No place to hide: як українські морські дрони уражали російські кораблі від Севастополя до новоросійська

Опубликовал
Андрей Русанов

Ураження великого десантного корабля «Оленегорский горняк» поблизу новоросійська 4 серпня демонструє, що росії нема куди ховати свій флот у Чорному морі. Це далеко не перше влучання українського морського надводного дрону в «русский военный корабль» – подібні операції українські спецслужби разом з ВМС проводили з осени минулого року.

29 жовтня 2022 року, Севастопольська бухта: судна «Адмірал Макаров» та «Іван Голубець»

Українські морські дрони дісталися Севастопольської бухти та уразили фрегат «Адмірал Макаров». Цей факт підтверджують відео з дрона та зовнішніх камер.

Також постраждав морський тральник «Іван Голубець». Атака проводилася за допомогою 9 повітряних дронів та 7 морських безпілотників.

«Адмірал Макаров» озброєний універсальними пусковими установками, здатними запускати 8 ракет «Калібр» або «Онікс»

24 травня 2023 року, Чорне море, розвідувальний корабель «Іван Хурс»

Три морських безпілотники атакували розвідувальний корабель «Іван Хурс» в економічній зоні Туреччини у Чорному морі, за 140 км від протоки Босфор. Ймовірно, росіянам вдалося знищити один з дронів, але є відео з іншого, яки досягає лівого борту судна. Судячи з того, що росіяни опублікували фейкове відео повернення корабля, датоване 2021 роком, ураження все ж відбулося.

«Іван Хурс» оснащений містковою радіоелектронною системою позиціювання, локалізації, виявлення і орієнтування та системою забезпечення електронної сумісності радіолокаційних розвідувальних і навігаційних станцій, систем управління зенітними артилерійськими й ракетними комплексами та взаємного обміну інформацією.

11 червня 2023 року, розвідувальний корабель «Приазов’я»

Про атаку на корабель повідомили російські ЗМІ. Зрозуміло, вони стверджували, що усі шість дронів були підбиті. Як доказ опублікували відео, яке містить ознаки монтажу в Adobe Premiere Pro, тому можна вважати, що результат атаки невідомий.

Джерела: Вікіпедія, “Фокус” 

Disqus Comments Loading...