Qualcomm розповіла про особливості Snapdragon 8 Gen 2 — ARM Cortex-X3, Wi-Fi 7 та модем Snapdragon X70

Опубликовал
Вадим Карпусь

Компанія Qualcomm поділилася подробицями про свій майбутній флагманський мобільний процесор Snapdragon 8 Gen 2. Він розроблявся з упором на підвищену і більш ефективну продуктивність для завдань, пов’язаних зі штучним інтелектом.

Процесор Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 містить одне високопродуктивне ядро ​​Kryo на базі архітектури Arm Cortex-X3 (3,2 ГГц), чотири продуктивні ядра з частотою 2,8 ГГц (на одне більше, ніж у Snapdragon 8 Gen 1) і три високоефективні ядра із частотою 2,0 ГГц. Частота всіх блоків ядер зросла на 200-300 МГц проти торішньої моделі. Qualcomm заявляє, що продуктивність CPU зросла на 35%, а енергоощадження покращало на 40% порівняно з пристроєм попереднього покоління. Для GPU Adreno заявлено приріст продуктивності на 25% та покращення енергоефективності на 45%. Удосконалений блок Hexagon забезпечує 4,35-кратний приріст продуктивності у задачах штучного інтелекту. Чип виготовляється за нормами 4-нанометрового техпроцесу.

Як запевняє Qualcomm, Snapdragon 8 Gen 2 є першою системою-на-чипі з підтримкою стандарту зв’язку Wi-Fi 7. Модем Snapdragon X70 додатково оснащений власним процесором штучного інтелекту, який допомагає збільшити покриття та швидкість зв’язку 5G. Він також підтримує дві активні SIM-картки 5G.

Чипсет підтримує динамічний просторовий звук та апаратне трасування променів у реальному часі. Модуль Spectra Image Signal Processor тепер має назву Cognitive ISP і підтримує семантичну сегментацію в реальному часі для фотографій і відео. Це допомагає системі обробки зображень ідентифікувати різні типи об’єктів на зображенні та застосовувати відповідне налаштування для кожного з них. Snapdragon 8 Gen 2 підтримує захоплення та відтворення відео з роздільною здатністю 8K, але для зовнішніх дисплеїв підтримка роздільної здатності обмежена лише 4K. Функція камери always-on перейменована на always sensing, вона дозволяє автоматично приховувати повідомлення, якщо виявить, що хтось сторонній дивиться на телефон користувача.

Qualcomm заявляє, що новий чипсет почне з’являтися в комерційних пристроях до кінця 2022 року.

Джерело: The Verge

Disqus Comments Loading...