Не лише Starlink: Швеція надає Україні термінали супутникового зв’язку Satcube

Опубликовал
Вадим Карпусь

Шведська компанія Satcube почала передавати Україні власні термінали супутникового зв’язку. Вони можуть використовуватися для забезпечення інтенет-доступом користувачів на деокупованих територіях. Проте виробник не заперечує проти того, щоб його обладнання використовували й військові.

Цю передачу обладнання цілком можна назвати міжнародним проєктом. Україна звернула увагу на обладнання Satcube після того, як кілька гуманітарних організацій та журналістів використовували його для роботи в нашій країні. Термінали Satcube забезпечують підключення до інтернету через мережу геостаціонарних супутників американської компанії Intelsat. Саме Intelsat замовила постачання терміналів в Україну на суму близько 70 млн шведських крон (€5,97 млн). Закупівлю оплачує Німеччина. Спочатку планується передати Україні близько 100 портативних терміналів вартістю близько $65 тис. кожний.

Термінали Satcube забезпечують широкосмуговий інтернет-доступ через мережу супутників, які знаходяться на висоті 35 тис. км. При цьому швидкість передачі даних становить до 70 Мбіт/с, а затримка може сягати до 1 секунди. Вага терміналу становить близько 8 кг.

Satcube вже передала Україні першу партію своїх терміналів.

Джерело: Dagens Nyheter

Disqus Comments Loading...