що «СМТ Інгулець» ─ не єдиний серіал, на які будуть виділятись мільйони бюджетних коштів. За даними ресурсу «Детектор медіа», на сайті Prozorro поступово почала з’являтися інформація про виділення державних грошей на виробництво серіалів, які транслюватимуться на телеканалах «Дім» та «FreeДом». Наприклад, на серіал «Санаторій “Незабудка”» виділено майже 10 млн грн. Ба більше, за словами народного депутата Миколи Княжицького, державне фінансування отримали відразу 53 серіали, але ще не вся інформація з’явилась на Prozorro.

Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко запевняє, що всі ці серіали патріотичні, а держава повинна підтримувати український контент. Хоча раніше для підтримки українського кіновиробництва було створено Держкіно, а конкурс на знімання фільмів та серіалів оголосило ДП «Мультимедійна платформа іномовлення України».

Загальна вартість всіх 53 серіалів, які замовили для знімання коштом бюджету, наразі невідома. Раніше кастинг-директорка Алла Самойленко писала про переможців конкурсу та називала суму $10 млн, що становить близько 370 млн грн за нинішнім курсом.

Disqus Comments Loading...