Перші повноцінні знімки телескопа «Джеймс Вебб» світ побачить 12 липня

Опубликовал
Тетяна Нечет

Найбільша і найскладніша космічна обсерваторія з колись запущених пройшла шестимісячний період підготовки перед повноцінною науковою роботою. Інфрачервоний телескоп «Джеймс Вебб» відкалібрував свої інструменти й вирівняв дзеркала. І вже 12 липня світ побачить перші повнокольорові знімки.

«Ми стоїмо на порозі неймовірно захоплюючого періоду відкриттів про наш Всесвіт. Поява перших повнокольорових зображень «Вебба» стане унікальним моментом для всіх нас, щоб зупинитися та захопитися видовищем, якого людство ніколи раніше не бачило. Ці зображення стануть кульмінацією десятиріч самовідданості, таланту та мрії — але вони також будуть лише початком», — сказав Ерік Сміт, науковий співробітник програми «Джеймса Вебба» у NASA.

Перші повноцінні зображення та дані телескопа повинні продемонструвати потужні інструменти та допомогти попередньо оцінити майбутню наукову місію.

«Вони обов’язково викличуть довгоочікуване «Вау!» на астрономів та публіку», — зазначив астроном Клаус Понтоппідан, вчений проєкту «Джеймс Вебб» з Наукового інституту космічного телескопа (STScI).

Практичний інтенсивний курс з дизайну - Design Booster від Powercode academy.
Навчіться дизайну з нуля за 3 місяці і заробляйте перші $1000, навіть якщо ви не маєте креативного мислення, смаку або вміння малювати. Отримайте практичні навички, необхідні для успішної кар'єри в дизайні.
Зарееструватися

Команда продовжить роботу за списком цілей, які були попередньо обрані та розставлені за пріоритетами міжнародним комітетом. Потім отримані дані перетворять на зображення для астрономів та громадськості. Вони будуть повнокольоровими та продемонструють усі наукові можливості інфрачервоної обсерваторії.

Космічний телескоп «Джеймс Вебб» був запущений 25 грудня 2021 — через 25 років після початку розробки. Очікується, що запасів палива йому вистачить більш ніж на 10 років. Серед перших цілей обсерваторії — атмосфери екзопланет, протоскупчення, навколозоряні диски, квазари, транснептунові об’єкти та комети.

Disqus Comments Loading...