Першому смартфону з Android виповнилося 15 років – HTC Dream був представлений 23 вересня 2008 року

Опубликовал
Андрій Русанов

Смартфони існували задовго до появи iPhone або пристроїв на Android. Усі, хто цікавився телефонами 15-20 років тому, пам’ятають Sony Ericsson, Nokia та HTC, операційні системи Symbian і Windows Mobile, а також Blackberry, якщо жили у США. Але вони ніколи не були такими зручними, доки не з’явилися iPhone у 2007 році та перший смартфон на Android у 2008 – HTC Dream.

У 2005 році Google купила команду Android та почала працювати над власною операційною системою для смартфонів, ліцензію на яку міг отримати будь-який виробник телефонів. 23 вересня 2008 року, тобто 15 років тому, було анонсовано перший в історії смартфон з Android.

HTC Dream, який називали T-Mobile G1 у США, а також у деяких країнах Європи, не був повністю сенсорним. Він мав 3,2-дюймовий сенсорний висувний дисплей та клавіатуру QWERTY. Всередині був встановлений процесор Qualcomm MSM7201A з графічним чипом Adreno 130. Смартфон мав 192 МБ оперативної пам’яті, 256 МБ розширюваної внутрішньої пам’яті та знімний акумулятор місткістю 1150 мАг.

На пресконференції в Нью-Йорку Google, T-Mobile та HTC об’єдналися, щоб офіційно представити HTC Dream. Тайванська компанія до цього мала прихильність до ОС Windows Mobile від Microsoft. Однак HTC вирішила піти ва-банк з Android та залучила велику кількість власних інженерів до роботи в офісах Google.

HTC Dream / T-Mobile G1 офіційно надійшов у продаж приблизно через місяць, 22 жовтня 2008 року. T-Mobile оцінив його у $179 з дворічним контрактом. До квітня 2009 року T-Mobile продала один мільйон перших смартфонів на Android, що було досить солідною партією на той час. Тоді Android мав 6% загального ринку смартфонів у США, вона була на четвертому місці після iPhone, BlackBerry та Windows Mobile.

Зараз на першому місці у США Apple iPhone з 54%, решта – смартфони на Android. У світі ж ситуація радикально інша: на кінець 2022 року Android мав 87,5%, iOS та iPhone – 12,1%. останнім часом це співвідношення змінюється у межах ~10%, але не міняється принципово.

Джерело: Neowin

Disqus Comments Loading...