Притула оголосив збір на 50 британських бронетранспортерів Spartan. Мета — 200 млн грн за тиждень

Опубликовал
Вадим Карпусь

Волонтер Сергій Притула оголосив про початок нового великого збору коштів на потреби ЗСУ. Цього разу планується придбати відразу 50 бронетранспортерів Spartan.

Spartan – це британський гусеничний бронетранспортер, розроблений в 1970-х роках та призначений для перевезення спеціалізованих груп військових (команди управління вогнем, розвідувальні та зенітні групи). Цей БТР може перевозити 7 осіб – 2 або 3 члени екіпажа та 5 або 4 як пасажирів. На додаток до ролі бронетранспортера, Spartan також використовується як несучи транспортний засіб для ракет Swingfire. З озброєння доступний один 7,62-мм кулемет. Додатково БТР може мати по 4 диморозрядники з кожного боку.

Силова установка Spartan має потужність 190 к.с. та забезпечує максимальну швидкість руху 10,7-тонного транспортного засобу до 96 км/год. Операційна дальність використання складає 510 км. Довжина БТР становить 5,16 метра, а ширина — 2,48 метра, висота  — 2,63 метра, дорожній просвіт  — 0,33 метра. Він може долати підйоми до 60 %.

В рамках великого збору Сергій Притула сподівається накопичити у своєму благодійному фонді 200 млн грн внесків, що дозволить придбати 50 одиниць Spartan. Збір триватиме з 2 до 8 листопада.

Онлайн-курс "English for Designers" від Vocabulaba.
Навчіться описувати деталі своєї роботи, формувати CV англійською та вільно обговорювати флоу проєктів із замовниками.
Детальніше про курс

Зазначимо, це будуть не перші бронетранспортери Spartan, що надійшли в Україну. У червні британський уряд оголосив про передачу Україні 35 одиниць FV103 Spartan, в жовтні п’ятий президент Петро Порошенко спільно з внесками благодійників придбав певну кількість цих БТР.

Disqus Comments Loading...