Рубрики НовиниКіно

Режисер «Я, робот» звинувачує Ілона Маска у плагіаті: «Поверни мої дизайни»

Опублікував Ігор Панченко

Але і режисеру Алексу Проясу нагадали, що він не все сам придумав.

Ілон Маск, генеральний директор Tesla, представив нові прототипи роботів, безпілотного роботаксі (Cybercab) та автономного Robovan. Користувачі соціальних мереж помітили разючу схожість дизайну з футуристичними механізмами з фільму Алекса Прояса «Я, робот» 2004 року.

«Агов, Ілоне, чи не міг би ти повернути мені мої дизайни?» — написав у X (Twitter) режисер.

Утім, користувачі X швидко вказали на певну іронію ситуації. Вони зазначили, що сам Прояс під час створення «Я, робот» черпав натхнення з інших джерел. Зокрема, згадували локомотив «Мерк’юрі» Генрі Дрейфуса та естетику робіт дизайнера Сіда Міда, відомого за фільмами «Той, хто біжить по лезу», «Чужі» та «Трон».

Деякі коментатори пішли ще далі, нагадавши, що сам фільм «Я, робот» базується на збірці оповідань Айзека Азімова, опублікованій ще у 1950 році. Вони критикують стрічку за те, що вона перетворила глибокі філософські роздуми Азімова про взаємодію людей і роботів на типовий голлівудський екшн із погонями та перестрілками.

Фільм «Я, робот» з Віллом Смітом у головній ролі розповідає про Чикаго 2035 року, де людиноподібні андроїди виконують функції громадського обслуговування. Сюжет розгортається навколо розслідування підозрілого самогубства засновника компанії U.S. Robotics.

Презентація Tesla «We, Robot» відбулася на території Warner Bros. у Бербанку, Каліфорнія (США). Маск продемонстрував роботів Optimus, якими керували люди в режимі реального часу. Головною подією стала презентація Cybercab — таксі без керма та педалей. Також був представлений Robovan — автономний транспортний засіб для перевезення до 20 осіб або вантажів.