Netflix відмовився від особливих умов монетизації Google у 2017-му, щоб «економити» $250 млн щороку

Опубликовал
Юрій Орос

У 2017 році Google запропонувала Netflix спеціальну комісію 10% від платежів у застосунку на Android — це стало відомо завдяки документам судового процесу Epic проти Google.

Сьогодні не можна підписатися на Netflix через застосунок Netflix на Android, але так було не завжди. Раніше Netflix платив Google 15% за це, заявив віцепрезидент з розвитку бізнесу Netflix Пол Перріман у відеозаписі від 2022 року, який транслювався в залі суду, передає The Verge.

Спочатку Netflix пропонував власний спосіб оплати й платив близько трьох відсотків, сказав він. Врешті Google відрізав цю можливість. Але перед тим, як відключити альтернативні механізми оплати, Google намагався запропонувати Netflix спеціальну 10-відсоткову угоду для добровільного переходу на Google Play Billing (GPB) — замість того, щоб ризикувати тим, що Netflix забере весь цей дохід.

Google запропонувала зробити Netflix «партнером з розробки платформи» в рамках програми LRAP++ (Living Room Accelerator Program), згідно з внутрішнім документом Netflix.

Netflix — єдиний, кому це наразі пропонується.

— йдеться в документі.

Перріман підтвердив під присягою, що Google дійсно запропонував цю угоду Netflix у вересні 2017 року. За його словами, сервіс не погодився на цю угоду. Netflix більше нічого не платить Google за розповсюдження через Google Play, пропонуючи користувачам завантажити застосунок і платити через мобільний браузер.

Частково це пов’язано з тим, що, за прогнозами Netflix, він може стати збитковим навіть зі ставкою 10%.

Netflix втратить близько 250 млн доларів США за рік, навіть якщо врахувати поступове зростання. Ми не бачимо сценарію, за якого платіжна система Google перевершить або навіть зрівняється з нашою.

— йдеться в іншому внутрішньому документі Netflix.

Хоча Netflix не погодився на пропозицію Google, свого часу сервіс уклав угоду з Apple. Згідно з електронним листом, знайденим під час судового розгляду справи Epic проти Apple, Netflix мав «унікальну домовленість» щодо комісії лише 15% доходу на iOS, що вдвічі менше за стандартну ставку Apple.

Disqus Comments Loading...