Пандемічний бум попиту на ПК закінчився: продажі Chromebook обвалилися

Опубликовал
Максим Григор'єв

Згідно з попередніми звітами Gartner, Inc., глобальне постачання ПК склало 77,5 млн одиниць у першому кварталі 2022 року. Це на 7,3% менше, ніж у першому кварталі 2021 року. Аналітики стверджують, що на спад ринку вплинуло різке зниження продажів Chromebook.

«Після безпрецедентного сплеску продажів Chromebook у 2020 та на початку 2021 року, викликаного попитом з боку освітнього ринку США, зростання продажів Chromebook сповільнилося».

Мікако Кітагава, директор з досліджень Gartner

Загальний ринок ПК, крім Chromebook, виріс на 3,3% у річному обчисленні. Уповільнення споживчого попиту трохи стримує продаж бізнес-ПК. Це пов’язано з поверненням співробітників до офісів, що створило попит на настільні пристрої.

Зниження продажів Chromebook вплинуло на США, де загальний обсяг впав на 16,5% у порівнянні з минулим роком.

Онлайн-курс "Арт Менеджер" від Skvot.
Навчіться шукати фінансування та планувати бюджет, керувати командою, запускати артпроєкти та пітчити їх так, щоб великі компанії захотіли колабитися.
Детальніше про курс

Лідерами в постачаннях ПК, за даними Gartner, залишаються Lenovo з часткою ринку 23,6%, HP з 20,5% та Dell c 17,7%. На четвертому місці Apple, яка займає 9% всіх світових постачань.

Попередні результати International Data Corporation також підтверджують скорочення постачання ПК. За їхніми даними, у першому кварталі 2022 р. попит на комп’ютери, робочі станції та ноутбуки знизився на 5,1%. Дворічне зростання змінилося невеликим відкочуванням, але це не означає, що в галузі є криза, попри постійні проблеми з ланцюжком постачання та логістикою. Протягом кварталу постачальники відвантажили 80,5 млн ПК. І загальний обсяг постачання вже сьомий квартал поспіль перевищує 80 мільйонів одиниць, чого не було з 2012 року.

«Ми спостерігаємо деяке уповільнення як на освітньому, так і споживчому ринках, але всі індикатори показують, що попит на комерційні ПК залишається дуже високим. Ми також вважаємо, що найближчим часом споживчий ринок знову пожвавиться».

Райан Рейт, віцепрезидент групи IDC Worldwide Mobile Device Trackers

Звіти IDC зі світових постачань відрізняються на частки відсотків. Lenovo залишається провідною компанією з часткою ринку 22,7%, за нею слідують HP Inc., Dell Technologies та Apple.

Минулий звіт IDC констатував збільшення постачання планшетів та хромбуків за підсумками 2021 року, але в останньому кварталі стався різкий спад.

 

Disqus Comments Loading...